КОШТ

Індивідуальні сейфи в банках: тарифи та умови

Для тих, хто хоче зберігати щось цінне у надійному місці, існують індивідуальні банківські сейфи. Такі сейфи кожен із клієнтів може орендувати для зберігання коштовних речей, цінних паперів або, наприклад, сімейних реліквій. Тут ми розглянемо, які є різниці в умовах використання захищених банківських сейфів.

Для аналізу взято ТОП-30 банків за розміром активів. З переліку виключено установи, які надають послуги виключно для корпоративного сектору. Також в переліку відсутні Universal Bank i Forward Bank – вони хоч і входять до найбільших, але послуг сейфів не надають. 

Загалом, середні ціни на оренду 15-30 гривень в день. Крім цього, часто потрібно залишити заставу за ключ в середньому 1000-2000 гривень. Втім, уніфікованих тарифів немає – вони відрізняються з огляду на розміри, час оренди, типу доступу, регіонів і навіть різних відділень в одному місті.

Основні правила користування сейфовими скриньками в банках

  1. Доступ до скриньок зберігається навіть у випадку введення в банк тимчасової адміністрації та подальшого виведення з ринку. З огляду на нинішню гарантію повернення вкладів лише до 200 тисяч – безапеляційний плюс. Звісно, в цьому випадку на гроші в скриньці не будуть нараховуватися жодні відсотки. Втім, при будь-яких фінансових обмеженнях для інших користувачів орендар сейфу зможе забрати свої цінності.
  2. Відсутність потреби підтверджувати дохід у випадку розміщення грошей. Це випливає з очевидного, що ніхто не перевіряє наповнення скриньки.
  3. У випадку спадкування потрібно пред’явити свідоцтво про право на спадщину в банк, після чого отримують вміст комірки. Якщо ключ від комірки загублений, то створюється комісія з її розкриття. Воно відбувається в присутності спадкоємців, які можуть в той же день отримати зберігалися в банку цінності.
  4. В деяких випадках можливе розкриття скриньки без участі клієнта. Перш за все, мова йде про систематичну неоплату оренди, тощо. Сейф розкривається в присутності комісії, яка складає опис його вмісту. Надалі майно клієнта знаходиться в сховищі банку в очікуванні власника.
Сейфові ячейки в українських банках

Умови оренди сейфових скриньок в найбільших банках

Credit Agricolle

Клієнт може орендувати сейф максимум на два роки. На руки дають ключ від сейфу та від пеналу, якщо такий є. Для оренди треба не тільки оплатити оренду, а й внести заставу у розмірі 2000 грн. Банк не повертатиме заставу, якщо клієнт втратить ключ або зламає замок. Аби отримати доступ до сейфу, необхідно пройти ідентифікацію за відбитком пальця або обличчям, і сесія не може бути довше 20 хвилин. Найдорожчі ціни у Києві, Харкові, Одесі, Львові та Запоріжжі, там за сейф до 10 см оренда коштує 30 грн/день. VIP-клієнти можуть орендувати сейф зі знижкою. Детальніше тарифи можете вивчити за посиланням.

Із особливого: можна орендувати сейф на двох людей. Проте із цим можуть бути складнощі, адже один з двох не може отримати самостійно доступ — необхідна присутність обох клієнтів, що укладали договір.

Райффайзен Банк Аваль

Максимальний термін оренди теж 2 роки. За ключі треба внести 3000 грн як заставу. Проте для доступу до сховища біометрика не треба, натомість є слово-пароль, два ключі та індивідуальна картка. Ціни на оренду вищі в Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові, де за найменший сейф іде оренда 20 грн/день. Можна отримати знижку за термін до 20% з ціни. Преміум-клієнти отримують 25%, незалежно від того, наскільки довго вони беруть сейф. Детально вивчити тарифи можна тут.

OTП Банк

Орендувати можна до 1 року. Для відкриття сейфу необхідний ваш ключ та ключ працівника банку.

Є сховища з високою орендою (у Києві та Дніпрі найменший сейф коштує 60 грн/день), є середні, як у Кропивницькому та Кривому Розі. Найдешевші тарифи у філіях Луцька, Харкова, Мукачева тощо. Відповідно, для міст із високою орендою стоїть завдаток 4000 грн., для всіх інших — 2750 грн. Клієнт може отримати заставу назад після розкриття сховища, якщо він покриває відповідні збитки. Інакше банк забирає заставу. Глянути тарифи за філіалами банку можна тут.

А-Банк

В А-Банку немає як такого обмеження на строк оренди сейфу. Немає жодних знижок за термін оренди, і немає застави. Проте за втрату ключа треба буде виплатити 3000 грн штрафу. Причому ціни демократичні у порівнянні з іншими банками: за день 10 грн для малого сейфу, близько 15 грн за середній і 29 грн за великий. Цей банк має єдині тарифи для всіх відділень, але лише три варіанти розміру скриньки: великий, середній і великий відповідно. Якщо вас зацікавили сховища у цьому банку, можете переглянути умови та правила користування за посиланнями.

Приватбанк

Орендувати скриньку тут можуть лише VIP-клієнти, що прикро. Доступ до сховища можна отримати лише з двома ключами: одним у клієнта та іншим у працівника банку, за який теж треба платити. Тому, крім орендної плати, треба сплачувати 300 грн. на місяць за ключ працівника. Сама ж оренда у всіх регіонах становить від 9 до 25 грн на день в залежності від розміру скриньки. Також клієнт не може перебувати у депозитарії довше 5 хв.

Ощадбанк

Можна оформити сейф максимум на 1 рік з можливістю продовжити оренду, а також орендувати скриньку на підприємство як юридична особа.За ключі треба внести заставу 1800 грн. Аби скористатися скринькою, треба один або два ключі (дивлячись, який тип сейфу) та документ, що підтверджує особу клієнта. Тарифи розраховуються відповідно до розмірів сейфу та строку оренди, зі знижками. Ціни  від 20 грн в день у київському відділенні та 13 грн./день у більшості областей України.

Альфа-банк

Застава за ключі — 2500 грн. Система доступу до скриньки як у Приватбанку: ключ у вас + ключ у співробітника. Ціни починаються з 12 грн. на добу у всіх містах, окрім Києва, Харкова, Львова, Одеси та Дніпра. Для клієнтів А-клубу тарифи значно вищі, ніж для простих клієнтів: мінімум 30 грн. на день, а штраф за втрату ключа у регіональних відділеннях становить 8800 грн. Причому переваг в орендарів з А-Клубу перед звичайними користувачами немає взагалі: та ж система охорони, що й була.

Банк Глобус

Система “ключ клієнта + ключ працівника”. Знижки для довших термінів є. Розмір застави відрізняється для тих, хто має MasterCard Platinum: 800 грн. за ключ. Для всіх інших — 1500 грн.   За один день місячної оренди іде оплата мінімум 12 грн. Можна оформлювати юридичним особам та підприємцям сейфи за вищими тарифами, але лише в головному офісі. Сейфи доступні лише в Києві, Харкові та Житомирі.

Банк Восток

Для сейфу теж вимагаються ключі від клієнта, як у Credit Agricolle, які теж знаходяться під завдатком (1200 грн.). Скриньки є лише в Одесі, Києві, Дніпрі, Львові, Миколаєві, Полтаві, Харкові, Черкасах, Кривому Розі, Херсоні та Ізмаїлі, і тарифи різняться між ними всіма. Достатньо сказати, що початкові значення оренди не перевищують 30 грн./день. 

Укрсиббанк

Працює за системою “ключ клієнта + ключ працівника”. До того ж, застава доволі невелика — 500 грн. Але при цьому є окремий штраф за примусове відкриття сейфу у розмірі 3000 грн. Відсутні знижки за строк оренди, а розмір цієї оренди різниться між областями. Зате можна оплачувати оренду через додаток UKRSIB Onlinе, що зручно.

ПУМБ

Працює за системою “ключ клієнта + ключ працівника”. Ключ теж дається під заставу у 3000 грн. Є два типи сейфів: для звичайних клієнтів та для Persona. Різниця між ними лиш у ціні на оренду, яка для VIP-клієнтів нижча. Хоча станом на початок лютого 2022 р. Більше зайнято саме звичайних сейфів, а не скриньок для VIPів.

IdeaBank

Можна відкрити або закрити комірку тільки у присутності банківського працівника. Без нього ви також не можете покинути депозитарій. Не забуваємо також про заставу: 1500 грн. для Києва і Харкова, 1200 грн. — для Івано-Франківська. Окрім поденних тарифів, клієнти можуть орендувати на 30 днів сейф і оплатити все одним платежем.

UkrEximBank

Сейфи відкриваються індивідуальним ключем, за який виплачується страхова сума. В залежності від строку оренди, треба заплатити від 288 до 552 грн. Є система знижок за довше користування сховищем, хоча і самі ціни невисокі: від 19 до 28 грн./день. Із особливостей можна виділити необмежену кількість відвідувань скриньки, що не дозволяють собі деякі конкуренти. Тобто ви можете скільки завгодно заходити і виходити з банку, якщо ви так інтенсивно проводите операції із сейфом.

Таскомбанк

Індивідуальні скриньки доступні лише для преміум-клієнтів. Орендувати можна до одного року із можливістю продовжити термін. Система доступу “ключ клієнта + ключ працівника”. Застави немає, але є штраф 2000 грн. В залежності від відділення, мінімум за малий сейф беруть від 16 до 25 грн. за добу. Але немає жодних фішок або відмінностей від інших банків.

Укргазбанк

Відкрити сейф не можна без ключа співробітника. Є тарифи як регіональні для звичайних клієнтів, так і фіксовані для Premium (деталі тут). Проте застава однакова на всіх — 2500 грн. Із особливого можна виділити послугу перевезення цінностей та можливість придбати пакети під них. Також продовжити договір оренди можна і через Інтернет, попередньо зв’язавшись із банком.

Банк Південний

Можна замовити сейф одразу на 10 днів на суму від 400 до 600 грн. За ключ треба внести заставу розміром 1000 грн. Зрештою, тут є і знижки за термін оренди, і чотири типи сейфів, і регіональний поділ на ціни. Якщо ви будете за місяць відвідувати більше ніж 10 разів, то за кожний новий прихід доведеться платити 50 грн. На сайті можна переглянути за містом, скільки і в якому відділенні є вільні комірки, що доволі зручно.

Кредобанк

Мінімальний термін оренди — 5 днів, а максимальний — 1 рік. Застава під ключ 2000 грн. Що цікаво, відсутній поділ на регіони. Тобто всі ціни однакові між містами. Єдине, що є знижки на оренду для клієнтів VIP I ELITE — 12 грн. проти 20-ти за малий сейф для звичайного клієнта.

Банк Львів

Лише один ключ для клієнта, і відкрити сейф можна лише в присутності працівника банку, що типово. Вартість застави — 1000 грн. Оренда починається від 15 грн./день за найменшу скриньку, є знижки за довгий термін.

Піреус Банк

Завдаток за ключі становить 1500 грн. Депозитарії банку є в Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Маріуполі, Львові Черкасах та Ірпені. Є знижки за довгий термін оренди, проте у власників Пакету послуг “Санторіні” є 50% знижки на всі тарифи.

Мегабанк

Не можна орендувати сховище на короткі періоди, треба мінімум 10 днів.не можна орендувати сховище на короткі періоди, треба мінімум 10 днів. Індивідуальні сейфи, які не мають застави під ключ. На сторінці в тарифах написано, що завдаток на ключ та сховище коштує 0 грн. Найдешевша оренда у м.Суми — 9 грн./день за наименьший сейф. Інших якихось переваг або особливостей немає.

МТБ Банк  

У цьому банку теж не можна відкривати сейф без присутності працівника. Є скриньки до 80 см висотою. Між містами різниться не тільки оренда, а й застава за ключ: у деяких містах, як Івано-Франківськ, Херсон та Полтава, вона становить 1200 грн. В інших — 1500 грн. Також наявні знижки за термін.

Банк Альянс

Доступ за системою “ключ клієнта + ключ працівника”. Заставна вартість ключа — 2000 грн. в усіх відділеннях, окрім Києва (3000 грн.) Різниця в оренді така ж: вона найвища у Києві (39 грн./добу), а найнижча — у Чернівцях (18 грн./добу).  Також сейфи є в Запоріжжі, Харкові, Полтаві, Дніпрі та Львові. Інших особливостей, привілей чи різниці з іншими банками немає. 

Полтава-Банк

Можна взяти будь-який сейф лише на один день за 50 грн. За ключ треба внести суму 900 грн., є знижки за термін і широкий вибір сейфів.  Проте орендувати скриньку можна лише в головному офісі в Полтаві.

Банк Кредит Дніпро

Пропонує сейфи з біометричною системою захисту. Подають вони свої сейфи як ті, що не потребують застав та гарантійних вкладень, і це так. Але у них є страхування ключа та сховища на різні терміни за окрему плату, що рівносильно схоже з тією ж заставою. У Дніпрі оренда стартує з 25 грн./день, у Львові — з 19 грн. Послуга лише для Premium-клієнтів, і доступна лише у вищеназваних містах.


Читайте також:

Поділитися новиною: