fbpx
КОШТ

Зміна в правилах дорожнього руху: всі деталі водіям

Відтепер водії транспортних засобів мають вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар не залежно від часу доби та пори року і перевозити дітей лише з утримувальними системами. Також уточнено дозволені місця зупинки на узбіччі.

Зміни до правил затверджені кількома постановами Кабінету міністрів (№1105, №1128) наприкінці жовтня.

Вмикання ходових вогнів поза містом

Передбачено обов’язок вмикати під час руху на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Таке правило раніше діяло з 1 жовтня до 1 травня.

Перевезення дітей

Закріплено заборону перевозити дітей, зріст яких менше 150 см (раніше було – 145 см), у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу і на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, крім ряду випадків.

Водночас ця вимога не стосується регулярних автобусних перевезень.

Зупинка автомобіля на узбіччі доріг

Розширили маркування для зон, де дозволено стоянку на автомагістралях. Якщо на певній ділянці дороги відсутній відповідний знак, водіям заборонено робити зупинку у цьому місці.

Дорожні знаки для зупинки на магістралях:

  • Знак 5.42.1 – “Місце для стоянки”
  • Знак 5.42.2 – “Місце для стоянки поблизу зупинок маршрутних транспортних засобів”
  • Знак 5.42.3 – “Місце для стоянки вантажного автомобіля, фургонів тощо, виключно на час, необхідний для розвантаження/завантаження”
  • Знак 5.43 – “Зона стоянки”
  • Знак 6.15 – “Місце відпочинку”
Знаки, де дозволено стоянку на автомагістралях

Позначення для навчальних транспортних засобів

“Учбовий транспортний засіб” тепер матиме назву “Навчальний транспортний засіб”. Відтак, і відповідний розпізнавальний знак — трикутник із літерою “У” — після зміни у правилах міститиме літеру “Н”.

Зміна позначки для навчальних авто набуде чинності за 6 місяців. Водночас правила про перевезення дітей, зупинку на узбіччі та ходові вогні вже набрали чинності.


Також за темою:

Поділитися новиною: