fbpx
КОШТ

Як самостійно оформити Європротокол у разі ДТП: інструкція

Європротокол – це спеціальний бланк, за допомогою якого реєструється настання дорожньо-транспортної пригоди (ДТП). Оформити його без виклику поліції можна лише в разі невеликих пошкоджень автомобілів. При цьому сума збитків для потерпілого авто не має перевищувати 80 тисяч гривень. 

Страхова компанія винуватця ДТП матиме змогу компенсувати вартість пошкоджень автомобіля постраждалого лише за наявності Європротоколу. Ознайомитися зі зразком протоколу можете за посиланням.

Електронним Європротоколом можна скористатися за наступних умов:

 • відсутні травмовані (загиблі) люди;
 • водії-учасники ДТП мають поліси автоцивільної відповідальності (ОСЦПВ), за наявності іноземного страхового поліса потрібно оформлювати лише паперовий Європротокол;
 • учасники ДТП дійшли згоди щодо обставин аварії;
 • у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів;
 • водії мають при собі справні мобільні телефони. Хоча б одного з учасників ДТП має бути з собою пристрій (смартфон, планшет, ноутбук) із фотокамерою та доступом в Інтернет;
 •  в обох учасників ДТП наявні ідентифікаційні дані про страхувальника (коди ІПН або ЄДРПОУ). Як перевірити страхувальний поліс онлайн читайте за посиланням..

У разі невиконання хоча б однієї із вказаних умов обов’язково потрібно викликати поліцію для оформлення ДТП. 

Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися

Як заповнити електронний Європротокол

Зазвичай, протокол оформлюють одразу на місці подій, втім, заповнити його можна і протягом 24 годин після ДТП. Форма для заповнення електронного Європротоколу за посиланням.

Для заповнення знадобляться наступні дані обох учасників ДТП:

 • ідентифікаційний код чи ЄДРПОУ;
 • державний номер автомобіля;
 • 4 фото ДТП із різних сторін (фотографуються відразу під час заповнення форми), а також відео з відеореєстратора (за наявності);
 • фото посвідчення водія та техпаспорта авто з обох сторін;
 • геолокація місцеперебування ДТП;
 • за наявності свідків потрібно зазначити дані як мінімум двох осіб (ПІБ, контактний номер телефону та адреса проживання).

Детальна відеоінструкція як оформити електронний Європротокол: 

Після оформлення протоколу, винуватцю аварії необхідно зв’язатися зі своєю страховою компанією та повідомити про ДТП. 

У деяких випадках інспектори страхової компанії можуть виїхати на місце аварії для огляду пошкоджень авто. Втім, часто саме постраждалому потрібно самостійно їхати до відділення страхової компанії для оцінки збитків. Краще це зробити не більше ніж за 10 днів після ДТП. Страхова компанія винуватця сама зателефонує до постраждалого.
Також, незалежно від оцінки суми пошкоджень страховою компанією, винуватець аварії має сплатити постраждалому франшизу (частину збитку, яка не буде відшкодована компанією). Франшиза може становити 500 грн, 1000 грн, 2500 грн та навіть 5000 грн залежно від компанії страхувальника.


Читайте також:

Поділитися новиною: