fbpx
КОШТ

Громадський транспорт Кельна: де шукати розклад та як придбати квитки

У систему громадського транспорту Кельна входять міська залізниця (S-Bahn), денні та нічні автобуси, трамваї. Які типи квитків та проїзних діють у Кельні, де зручно купити онлайн квитки та відстежувати графік руху транспорту – далі в тексті.

Трамваї у Кельні курсують цілодобово. Їх часто називають метротрамом, адже в центрі вони курсують під землею. Автобусні лінії курсують з 4:30 ранку і до півночі. У нічний час доби також можна подорожувати нічними автобусами, які курсують після півночі за основними маршрутами. Нічні автобуси мають спеціальну позначку “N” перед номером. Середній інтервал рейсів міського транспорту у центральній частині міста – 5-10 хвилин вдень, та 10-15 хвилин вночі.

Тарифні зони громадського транспорту Кельна

Вартість квитка на громадський транспорт залежатиме від його виду та тарифної зони, з якої починатиметься поїздка. Тарифні зони Кельна охоплюють не тільки Кельн, але й деякі сусідні міста (Бонн, Гладбах та інші) та муніципалітети і представлені ціновими рівнями

 • ціновий рівень 1b – для подорожей у межах Кельна чи Бонна. Також за допомогою квитка зони 1b можна доїхати з Кельна до аеропорту Кельн-Бонн.
 • ціновий рівень 2b –  для поїздок із сусіднього міста/муніципалітету до Кельна або для подорожей із сусіднього міста/муніципалітету до Бонна та навпаки. Наприклад, з Кельна до Берга чи Гладбаха, з Бонна до Бернгейма.
 • ціновий рівень 4 – для подорожей через більшу кількість міст і громад. Наприклад, з міста Кельн до міста Бонн. Також, за допомогою квитка зони 4 можна доїхати з міста Бонн до аеропорту Кельн-Бонн. 

Опис усіх цінових рівнів – за посиланням. Детальну карту тарифних зон можна переглянути за лінком.

Під час купівлі онлайн-квитка (через застосунок міського транспорту чи сервіси Deutsche Bahn) система автоматично пропонує всі види та ціни можливих квитків для поїздки між потрібними зупинками. 

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися

Види квитків у громадському транспорті Кельна

У Кельні діє кілька систем квитків: одноразові та денні квитки, а також тижневі та місячні абонементи.

Види одноразових та денних квитків

 • квиток на одну поїздку (EinzelTicket) – дійсний для однієї особи на одну поїздку. Пересадки та перерви в дорозі дозволені. Власник квитка також може взяти з собою будь-яку кількість дітей до 6 років. Ціна квитка та тривалість дії залежатиме від тарифної зони (цінового рівня). Наприклад, квиток зони 1b коштуватиме 3,20 євро та діятиме 90 хвилин. Такий квиток дозволить подорожувати в межах міста Кельн та до аеропорту Кельн-Бонн. Для дітей від 6 до 14 років ціна квитка складе 1,70 євро.
 • денний квиток (24StundenTicket) – дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок на всіх видах міського транспорту у вибраній зоні протягом 24 годин після активації. Ціна денного квитка у зоні 1b – 7,70 євро. Також 24StundenTicket доступний у вигляді групового квитка до 5 осіб. Його вартість – 15,20 євро у зоні 1b.

Види тижневих та місячних абонементів

 • тижневий абонемент (WochenTicket) – дійсний для будь-якої кількості поїздок на всіх видах транспорту у вибраній зоні. Діє протягом семи днів поспіль до 3:00 восьмого дня. Власник квитка також може взяти з собою будь-яку кількість дітей до 6 років. Ціна тижневого абонемента у зоні 1b – 30,40 євро. 
 • місячний абонемент (MonatsTicket) – дійсний для будь-якої кількості поїздок на всіх видах транспорту у вибраній зоні. Діє протягом тридцяти днів поспіль до 3:00  наступного дня. Власник квитка також може взяти з собою будь-яку кількість дітей до 6 років.  Ціна місячного абонемента у зоні 1b – 114 євро. 

Всі види та ціни квитків – за посиланнями  

Для дітей до 5 років проїзд у будь-якому транспорті Кельна і за будь-яким напрямком безкоштовний. 

Також для поїздок по всій території Німеччини можна оформити єдиний проїзний квиток Deutschlandticket. 

Громадський транспорт Кельна: квитки та розклад

Квитки на міський транспорт Кельна можна придбати:

 •  у точках продажу квитків (адреси – за посиланням
 •  в квиткових автоматах KVB, встановлених майже біля кожної зупинки
 •  у мобільних автоматах, що встановлені в усіх автобусах та трамваях. 
 •  онлайн через мобільний застосунок KVB-App (Android, iOS) або VRS (Android, iOS)

Актуальний розклад та час відправлення автобусів можна переглянути на сайті міського підприємства комунального транспорту Кельн, у застосунках KVB-App (Android, iOS) та VRS (Android, iOS). Під час пошуку транспорту у застосунках можна переглянути не лише розклад між зупинками та час подорожі, але й ціну одноразового квитка. 

Громадський транспорт Кельна. Маршрут міського транспорту у застосунку VRS
Маршрут міського транспорту у застосунку VRS

Відслідковувати транспорт та прокладати маршрут поїздок можна і у застосунку Google Maps. Застосунок показує всі варіанти подорожі між зупинками, маршрут на карті та час прибуття транспорту до заданої зупинки.

 Громадський транспорт Кельна у застосунку Google Maps
Розклад та маршрут громадського транспорту Кельна у застосунку Google Maps

Як перевозити велосипед у міському транспорті Кельна

Для перевезення велосипеда потрібно придбати спеціальний квиток – FahrradTicket. Його вартість – 3,20 євро. Квитки для велосипедів можна придбати у застосунку KVB-App (Android, iOS), пунктах продажу та квиткових автоматах.

Велосипеди перевозяться, якщо в транспортному засобі є відповідне місце для паркування або якщо це дозволяє місце. Велосипеди можна паркувати в автобусі лише на місці, призначеному для дитячих візків. Пасажири з колясками та інваліди завжди мають пріоритет перед велосипедистами.

У потягах міської залізниці і регіональних поїздах велосипеди перевозяться тільки у відповідних місцях, позначених символом велосипеда.

Як доїхати до аеропорту та вокзалів Кельна

Аеропорт Кельна (зупинка Koln/Bonn Flughafen) знаходиться у тарифній зоні 1b.

До аеропорту їде один автобус №161 з околиці міста. З центру до нього можна доїхати трамваєм №7, який відправляється від зупинки Porz Markt. 

Водночас, через аеропорт курсує міська залізниця S19. Потяги окрім аеропорту зупиняються також на головному залізничному вокзалі та деяких центральних зупинках міста Кельн.

Читайте за посиланням детально та покроково як дістатися аеропорту Кельна

Головний залізничний вокзал та автовокзал Кельна (зупинка Koln Hbf) знаходяться у тарифній зоні 1b. Доїхати сюди можна трамваями №1, 5 , 7 та автобусами № 125, 132, SB25.


Читайте також:

Поділитися новиною: