fbpx
КОШТ

МВФ тиснутиме, аби Нацбанк активніше девальвував гривню

Українська влада готується до тиску Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо девальвації гривні та підвищення податків під час переговорів щодо розширеного фінансування. Про це пише Bloomberg з посиланням на власні джерела серед неназваних українських посадовців.

Результат переговорів розблокує виділення Україні понад один мільярд доларів, якщо МВФ вирішить, що Україна досягає цілей програми та має достатньо коштів для фінансування.

Втім, за останніми оцінками прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна має дефіцит у бюджету в розмірі 15 мільярдів доларів у наступному році, який ще не заповнено фінансовими зобов’язаннями донорів.

Для подолання розриву, МВФ планує спонукати Нацбанк України швидше девальвувати гривню та активніше підвищувати податки. Девальвація дозволить залучити більше грошей в бюджет, оскільки з умовних 10 доларів імпорту буде сплачено все той же 1 долар мита. Втім, якщо нині це близько 41 гривні, то при курсі 47 грн/$ це буде вже 47 гривень.

Підтвердженням цієї вимоги є і заява голови Національного банку України Андрія Пишного після установчої зустрічі з делегацією МВФ. За словами Пишного, МВФ та Україна на переговорах зосередяться на пошуку саме внутрішніх ресурсів.

Нагадаємо, Нині курс фактично встановлюється лише Нацбанком – хоча публічно це називається політикою керованої гнучкості валютного курсу.

Ще в жовтні 2023 року після півторарічного фіксованого курсу НБУ перейшов на ринковий курс, який почав встановлюватися згідно з попитом і пропозицією на міжбанківському валютному ринку. Тоді ж Національний банк публічно заявив, що суттєво обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.

На практиці це відбувається через продаж Нацбанком валюти з власних запасів для збільшення пропозиції – відтак зменшується вартість долара. Таким чином НБУ дещо вгамовує попит на долар попит на долар, зменшуючи його ціну. Або ж, навпаки, Нацбанк купує валюту на міжбанку, зменшуючи пропозицію та підвищуючи курс долара.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: