Фізична ідентифікація для пенсіонерів: як не втратити пенсію за кордоном
Яким пенсіонерам необхідно проходити фізичну ідентифікацію в банку для продовження отримання виплат.
Українські пенсіонери, які виїхали за кордон, зобов’язані щороку проходити фізичну ідентифікацію для збереження права на виплату пенсії на картку. Далі ми пояснимо, яким чином пройти ідентифікацію та в якому разі це необхідно.
Фізична ідентифікація пенсіонерів, які отримують пенсію на банківський рахунок, є обов’язковою ще з 2021 року. Фізична ідентифікація необхідна у разі отримання від банку, де людина має зареєстровану пенсійну картку, повідомлення про таку перевірку.
Важливо: Самостійно не потрібно приходити до банку чи зв’язуватися з ним онлайн, фізична ідентифікація пенсіонеру потрібна лише у разі отримання такого прохання від банківської установи.
Випадки, коли банк може надіслати сповіщення про необхідність ідентифікації:
- Пенсіонер отримує пенсію на банківську картку упродовж останніх 12 місяців, але жодного разу не знімав кошти в касі банку особисто.
- У пенсіонера є довірена особа, яка знімає готівку, але сам пенсіонер не знімав гроші в касі банку протягом останніх 12 місяців.
Вказані випадки для Пенсійного фонду (ПФУ) можуть свідчити про те, що пенсіонер помер або не може отримати кошти через війну. Тоді ПФУ має право зупинити виплату пенсії, доки не з’ясує всі обставини. Тому для уникнення цих проблем, пенсіонер має раз на рік проходити фізичну ідентифікацію в банку після отримання повідомлення від нього.
У зв’язку з війною в Україні багато пенсіонерів виїхали за кордон і тепер отримують пенсію в різних країнах світу. Якщо ви знаходитесь за межами України та все ще отримуєте пенсію через Укрпошту, дізнайтеся, Як отримати пенсію на картку, а не на пошту у нашому матеріалі за лінком.
Як пенсіонерам закордоном пройти фізичну ідентифікацію в банку
Підтвердити свою фізичну особу для банку можна, як онлайн, так і офлайн:
- Авторизуватися в особистому електронному кабінеті ПФУ за допомогою „Дія.Підпис”.
- Звернутися до дипломатичної установи України в країні перебування (перелік дипустанов) й отримати документ, що підтверджує, що особа, яка проживає за кордоном, є живою (наприклад, в Польщі вартість оплати консульського збору становить 83 злотих).
- Провести відеоконференцію зі співробітником ПФУ та пред’явити всі необхідні документи. Цей спосіб поки що на стадії доопрацювання, проте можна спробувати ним скористатися, якщо немає змоги пройти перевірку іншим чином. Для уточнення найкраще зателефонувати на гарячу лінію ПФУ за номером 0 800 503 753.
Пройти фізичну перевірку необхідно до 31 грудня 2023 року. Втім, нещодавно з’явився законопроєкт, який може подовжити цей термін до 31 березня 2024 року.
«Не можна допустити, щоб внутрішні переселенці були позбавлені належних їм пенсій чи соціальних виплат від держави. Тому маємо продовжити період для проходження ідентифікації отримувачами таких виплат, щоб вони встигли це зробити», – зазначила Віцепрем’єрка Ірина Верещук.
У разі ухвалення такого рішення, КОШТ обов’язково повідомить про це.
Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Читайте також:
Comments are closed.