fbpx
КОШТ

Топ 7 українських та міжнародних фріланс-бірж: огляд

У цьому матеріалі читайте про найкращі іноземні та українські фріланс-біржі, їхні комісії та особливості. Зокрема про українські біржі Freelance.ua та Freelancehunt, а також про іноземні – Upwork, Fiverr, Freelance Writing, We work remotely та Flexjobs.

Українські та міжнародні фріланс-біржі

Фріланс на Freelance.ua

Спеціалізація: веб-програмування, SEO, створення сайтів, верстка, логотипи, дизайн, відеомонтаж, копірайтинг, контекстна реклама, пошукова оптимізація, написання текстів, анімація та інше.

Особливості: на платформі можна обирати свій статус завантаженості – вільний, зайнятий, без статусу чи відсутній. Для комунікації створений онлайн-чат сайту, доступні відеодзвінки та можливість додавати деталі до основного технічного завдання. Також, біржа має декілька розділів для пошуку роботи – разові завдання, постійна робота та робота в офісі.

Комісії: за кожен успішно завершений проєкт комісія складає від 7 до 12% від суми завдання, залежно від категорії.

Зняття грошей з платформи. Гроші за виконані замовлення надходитимуть на ваш рахунок на сайті, потім їх можна буде вивести на звичайну банківську карту. Платежі опрацьовуються через сервіс Wayforpay. 

Доступні підписки: базова підписка надається автоматично і є повністю безкоштовною. За Pro акаунт доведеться заплатити 200 грн на місяць або 1500 на рік. Для Pro акаунтів є доступ до відповідей на необмежену кількість проектів ( у базовому лише 10 на тиждень), вісім спеціалізацій (замість однієї, як у базовому акаунті), можливість залишати відповіді на проєкти з бюджетом понад 400 грн та інше.

Freelance.ua - українська біржа для фрілансу

Фріланс на Freelancehunt

Спеціалізація: програмування, робота з аудіо та відео, архітектура, інжиніринг, редагування, копірайтинг, SEO, адміністрування, аутсорсинг та консалтинг.

Особливості: За виконані завдання користувачі отримують відгуки та рекомендації, що допоможе просувати профіль. Також, на біржі є розділ “Конкурси”, де замовник заповнює опис та ТЗ (технічне завдання), а фрілансери, ознайомившись із завданням, можуть надсилати свої варіанти на конкурс. Замовник оцінює роботи та обирає переможця. В таких конкурсах висока вартість замовлення та в подальшому хороші відгуки й додаток до портфоліо.

Комісії: комісія сервісу для фрілансерів – відсутня, однак за зняття коштів з гаманця доведеться заплатити 5% від суми, яку знімає фрілансер. 

Зняття грошей з платформи. Оплата проходить стандартним чином – користувач вказує дані картки на сайті й на них надходитиме відповідна сума після виконання проєкту. Для користувачів Pro аккаунту комісія відсутня, проте для користувачів базового акаунту вона складатиме 5% від суми, яку знімає фрілансер.

Доступні підписки: Базовий акаунт надається автоматично і є безкоштовним, а за Pro акаунт доведеться заплатити 200 грн на місяць. Однак Pro аккаунт допомагає просуватись в рейтингу фрілансерів, отримують ще дві спеціальності (у базовому їх всього дві) та доступ до інших інструментів сервісу.

Freelancehunt - українська біржа для фрілансу

Фріланс на Upwork

Спеціалізація: веб розробка, дизайн, маркетинг, ІТ, переклад, копірайтинг, HR, юридична діяльність, створення дизайнів архітектури та інше.

Особливості: фрілансер може заповнювати профіль тільки після проходження спеціального анкетування. В ньому вказується мета роботи, досвід та зручний спосіб пошуку роботи (самостійно обирати проєкти чи щоб компанії самі писали/дзвонили). За виконання завдань та хороші відгуки про роботу користувачі зможуть отримувати додаткові премії від “Upwork”. Також сайт має має внутрішній маркетплейс, де фрілансери зможуть знайти різні інструменти та сервіси для покращення робочих навичок.

Комісії: основна комісія сайту – від 5 до 20% суми кожного проекту (залежно від категорії та рівня акаунту). Комісія за зняття коштів з електронного гаманця – до 3% від суми. 

Зняття грошей з платформи. Конвертування валюти платне – до 2% від суми. Вивести кошти з сайту можна безпосередньо на банківський рахунок через SWIFT, або на PayPal чи Payoneer. Також доступне виведення коштів на локальні сервіси “Local Funds Transfer”, “Wire Transfer” та “Check”.

Доступні підписки: Basic (стандартні функції, комісія 20% за кожен закінчений проєкт, за тиждень можна подавати до 10 заявок на виконання проєктів), Plus (коштує 15 доларів на місяць, дозволяє подавати до 80 заявок на тиждень, комісія 10% для проєкту вартістю понад 500 доларів) та Professional (30 доларів на місяць, комісія 5% для проєкту вартістю понад 500 доларів, дозволяє використовувати чат з персональним менеджером підібраним платформою).

Upwork - міжнародна біржа для фрілансу

Фріланс на Fiverr

Спеціалізації: відеомонтаж, озвучка, написання текстів, SEO, переклад, фотографії та інше. 

Особливості: Fiverr це майданчик для міні проєктів з цінами, які починаються від $5. На ньому фрілансери можуть створювати “гіги” – конкретні послуги, які вони готові надавати клієнтам за відповідну плату. За допомогою “гіг”, виконавцям не обов’язково самостійно шукати роботу, адже частіше за все замовники звертатимуться до них самі. На біржі є декілька рівнів фрілансерів:

Рівень 1 – користувач переходить до рівня 1, коли виконає 10 і більше замовлень протягом 60 днів. Він дозволяє створювати до 10 активних послуг.

Рівень 2 – отримується, коли фрілансер виконує 50 та більше замовлень, включаючи 10 на попередньому рівні. На рівні 2 фрілансер може створювати до 20 послуг. 

Топ-рейтинг продавця – необхідно виконати 100 замовлень, включаючи всі замовлення на попередніх рівнях. Ще потрібно активно продавати свої послуги Fiverr протягом 180 днів.

Комісії: Fiverr стягує комісію розміром 20% від суми кожного успішно виконаного замовлення. Однак, якщо фрілансер виконує декілька замовлень від одного клієнта, то комісія зменшується до 5%.

Зняття грошей з платформи. Фрілансери можуть знімати кошти з Fiverr через PayPal, Payoneer або банківський переказ SWIFT. Є обмеження на мінімальну та максимальну суму виведення, для різних платформ та банків вони різняться. Наприклад: мінімальна сума зняття грошей через платформи PayPal – $5, Bank Transfer (ACH) – $10, Fiverr Revenue Card – $30. Максимальна сума виведення коштів для новачків – $500 на тиждень, для вищого рівня акаунту – до $25,000 на тиждень. Варто зазначити, що на кожному рівні акаунту є свої власні обмеження для зняття коштів, які можуть змінюватись залежно від країни, в якій зареєстрований фрілансер.

Доступні підписки: Basic (фрілансери можуть продавати послуги тільки до 7 доларів, а комісія за кожен успішновиконаний проєкт складає 20% від суми) та Fiverr Pro (для отримання такого акаунту необхідно переходити на наступні рівні фрілансерів. Ті хто пройшли відбір матимуть можливість брати проєкти з більшим бюджетом ніж на Basic, однак комісія за кожне виконане завдання може бути вищою ніж на базовому аккаунті).

Fiverr - міжнародна біржа для фрілансу

Фріланс на Freelance Writing Jobs

Спеціалізації: коректура, редагування, копірайтинг, реклама, журналістика, блогінг та інша робота з текстами.

Особливості: для реєстрації необхідно вже мати портфоліо та знати точну вартість своїх послуг, тому біржа розрахована на професіоналів у своїй сфері. Фрілансери стандартно можуть обирати проєкти з різними рівнями складності, бюджетом та іншими фільтрами. 

Комісії: для Basic account комісія становить 10% від суми замовлення, а для Premium account – 5% від суми замовлення. Також біржа дозволяє безкоштовно виводити гроші з рахунку лише один раз на місяць, після чого за кожне інше зняття грошей буде стягуватися комісія – $2.

Зняття грошей з платформи. Комісія та мінімальна сума для виведення залежить від способу виведення. Деякі з найпоширеніших способів виведення грошей: для PayPal мінімальна сума для зняття – $5, а плата за транзакцію становить 2,9% від суми переказу + $0,30; для Payoneer мінімальна сума для зняття – $20, а плата за транзакцію становить $2 за зняття коштів на банківську картку Payoneer, або $3 за зняття коштів на банківський рахунок; для Wire transfer мінімальна сума для зняття – $50. Однак зняття коштів може зайняти від 2 до 5 днів. 

Freelance Writing Jobs - міжнародна біржа для фрілансу

Фріланс на We work remotely 

Спеціалізація: програмування, дизайн, менеджмент, робота з фінансами, підтримка клієнтів, маркетинг та інше.

Особливості: платформа розрахована на досвідчених фрілансерів, адже на ній публікуються завдання з великим бюджетом та високими вимогами до виконавців. Крім стандартної роботи біржа дозволяє знайти проекти на певний термін або навіть фріланс-контракти з можливістю подовження. На сайті також можна знайти спеціальні інструменти для відеозв’язку, віртуальні білі дошки та інше. Ще платформа має чати та форуми для спілкування та обміну досвідом між фрілансерами.

Комісії та підписки для фрілансерів відсутні.

We work remotely - міжнародна біржа для фрілансу

Фріланс на Flexjobs

Спеціалізації: освіта, аналітика, робота з клієнтами, фінанси, дизайн, маркетинг, написання текстів, HR, менеджмент та інші.

Особливості: сервіс допомагає при пошуку офлайн роботи з гнучким, неповним та альтернативним графіками. Платформа також пропонує ряд кар’єрних ресурсів і підтримку від сервісу – персоналізовану допомогу в пошуку роботи, тестування навичок, рецензування резюме та супровідних листів, а також доступ до вебінарів та інших освітніх ресурсів. 

Зняття грошей з платформи. Гроші за виконане завдання фрілансери отримують безпосередньо від роботодавця, без зберігання на платформі. 

Підписки та комісії: Basic account – вартість підписки $14.95 за місяць або $49.95 за рік, також платформа стягуватиме комісую розміром 10% від вартості замовлення. Premium account – вартість підписки $29.95 за місяць або $74.95 за рік, також платформа стягуватиме комісую розміром 5% від вартості замовлення.

Flexjobs - міжнародна біржа для фрілансу

Читайте також:

Поділитися новиною: