fbpx
КОШТ

Невчасно подали показники лічильника електроенергії: що робити

Без передачі показників електролічильника нарахування за спожиту електроенергію відбувається за середньодобовим споживанням. 

Розрахунок середньодобового споживання виконується на основі обсягів того ж місяця попереднього року. Отриманий обсяг постачальник електроенергії множить на тариф. Відтак сума оплати може бути більшою, ніж мала бути.

Нагадаємо, подавати показники електролічильника потрібно щомісяця – з 28 до 30 (або 31) числа поточного місяця або з 1 до 3 числа наступного місяця. Детальніше про те, як передати показники електролічильника.

У разі несвоєчасного подання показників лічильників оператор системи розподілу розраховує невідомі дні за середньодобовим споживанням. Наприклад, якщо споживач передав покази електролічильника 15 квітня,  оператор має інформацію про обсяг споживання за 15 днів. Обсяг за 16 днів до кінця місяця невідомий, тому його розрахують за середньодобовим споживанням.

Дізнатися розраховані показники лічильника можна, зв’язавшись з компанією-постачальником електроенергії за телефоном гарячої лінії або іншими контактними даними. Зокрема, номер ДТЕК Київської електроенергії – 0674957040, Львівобленерго – 0673331568, Харківобленерго – 0672340413.

У разі незгоди з нарахованими показами можна подати заяву на коригування показника електролічильника (зразок заяви). До неї обов’язково потрібно прикріпити фото показників лічильника. Деталі передачі заяви варто уточнювати безпосередньо в електропостачальника.

Наприклад, у Львівобленерго заяву на коригування показників можна подати на сайті компанії. Підписати заяву необхідно за допомогою Дія.Підпис. Клієнтам YASNO для коригування показників потрібно надіслати лист на електронну адресу [email protected] або у Facebook компанії.

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: