IT-спеціалісти були та залишаються затребуваними у більшості країн світу. Тож у цьому матеріалі розповідаємо про корисні платформи, ресурси та канали для навчання і розвитку в сфері IT.
Найкращі онлайн-платформи та курси для вивчення IT-навичок
Coursera – англомовна онлайн платформа з курсами від відомих американських та британських університетів. Також на ній містяться авторські матеріали від окремих спікерів. Для досвідчених IT спеціалістів та новачків там розміщено безліч курсів про мови програмування, аналітику даних, базові курси про процеси в IT та більш спеціалізовані курси для підвищення кваліфікації.
Udacity – ресурс, на якому представлені різноманітні курси для вивчення мов програмування, інженерії даних, Front End Web Development, роботу з системами Android та iOS, а також про управління людьми, запобігання вигоранню та багато іншого.
Codecademy – ще одна платформа, яка дозволяє базово вивчити або поглибити знання в напрямках веб-розробки, мов програмування (Python, Java, PHP, Ruby та багато інших), аналізі даних та візуалізації, розробці мобільних застосунків та покращенню технічних навичок для бізнесу.
FreeCodeCamp – безкоштовний ресурс, який дозволяє навчитись створенню веб-сторінок за допомогою HTML та CSS, базово освоїти JavaScript, Бекенд-розробку, наукові обчислення за допомогою Python та бібліотек даних (таких як NumPy та Pandas).
edX – здебільшого безкоштовні курси від провідних викладачів та університетів світу. Користувачі матимуть змогу вивчити базові знання про мови програмування, введення в науку про дані за допомогою Python, розробку веб-застосунків на JavaScript та React, технології Big Data та багато іншого.
Mate.academy – основна особливість платформи це можливість безкоштовно навчатись і оплачувати курси лише після працевлаштування (здебільшого 5-10% від своєї зарплати протягом року.
Pluralsight – сайт, який дає можливість обрати рівень навичок в сфері, яку плануєте вивчити. Зокрема доступні курси в напрямках архітектура та побудова, обробка даних, розробка програмного забезпечення та веб-розробка, про бізнес спеціалізацію та багато іншого.
Skillshare – платформа для вивчення ІТ та дизайну. На ній розміщується багато корисних курсів від професіоналів у своїй галузі. Також платформа дозволяє брати участь в обговореннях і спілкуванні з іншими студентами та викладачами.
DataCamp – сайт для вивчення аналізу даних та програмування мовами R та Python. На платформі можна знайти багато корисних курсів та проектів з практичної роботи з даними.
Code Wars – платформа, яка навчає та надає практичні навички. На ній можна вдосконалювати свої навички програмування виконуючи практичні завдання. Платформа пропонує завдання для різних мов програмування та з різним рівнем складності.
Treehouse – сайт з теоретичними та практичними курсами для вивчення програмування, веб-дизайну й розробки мобільних додатків.
Де знайти онлайн IT-заходи та мітапи
- Meetup – онлайн-платформа, де користувачі можуть створювати та знаходити події за тематикою. Наприклад, тут можна знайти події для програмістів, дизайнерів, маркетологів та інших спеціалістів IT-індустрії. Для цього необхідно зареєструватись, долучитись до цікавих IT-груп та брати участь у заходах, які вони організовують. Наприклад: QA Club Ukraine, Marketing Automation User Group, KyivJS та багато інших.
- Eventbrite – сайт для створення та пошуку різноманітних IT-події, музичних подій та інших. Він пропонує фільтрувати зустрічі за місцем, темою, датою та іншими параметрами, а також купувати квитки на події.
- Facebook Events – на Facebook є велика кількість сторінок та груп, де організатори подій розміщують інформацію про майбутні IT-події та мітапи.
- IT-громадськість на Reddit – на Reddit є кілька груп, присвячених IT-індустрії, де користувачі можуть ділитися інформацією про майбутні IT-події та мітапи. Наприклад, це можуть бути групи, присвячені програмуванню, дизайну, маркетингу тощо.
- IT-портали – зокрема AIN, DOU, ITC та навіть rabota.ua, ведуть розділи про події та мітапи, які проходять у різних містах України та світу. Тут можна знайти інформацію про теми, дати та місця проведення IT-подій.
Ресурси для пошуку роботи в IT
- LinkedIn – соціальна мережа, яка спеціалізується на професійній взаємодії між IT-спеціалістами. На платформі можна знайти вакансії в IT-сфері, зв’язатися з потенційними роботодавцями та підтримувати зв’язок з колегами.
- Glassdoor – сайт, який дозволяє користувачам оцінювати роботодавців та поділитися відгуками про компанії, бонуси та інші деталі. Також можна відгукнутись на вакансії.
- Indeed – один з найбільших сайтів пошуку роботи в світі. Тут можна знайти тисячі вакансій в різних галузях, зокрема й в IT.
- Hired.com – платформа, де після реєстрації на сайті ІТ-фахівці проходять відбір за допомогою тестових завдань, після яких отримують персоналізовані пропозиції роботи від більш ніж 6,000 партнерських компаній.
- Dice – платформа, яка спеціалізується на пошуку роботи в технічних галузях. “Dice” пропонує роботу починаючи від стажувань та позицій молодших розробників до вищих менеджерських рівнів. Також платформа пропонує безкоштовні ресурси для розвитку навичок, такі як вебінари, курси та інші корисні матеріали.
- AngelList – сайт, який пропонує вакансії від стартапів, фондів та інвесторів, а також дозволяє кандидатам зв’язуватися зі засновниками компаній та отримувати рекомендації від інших співробітників. Крім того, AngelList також дозволяє використовувати ресурси для розвитку навичок, такі як онлайн-курси чи вебінари.
- Work.ua – один з найбільших українських сайтів пошуку роботи, зокрема і для ІТ-сфери. Також є можливість підписатися на розсилку нових вакансій на електронну пошту.
- Dou.ua та Rabota.ua – ці сайти спеціалізуються на пошуку роботи в Україні. Тут можна знайти вакансії в IT-сфері, відправити резюме та підписатися на розсилку нових вакансій. Dou.ua також спеціалізується на технічних вакансіях та має активну спільноту програмістів.
Телеграм канали для пошуку роботи та стажування в IT
- IT Jobs – пошук роботи в українських компаніях;
- ProIT – вакансії, стажування та курси в айті в Україні.
- Internship – оголошення та можливості для початківців в IT-сфері.
- IT Talent – вакансії та стажування в айті в Україні та за кордоном.
- Vacancies – вакансії в Україні та за кордоном.
- Career – вакансії, курси та інші можливості для розвитку кар’єри в IT-сфері.
- Education – інформація про онлайн-курси та навчальні програми в айті.
- IT World – новини та цікаві статті про IT-індустрію в Україні та світі.
Інші корисні акаунти та ютуб канали для вивчення сфер IT:
- Madza – це відомий IT-спікер, який ділиться досвідом у сфері розробки програмного забезпечення, використовуючи Java та інші технології. А також постійно дає посилання на корисні ресурси для спеціалістів різного рівня та професій;
- TechCrunch – новинний ресурс про технології, який охоплює не тільки новини в галузі IT, але й стартапи, бізнес-ідеї, технічні досягнення та тренди в цій галузі;
- Jeff Atwood – акаунт програміста та співзасновника Stack Overflow, який ділиться своїми думками та досвідом у блозі про програмування, веб-розробку та технології;
- Wes Bos – веб-розробник та викладач, який створив кілька популярних онлайн-курсів з веб-розробки. Часто ділиться досвідом та практичними порадами у YouTube та на своєму блозі;
- Martin Fowler – програміст та автор кількох книг про програмування та архітектуру програмного забезпечення. Розповідає про корисні ресурси, дає поради та практичні завдання;
- DEV Community – спільнота програмістів, де можна знайти корисні статті, підказки та дискусії про програмування та розробку програмного забезпечення;
- GitHub – платформа для розробників на основі штучного інтелекту для створення, масштабування та постачання безпечного програмного забезпечення;
- Traversy Media – канал, на якому можна знайти відеоуроки для вивчення HTML, CSS, JavaScript, React, Node.js та багато іншого. Його власник, Бред Треверсі, намагається легко та зрозуміло пояснювати про складні речі;
- freeCodeCamp.org – відео-уроки з платформи для вивчення програмування та веб-розробки;
- The Net Ninja – канал, на якому можна знайти відео для вивчення веб-розробки та програмування різними технічними мовами, зокрема JavaScript, Python та PHP;
- Programming with Mosh – канал, який спеціалізується на практичних відеоуроках з програмування на JavaScript, Python та C#;
- Computerphile – ютуб-канал, на якому зібрані короткі відео про різні технічні питання, які цікавлять ІТ-спеціалістів;
- Code Bullet – канал, на якому розміщуються відео про створення штучного інтелекту та інших алгоритмічних ігор. Хоч він і про навчання, проте автор розповідає складні речі з жартами та мемами;
- Simple Programmer – відео про техніки програмування, розвиток кар’єри та підтримку здорового способу життя для програмістів;
- Siraj Raval – відео про машинне навчання, інтелектуальну обробку даних та штучний інтелект. Автор також ділиться своїм практичним досвідом й розповідає нюанси роботи в IT.
Читайте також: