fbpx
КОШТ

Відсотки за власні гроші на рахунку: що пропонують банки під час воєнного стану

З початком нової фази російсько-української війни банки масово змінилися умови обслуговування клієнтів. В тому числі – нарахування доходу на залишок власних грошей на картковому рахунку. Огляд останніх умови і зробили для цього тексту: в яких банках найвигідніші відсотки та умови.

Звертаємо увагу, що в більшості банків послуга відсотків за залишок є в одному із двох варіантів:

  • просто відсотки за залишок на картковому рахунку
  • накопичувальна послуга або вклад на вимогу — депозит, де можна вільно вкладати гроші у будь-якій сумі та так же вільно забирати.

Альфа-Банк

Доступні 5,5% річних для власників картки “Сaméléon”. За накопичувальною послугою “Дохідний сейф” є відсотки для пакетів послуг White, Black i Graphite: 4%, 5% і 6% відповідно. Також є депозит “Скарбничка”, з яким можна оформити декілька депозитів для різних цілей і отримувати 3% річних. З відсотків, що нараховуються щомісяця, списують 19,5% податків.

Ощадбанк

Для карток немає відсотків за залишок на рахунку, проте для користувачів додатку “Ощад” є накопичувальна послуга “Мобільні заощадження” із виплатою 5% річних для гривні з податками.

Укрексімбанк

У всіх тарифних пакетах нульовий відсоток на залишок, є лише накопичувальна сума у послузі “Мої заощадження”, де діють 4% річних для гривні та 0,10% річних для долару, євро та фунту стерлінгу.

Райффайзен Банк Аваль

У цьому банку не нараховують відсотки за залишок коштів на картках. Проте для карток Visa Gold, Visa Fishka та Visa Reward по вкладу “Універсальний” дають 5% річних, а для FUN-картки — 4%. Мінімальна сума вкладення — 100 грн.

ПУМБ

Банк не нараховує відсотки на залишок на рахунках для соціальних та пенсійних виплат. Є депозит «Вільний» із 3-4% (не враховуючи оподаткування) і депозит “Скарбничка+” із 6% річних. Але є нюанс — у “Скарбничці+” не можна зняти частину грошей.

Sportbank

На їх картки не нараховуються відсотки за залишок. Проте є ощадний рахунок “Рюкзак”, на який нараховуються 5,55% річних щотижня у п’ятницю.

Укрсиббанк

Для карток немає відсотків на залишок, проте є відсотки для накопичувального рахунку тарифних планів:

0,25% — Start

0,50% — All Inclusive

1% — All Inclusive Ultra

1,5% — All Inclusive De Luxe.

Monobank

Із 3 квітня monobank не нараховує відсотки за залишок на рахунку. Проте діє сервіс накопичення “Банка”, де є аж 1% для гривні та 0,001% для долару та євро.

Credit Agricolle

Банк не нараховує відсотки за залишок. Проте у тарифних пакетів є депозит “Мобільні заощадження”, за який нараховують 4-6% річних із податками. За вкладом “Ощадним” дають 3% на гривню та 0,01% на долар. Проте мінімальна сума вкладу — 1000 грн. або 100 дол. США.

Kredobank

Для карток немає відсотків для залишок. Для ощадного рахунку “Кишеня” відсоток знизили до 0,01% річних із оподаткуванням. Є вклад на вимогу “Вільний”, де залежно від суми дають від 1% до 4% річних. Мінімальна сума залишку — 10 тис. грн.

Піреус Банк

Відсотки за залишок на рахунку присутні лише в пакеті “Олімп” — там надаються 4,5% річних. За вкладом “Миттєвим” банк нараховує 2,5% за умови, що на залишку більше 1000 грн.

Правекс Банк

На картки банку відсотки не нараховують. Проте з 1 лютого банк запустив послугу “Накопичувальний рахунок”. У ній в залежності від пакету нараховують 3-6% річних з оподаткуванням.

Банк Альянс

У власників соціальних карток (тарифний пакет “Турбота”) є 7% річних, які оподатковуються. Для накопичувальної картки “Альянс Скарбничка” дають від 8,5% до 9% річних, проте для цього треба не менше 200 тис. на картці. За вкладом “Вільний” виплачуються 8% річних за гривню, 0,5% за долар та 0,25% за євро. Мінімальна сума для цього вкладу — 5000 грн. або 200 дол./200 євро.

Акордбанк

Для пенсійної картки дають 3% річних, якщо на рахунку не менше 1000 грн. Є депозит “Вільні гроші” із мінімальним вкладом 1000 грн. і 6% річних. Треба вкласти мінімум 100 грн. для відкриття депозиту.

Izibank

Izibank припинив нараховувати відсотки за залишок. Але є два види вкладів на вимогу: “Zanachka” та “Цілі”. За них дають до 4% річних з оподаткуванням. Різниця між ними в тому, що “Zanachka” може бути лише одна, а в “Цілі” може бути декілька вкладів.

Ideabank

Для тарифного плану Brown, Brown Staff i Brown Travel відсотки нараховуються 5% річних з оподаткуванням, якщо на рахунку є не менше 100 грн. ля плану Green Social та “Пенсійний Стандарт” — 6%. Також є депозит “Вільні кошти”, де виплачують 7-7,5% за мінімум 1000 грн. вкладу (100 грн., якщо відкривати його через мобільний додаток, а не у відділенні).

ПриватБанк

З 1 червня 2021 року банк не нараховує відсотків для своїх карток. Проте залишилися послуги “Скарбничка” та “Джуніор”, де нараховується 5,5% річних. (з оподаткуванням). За депозитом “Приват-вклад” нараховується 2,5% річних. Мінімальна сума поповнення — 2 грн. Для “Скарбнички” максимальна сума залишку — 5000 грн., а для “Джуніора” — 50 тис. грн.

Forward Bank

Відсотки за залишок є на всіх видів карток “Коко кард”, окрім картки для виплат. На пенсійну нараховують 9% річних за суму до 300 тис. грн., після — 4,5%. Процентна ставка кредитної картки — 8,5% за залишок від 100 грн., а дебетової — 12% річних. Отримати їх можна після активації відповідної послуги у додатку Forward Online.

Unex Bank

Відсотки нараховуються лише для тарифних планів UnexSalary, UnexSmart, UnexPremium та “Соціальний”. Дають 5-6% в залежності від плану. Мінімальний залишок для всіх карток — 100 грн.

Банк “Власний Рахунок”

На їх картках не нараховують відсотків за залишок на рахунку. Є послуга для накопичення “Назбиратус”, де нараховують 7% річних без оподаткування.

МТБ Банк

На їх картки не нараховуються відсотки. Є лише депозит “Мобільний капітал”, у якому за внесок від 100 грн. нараховують 6% річних (з податками).

Банк Восток

Як і МТБ Банк, для їх карток не нараховуються відсотки. Є послуга для онлайн-банку “Накопилка”, де за залишок до 10 тис. грн. дають 3% річних і 6% за більшу суму.

Мегабанк

Банк нараховує 5% річних на Соціальну картку та на картку todobank. Аби їх отримати, для todobank треба мати понад 3000 грн. на залишку, а для Соціальної картки — понад 10 тис. грн.  Також є вклад “На вимогу” із 0,25% річних та мінімальною сумою вкладу 1000 грн.

Банк Кредит Дніпро

Є 6% річних для Соціального пакету, без додаткових умов та податків.

Банк Глобус

Нараховуються відсотки для всіх карток, окрім зарплатних та бюджетних — 9,5% для пакету “Ексклюзив” і 7% для всіх інших.

ОТП Банк

Відсотків на картках банку немає. Є вклад “Ощадний” із 5,5% для гривні та 0,01% річних для долару та євро (з оподаткуванням). Мінімальна сума — 100 грн, 10 дол. або 10 євро.

А-Банк

Банк не надає відсотки для карток, проте є депозит “Скарбничка”, де банк надає 6% річних.

ConcordBank

На їх картки немає зараз відсотків. За депозитом “Накопичувальний” можна отримати від 8,75% до 10,25% річних. Мімальна сума для вкладу — 1000 грн. Оформлюється цей депозит лише на 12 місяців і 1 день.

Банк Львів

Банк має лише депозит “Ощадний”. За залишок мінімум 1000 грн., 10 дол. або 10 євро нараховують 5% річних для гривні та по 0,25% для долару та євро.

Південний Банк та Neobank  не нараховують відсотків на залишок, і накопичувальних послуг не мають.

Поділитися новиною: