Ослаблення курсу з певним лагом трансформується у додаткову інфляцію і, оскільки, інфляція вже близька до цільового рівня, НБУ не дозволить подальшу значну девальвацію гривні. Таку думку у своєму Telegram-каналі написав старший фінансовий аналітик фінансової групи ICU Тарас Котович.
Після того як в середині липня офіційний курс стрибнув до 41,5 грн/$, наприкінці липня і цього тижня НБУ намагається не дозволяти курсу відходити далеко від рівня 41 грн/$. Тобто НБУ не хоче, аби саме курс став причиною прискорення інфляції.
“Тому, як я і очікував у попередній публікації два тижні тому, НБУ прагнутиме потримати курс саме десь тут – трошки вище 41 грн/$”.
Водночас Котович не виключає подальшого ослаблення курсу, але воно почнеться трохи згодом. Поки ж НБУ триматиме курс більш-менш стабільним для відстежування липневого стрибка курсу та його впливу на інфляцію.
Нині Нацбанк незмінно виступає основним гравцем на міжбанківському валютному ринку і фактично вручну керує курсом, хоча це і називається політикою керованої гнучкості валютного курсу. Національний банк публічно заявляв, що суттєво обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення. Водночас експерти пояснювали, що рівень цьогорічної девальвації не перевищить відсоткових ставок за депозитами, аби населення не втратило віру в національну валюту.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Також за темою: