Довідка про доходи онлайн: повна інструкція з отримання
При розміщення депозиту чи купівлі ОВДП на суму від 400 тисяч гривень вже потрібно підтвердження джерел походження грошей. На практиці, фінансові установи можуть запрошувати підтверджуючі документи і при значно менших сумах з огляду на...
При розміщення депозиту чи купівлі ОВДП на суму від 400 тисяч гривень вже потрібно підтвердження джерел походження грошей. На практиці, фінансові установи можуть запрошувати підтверджуючі документи і при значно менших сумах з огляду на внутрішні ризик-фактори. Тож далі на практиці розбираємося, як підтвердити чистоту грошей: вони не від злочинної діяльності і з них сплачені всі податки.
Очевидний спосіб, початкові документи на підтвердження: довідка про заробітну плату; про отримання спадку; про виграш в лотерею чи отримання страхових виплат, податкові декларації підприємця і низка інших, які покажуть джерело, звідки гроші отримані.
Ще один спосіб – довідка з податкової про отримані доходи і сплачені з них податки. Її нині можна отримати онлайн і двома способами: в кабінеті платника податків на сайті Державної податкової служби або ж на сайті “Дії”.
Довідка про доходи через кабінет платника податків
Його розглядаємо першим, оскільки термін отримання довідки тут не обмежено 2018 роком і можна брати давніше. Як розповідають в самій податковій, реєстр доходів кожного громадяни ведеться з 1995 року. Туди вписують зарплату, спадщину, інші доходи, наприклад від продажу рухомого/нерухомого майна. Втім, взяти за весь період нам не вдалося – вона дається порожньою взагалі. Втім, кілька років взяти вдалося і це потрібно випробовувати на практиці.
Тож для отримання довідки потрібно зайти в електронний кабінет платника податків через особистий електронний ключ (для прикладу ЕЦП з Приват24) чи “ДІЯ. Підпис” за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/ .
“Дія. Підпис”: що це таке і як отримати. Інструкція
Як отримати безкоштовний ЕЦП в “Приват24” – інструкція
Далі в лівому меню натиснути “ЕК для громадян” і обрати серед верхніх меню “Запит про суми виплачених доходів” – натиснути “Створити”.
Відкриється запит для заповнення. Більшість інформації в неї підтягнеться автоматично, а пробіли потрібно заповнити вручну (паспортні дані, емейл, тощо).
Після заповнення потрібно натиснути у верхньому меню в синіх прямокутниках “Перевірити” – якщо все добре, зауважень не буде, а інакше у спливаючому вікні вкажуть конкретні недоліки.
Коли після перевірки все буде добре, в тому ж верхньому синьому меню потрібно обрати кнопку з виглядом дискети для збереження запиту.
Але цей запит ще не відправлений. Далі знову заходимо за алгоритмом “ЕК для громадян” і обрати серед верхніх меню “Запит про суми виплачених доходів”. Але в переліку окрім можливості створення запиту буде відображатися вже готовий запит. Потрібно її виділити і натиснути в верхньому синьому меню “Підписати”. На цьому етапі “ДІЯ. Підпис” використати не можливо – потрібен традиційний електронний ключ.
Далі знову натискаємо на ваш готовий запит для виділення її і натискаємо у верхньому синьому меню “Відправити”.
Все. Хвилин через 15 ви отримаєте першу квитанцію – як підтвердження отримання запиту. За кілька годин – другу квитанцію вже разом з самою довідкою.
Важливо: при подання кудись довідки також подавайте і квитанції – вони підтверджують автентичність самої довідки.
Довідка про доходи громадян на сервісі “ДІЯ”
Для цього потрібно зайти за прямим посиланням і натиснути по центру екрану “Подати запит”. Відкриється вікно авторизації, для чого також потрібно використати особистий електронний ключ чи “ДІЯ. Підпис”.
Якщо у вас заповнений профіль в дії – з адресою та паспортними даними – то дія вразить простотою отримання довідки. Фактично потрібно обрати період. Все. Але є нюанс. В “ДІЯ” не даються квитанції про отримання, але в деяких фінансових установах без довідку не приймають. Та і загалом, з огляду на обмеженість в терміні отримання довідки – лише з 2018 року – отримання її в “ДІЯ” поки швидше як додаткова опція для самоперевірки, але не підтвердження доходів в державні органи.
Comments are closed.