fbpx
КОШТ

Компенсація за ДТП без автоцивілки: покрокова інструкція

В Україні автовласники зобов’язані оформити обов’язкову автоцивілку, яка в разі ДТП компенсує збитки потерпілим коштом страхової компанії винуватця. Виплатою компенсації у разі відсутності страхового поліса займається Моторно-транспортне бюро (МТСБУ).

Минулого року НБУ збільшив суми гарантованих виплат за автоцивілкою у разі ДТП. Відтак потерпілий може отримати:

  • за заподіяну шкоду життю та здоров’ю — 320 тисяч грн на одного потерпілого;
  • за заподіяну шкоду майну — 160 тисяч грн на одного потерпілого (але не більше 650 тисяч грн на одну страхову подію).

Загалом за 3 квартали 2022 року МТСБУ виплатила потерпілим у ДТП компенсацій на суму 68,3 млн грн через відсутність у винуватців страхового поліса.

Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися

Як діяти, якщо у винуватця ДТП немає автоцивілки

  1. Виклик поліції. Навіть під час незначного ДТП слід викликати поліцію для оформлення офіційного протоколу подій. Цей документ буде основним доказом у подальшому вирішенні справи Використовувати Європротокол у такій ситуації не можна. Він передбачений лише для наявності автоцивілки в обох учасників ДТП.
  1. Фіксація місця події. До прибуття поліції потерпілий може зробити фото- та відеодокази події. Переміщувати автомобілі та інші речі до прибуття правоохоронців заборонено.
  1. Звернення до Моторно-транспортного бюро України (МТСБУ). У разі відсутності страхового поліса відшкодування збитків надає МТСБУ. Після отримання протоколу від поліції та не пізніше ніж через 3 дні після ДТП необхідно надіслати повідомлення до бюро. Зробити це можна такими способами:
  • особисто у приймальні за адресою м.Київ, Русанівський бульвар б.8;
  • надіслати на електронну пошту [email protected].

Після цього представник МТСБУ зв’яжеться з потерпілим або надішле лист про порядок врегулювання претензії та перелік необхідних документів.

Постраждалий водій повинен підготувати наступні документи:

  • чинний на дату ДТП поліс ОСЦПВ або посвідчення відповідної пільгової категорії;
  • паспорт або документ, що його замінює;
  • ідентифікаційний код;
  • документ, що підтверджує право власності на пошкоджене майно;
  • банківські реквізити для переказу страхових виплат заявнику.

У разі смерті потерпілого через ДТП додатково до вказаних документів варто надати: свідоцтво про смерть потерпілого та документи з підтвердженням витрат на поховання потерпілого. Якщо у ДТП помер годувальник, сім’ї необхідно підготувати також документи, що підтверджують перебування на утриманні потерпілого, його доходи за попередній календарний рік (до автокатастрофи), розміри пенсій, надані утриманцям внаслідок втрати годувальника.

Деякі МТСБУ можуть вимагати документацію для встановлення ступеня винуватості усіх учасників ДТП та визначення розміру страхової виплати.

  1. Огляд автомобіля представником МТСБУ. До прибуття працівника бюро заборонено ремонтувати автомобіль, інакше у відшкодуванні збитків відмовлять.

Читайте також:

Поділитися новиною: