У 2024 році у понад 35% фрилансерів збільшився дохід через підвищення попиту на послуги та збільшення вартості роботи. Далі розглянемо найбільш популярні сфери та рівень зарплати згідно з результатами дослідженням Freelancehunt,
Найбільший попит серед фрилансерів у 2024 році належить розробці ботів та векторній графіці. Потреба у цих спеціалістах зросла вдвічі. Пов’язано з тим, що компанії прагнуть автоматизувати робочі процеси та просувати продукти онлайн.
Також досі є стабільна робота у сфері обробки фото, дизайну, SEO-просуванні, аудіо- та відеомонтажі, розробці під iOS (Android у статистиці немає) та оформленні сторінок в соцмережах.
Водночас навпаки зменшився попит на копірайтерів, рерайтерів та спеціалістах з публікації рекламних оголошень. Найімовірніше це пов’язано з розвитком штучного інтелекту.
Зарплата на фрилансі
Більша половина фрилансерів заробляє до $500 на місяць, четвертина – $500–1000. Найбільша частка тих, хто заробляє понад $3000 на місяць — серед маркетологів.
Дизайнери на фрилансі в середньому заробляють понад $500 на місяць. Робота у більш вузькій спеціалізації (наприклад, професійне генерування візуалу за допомогою штучного інтелекту) оплачується більше й загалом дохід може перевищувати $1000.
Найбільша частка заробітної плати IT-спеціалістів становить до $500. Розробники мобільних застосунків заробляють більше й можуть отримувати від $1000 до $3000 на місяць.
Загалом більший дохід у будь-якому напрямку притаманний для більш стабільних проєктів. Стабільну зарплату від $1000 мають фахівці із високою спеціалізацією.
Конкуренція на фрилансі
Найбільше фрилансерів у 2024 році є серед дизайнерів – їх кількість зросла у порівнянні з 2023 роком.
Наступним за кількістю фахівців на фрилансі є програмування. Закриває ТОП-3 копірайтер. Хоча у порівнянні з 2023 роком їх кількість зменшилась.
Найменша частка фахівців на фрилансі – а аутсорсингу та консалтингу, адмініструванні та мобільних застосунках.
Нагадаємо, дизайнери та ілюстратори можуть безоплатно отримати зразки трудових договорів за допомогою проєкту “Узгода” від асоціації Design for Ukraine спільно з ІР Офіс.
Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино
Читайте також: