fbpx
КОШТ

Демобілізація строковиків: президент підписав закон про звільнення військових

Президент підписав закон, який врегульовує строкову службу під час воєнного стану. Верховна Рада схвалила відповідний законопроєкт 23 лютого. Закон про демобілізація дозволить звільнити військовослужбовців строкової служби.

Такий закон обумовлений необхідністю забезпечити звільнення військовослужбовців, які вислужили встановлені строки військової служби. В Україні термін строкової служби становить від 12 до 18 місяців, залежно від виду Збройних Сил та роду військ. 

Варто зазначити, що у зв’язку з воєнним станом в Україні призов на строкову службу у 2022-2023 роках не проводився. Однак строковики, які на той час вже служили, залишалися на службі. Передбачається, що після демобілізації вони  отримають відстрочку від нового призову, терміном у 12 місяців. 

Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що строковики, які захочуть продовжити службу, зможуть укласти контракт після закінчення терміну. Решта буде демобілізована.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадуємо, що Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про мобілізацію. Він передбачає низку змін та обмежень для військовозобов’язаних. Серед них блокування рахунків для ухилянтів, позбавлення водійських прав для ухилянтів, запровадження електронного кабінету військовозобовязаних і надсилання електронних повісток.

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: