fbpx
КОШТ

Ігри та контроль над карткою батьків: два десятки фішок застосунку Monobank 

Monobank є одним із найпопулярніших українських банків з клієнтською базою в 9 млн користувачів. Весною 2024 року Monobank випустив масштабне оновлення свого застосунку, однак оновлення не торкнулось всіх його цікавих фішок.

Наприклад, користувачі можуть надати повний доступ до картки. У “Контролера” у списку карт відображатиметься карта іншої особи за аналогією з дитячими картами у батьків й людина може контролювати ліміт.

Також застосунок має 2 гри – “Ракета” та “Кіт сосиска”. Для відкриття першої необхідно свайпнути вниз розділ транзакцій та натиснути на ракету, яка злітає вверх. За набрання 100 балів Monobank дає нагороду для кота. Інша гра схожа на відому “Змійку” і доступна в “Банці”. Необхідно затиснути палець на зображенні банки.

Гра у Monobank
Гра у Monobank

Далі розглянемо інші найбільш практичні та цікаві можливості банківського застосунку у новому дизайні.

Безпека Monobank

  • Динамічний або власний CVC-код (3 цифри на зворотній стороні картки). Для налаштування необхідно натиснути на картку, потім на CVV-код та обрати бажаний. Ще цікавий момент – якщо робити скриншот звороту своєї карти, то на ньому не буде видно терміну дії та коду.
Налаштування CVV-коду в Monobank
Налаштування CVV-коду в Monobank
  • Режим “Інкогніто” – всі суми в застосунку будуть закриті емодзі. Є кілька способів скористатись функцією:

Спосіб 1. Для регулярного приховування відображення своїх коштів і сум витрат у застосунку необхідно перейти у налаштування (натиснути на своє зображення у лівому верхньому куті та перейти у розділ “Налаштування застосунку”) і обрати “Режим інкогніто”.

Як приховати баланс картки Monobank

Спосіб 2. Користувач може увійти в застосунок таким чином, що уся інформація про баланс та залишок вже буде прихована. Для цього необхідно затиснути іконку Монобанк та вибрати “Режим інкогніто”. Застосунок відкриється з уже прихованою інформацією про гроші.

Як увійти в режим Інкогніто в Monobank
Як увійти в режим Інкогніто в Monobank
  • Підтвердження оплати в інтернеті та ліміт суми. Можна налаштувати підтвердження у застосунку чи через SMS для здійснення будь-якої оплати на сайтах. Без такого підтвердження платежі будуть відхилені. Також можна додати ліміт суми для оплати протягом дня. Для налаштування необхідно натиснути на карту – “Налаштування безпеки” – “Оплата в інтернеті”.
  • Заборона оплати в інтернеті. Користувачі можуть заборонити здійснення будь-яких транзакцій в інтернеті. Для цього необхідно натиснути на картку й обрати “Оплата в інтернеті”.

Оплата та переказ коштів у Monobank

  • Сканер QR-коду. Для оплати за QR-кодом необхідно натиснути на розділ “Ще” в нижньому меню та обрати “Сканер QR-коду”. Далі потрібно зісканувати код – застосунок автоматично розпізнає сервіс оплати та отримувача, необхідно ввести суму та оплатити покупку.
  • Скасування платежу. Якщо при переказі коштів користувач ввів не правильну цифру чи обрав помилкового одержувача, то протягом декількох секунд після підтвердження оплати можна скасувати платіж. Після заповнення даних переказу і його відправлення на екрані буде вибір – або ж “Готово”, або ж “Скасувати платіж”.
  • Переказ на картку контакту, якщо у нього багато карток Монобанку. При переказі на картку користувача зі своїх контактів слід затиснути ім’я контакту, аби з’явилось меню карток Monobank – чорна, біла чи валютна.
  • Скопіювати номер картки. При затисненні картки на головному екрані – він скопіюється в буфер обміну і можна відразу відправити його в повідомленні.
  • Автоматичне визначення номера картки. Якщо користувачу потрібно виділити номер картки з повідомлення із великою кількістю тексту, то потрібно скопіювати все повідомлення та вставити в розділ “Переказ на картку”. Далі система автоматично визначить номер картки.
  • Відображення суми переказу на валютну картку в зручній валюті. Під час переказу натисніть на значок валюти, щоб сума відображалась у євро, доларах чи гривнях. При цьому, переказ завжди здійснюватиметься у гривні – оскільки валютні платежі заборонені законодавством.
  • Переглянути підписки. Користувачі Monobank можуть переглядати усі заплановані списання з картки на завтра та післязавтра – регулярні платежі та автосписання з підписок (наприклад, Apple, YouTube Premium тощо).
Як переглянути заплановані списання з картки Monobank
Як переглянути заплановані списання з картки Monobank
  • Заплановані платежі. Можна налаштувати автоматичні платежі для поповнення мобільного рахунку, переказів на карту та платежів за IBAN. заплановані платежі розташовані в розділі “Інші платежі”. Необхідного натиснути “Запланувати платіж”, обрати необхідний (поповнення мобільного, благодійність тощо). Далі потрібно обрати час списання та регулярність платежу.
Як налаштувати регулярний платіж в новому дизайні Monobank
Як налаштувати регулярний платіж в новому дизайні Monobank
  • Блокування списання. У разі здійснення автоматичного списання підписки можна заблокувати транзакцію, щоб під час майбутнього списання цих самих коштів наступного місяця вони не списувались. Для цього потрібно натиснути на транзакцію – “Налаштування платежів” – “Заблокувати списання”.
Як заблокувати списання в Monobank
Як заблокувати списання в Monobank
  • Налаштувати відображення назви пристроїв, з яких здійснюється оплата через Google Pay/Apple Pay. Для налаштування імені пристрою необхідно відкрити деталі транзакції, обрати розділ “Оплата через…” та відредагувати ім’я. Після цього таким іменем відображатиметься це поле у всіх транзакціях з цього пристрою.
Як додати ім’я пристрою в Monobank
Як додати ім’я пристрою в Monobank
  • Shake to pay. Якщо потрібно переказати гроші іншому користувачу Monobank – можна не обмінюватися номерами, а просто відкрити застосунок банку та потрясти телефонами. В застосунку відобразяться клієнти банку в радіусі 30-50 м, які також потрусили телефоном. Далі потрібно обрати ім’я людини з переліку та стандартно переказати кошти. Для переказу обов’язково має бути увімкнений GPS.
  • Поповнити рахунок чи здійснити переказ не заходячи у застосунок. Якщо не входячи в застосунок просто затиснути іконку – то окрім “Інкогніто” з’явиться можливість обрати швидко інші меню: поповнити мобільний, перекази чи поповнення картки. Після вибору відкривається відразу потрібна опція, оминаючи головне вікно застосунку.
  • Приховати суму залишку на карті надсилаючи знімок з екрана про переказ. Для цього необхідно відкрити квитанцію та натиснути на суму залишку – вона відразу приховається за емодзі.
  • Анонімний переказ та подарунок. Під час заповнення даних переказу можна обрати надсилання як подарунок (після надходження платежу екран буд засипаний емодзі-подаруночками, ракетою та котом (анонімно). Якщо користувач обрав надсилання коштів подарунком, то відповісти можна лише коментарем та емоджі. Також, на дитячу картку Монобанку можна надіслати переказ від Санти чи Зубної феї. Для цього під час переказу необхідно обрати емодзі Санти чи феї біля коментаря.

Інші корисні лайфхаки у Monobank

  • Відстеження капіталу, надходжень та витрат. Для цього необхідно натиснути на значок статистики у правому верхньому куті. В цьому розділі відобразяться всі витрати та надходження на картку, категорії та витрати у відсотках (наприклад: таксі – 8% ваших витрат, продукти – 25% тощо).
  • Пошук транзакції за назвою, датою, сумою тощо. Для цього необхідно свайпнути вправо та ввести інформацію в полі пошуку – тут буде виписка за всіма картками. Якщо необхідно знайти транзакцію за конкретним рахунком – слід відкрити виписку необхідної карти та ввести в пошуку ключове слово.
  • Видалення повідомлень в “Історії транзакцій”. Інформаційні повідомлення від банку чи про неуспішні транзакції у виписці можна видалити свайпом вліво.
  • Вхід у застосунок за допомогою NFC фізичної картки. Для цього необхідно піднести картку до Android-смартфона з увімкненим NFC. Застосунок відкриється в режимі переказу на цю картку. Важливо, що функція доступна лише у разі розблокованого смартфона.
  • Надати доступ до картки іншій особі. Для налаштування необхідно натиснути на картку, вибрати “Безпека карти” – “Керування доступом до картки”. У застосунку буде згенеровано QR-код, який необхідно зісканувати іншій особі для отримання доступу до картки.
  • Дизайн картки, який сам змінюється щодня. Для зміни скіна картки необхідно обрати бажану картку і натиснути на неї, перейти у розділ “Дизайн картки для Google Pay/Apple Pay”, вибрати зі списку бажаний дизайн і натиснути “Зберегти”.
Як змінити дизайн картки Monobank
Як змінити дизайн картки Monobank
  • Нагороди. За різні види покупок користувач отримує нагороди. Для отримання нагород потрібно виконувати певні дії з платіжною карткою або мобільним додатком. Найпростіша нагорода – “Знайомство”, для її отримання користувачеві потрібно повністю заповнити свій профіль. Для перегляду своїх нагород необхідно натиснути на зображення кота у правому верхньому куті.
Як переглянути нагороди в Monobank
Як переглянути нагороди в Monobank

Дізнатись про інші звичайні функції Monobank у новому дизайні застосунку (наприклад, як поповнити картку чи знайти IBAN-номер) можна за посиланням.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: