Медики зможуть придбати житло в лізинг під 5% річних
У Мінфіні підписали договір між ПрАТ "Укрфінжитло" та Міністерством охорони здоров'я з метою реалізації механізму забезпечення медичних працівників житлом на умовах фінансового лізингу.
У Мінфіні підписали договір між ПрАТ “Укрфінжитло” та Міністерством охорони здоров’я з метою реалізації механізму забезпечення медичних працівників житлом на умовах фінансового лізингу.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.
“Сьогодні підписана перша угода між Укрфінжитло і МОЗ, що дозволить працівникам медичної сфери, які отримують заробітну плату з бюджету, придбати житло в лізинг під 5%. Це лише перший крок.
Мінфін буде ініціювати підписання таких угод з усіма відомствами, щоб всі працівники бюджетної сфери – медики, військові, поліцейські, вчителі, які отримують зарплату нижче ринкової, мали можливість придбати житло на пільгових умовах”, – заявив міністр фінансів Сергій Марченко.
За його словами, у короткостроковому періоді планують придбати 12 тис квартир для подальшої передачі їх у фінансовий лізинг.
“Окрім підвищення рівня заробітної плати, яке відбудеться вже з 1 січня 2022 року, ми також даємо можливість медикам впевнено інвестувати у власне житло.
Підписання зазначеного документу – це можливість нашим лікарям та медсестрам впевнено планувати своє майбутнє саме в Україні. Переконаний, що запровадження цієї програми знайде відгук у родинах медичних працівників. Мова про можливість взяти житло в лізинг і, сплачуючи суму звичайної оренди, через певний час отримати право власності на помешкання”, – скзаав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Умови програми купівлі житла в лізинг під 5% річних
За умовами програми, відсоткова ставка на кредити не перевищуватиме 5% річних, авансовий внесок за лізинговою угодою дорівнюватиме нулю, і можна буде його оформити не більше, ніж на 20 років.
Найбільш важлива перевага програми – це фіксована ставка на весь період дії договору, яка не залежить від жодних зовнішніх обставин, зазначають в Мінфіні.
Придбати житло у рамках програми можуть громадяни України, які отримують заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету або місцевих бюджетів, а також особи, відомості про яких внесені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Однак, угоду лізингу зможуть укласти особи, які працюють на одній роботі не менше 6 місяців.
Також встановлені обмеження щодо максимального середньомісячного доходу сім’ї в залежності від середньомісячної заробітної плати в регіоні. До всього, у членів сім’ї заявника не має бути у власності нерухомості (крім розташованої на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей) або сім’я має потребувати покращення житлових умов (площа нерухомості у власності менша ніж 20 кв.м на одного члена сім’ї).
Comments are closed.