fbpx
КОШТ

Естонія запровадила для українців нові правила отримання тимчасового захисту

Відтепер українські біженці отримають прихисток аж до березня 2025 року. Отримати тимчасовий захист зможуть і ті, хто хоче отримати його вперше, і ті, хто хоче його продовжити.

Перед цим естонський уряд надавав прихисток лише на рік і щороку його потрібно було продовжувати на такий же термін. Для цього необхідно було подати в системі самообслуговування заявку й надати ідентифікаційний код та дані карти проживання.

Зараз процедура подачі документів на продовження терміну тимчасового прихистку змінилась. Тепер додатково потрібно:

  • зробити фото на документ у поліції та прикордонній (розташування та години роботи залів можна знайти тут);
  • пройти інтерв’ю щодо обставин прибуття у країну.

Для тих, хто прибув у країну вперше, процедура незмінна:

  • подати заявку у відділі поліції та прикордонної охорони за тією ж адресою, попередньо записавшись на прийом;
  • мати при собі документи, що посвідчують особу або інші документи (наприклад, свідоцтво про народження). У випадку відсутності документів — звернутись до Посольства України за адресою Lahe 6, 10150 Tallinn для отримання посвідки, що засвідчує особу.

При отриманні статусу тимчасового захисту обов’язково потрібно відвідувати безкоштовні курси естонської мови та взяти участь в одноденному курсі адаптації.

Естонський уряд надає українцям безкоштовно або за мінімальну оплату тимчасове та довгострокове житло (у готелях, квартирах, гуртожитках, приватних будинках), безкоштовний проїзд (при отриманні відповідної проїзної карти) та безкоштовне загальне медичне обстеження, допомогу сімейного лікаря та невідкладну медичну і стоматологічну допомогу, рецепти на безкоштовні ліки.

Читайте також:

Поділитися новиною: