fbpx
КОШТ

Нові реквізити для сплати податків ФОПами: що вказувати у призначенні

З 1 грудня 2023 року змінилися вимоги до призначення платежу для сплати єдиного податку і єдиного соціального внеску. Тепер реквізити мають складатися з двох обов’язкових показників: «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису». 

Відтак у реквізиті «Призначення платежу» під час створення платежу потрібно зазначати код податку та його назву і період, за який проходить оплата.

Для прикладу, під час сплати ЄП підприємцям 1 та 2 груп потрібно вказувати в призначенні платежу «101 єдиний податок за грудень 2023 року». Відповідно, для підприємців 3 групи потрібно вказувати «101 єдиний податок за  IV квартал 2023 року». Під час сплати ЄСВ потрібно вказати 101 «ЄСВ за IV квартал 2023 року».

Дії при помилковому вказуванні реквізитів платежу

Помилковий зміст реквізиту може призвести до помилкового зарахування на сплату іншого податку чи зарахування за інших період.

Податкові платежі не належать до миттєвих і потребують часу. Якщо гроші ще зняти з рахунку, то платник має право відкликати платіжне доручення з обслуговуючого банку.

У разі списання грошей з помилковим призначенням потрібно написати листа-заяву до Податкової інспекції у довільній формі. В ній необхідно описати зміст помилки та попросити про повернення помилково сплачених податків. До листа слід обов’язково додати копію неправильного платіжного доручення.

Для надсилання листів в електронному вигляді скористайтеся меню «Листування з ДПС» в Електронному кабінеті ДПС.


Також за темою:

Поділитися новиною: