fbpx
КОШТ

Верховна Рада дозволила демобілізувати строковиків

Верховна Рада ухвалила закон про звільнення в запас строковиків після завершення терміну військової служби під час воєнного стану. Демобілізація строковиків стане можливою після відповідного наказу президента, який запустить процес звільнення.

Такий закон обумовлений необхідністю забезпечити звільнення військовослужбовців, які вислужили встановлені строки військової служби. Термін строкової служби в Україні становить від 12 до 18 місяців. Останній призов проводився у жовтні 2021 року.

З початку воєнного стану в Україні не проводили призовів на строкову службу, але строковики, які на той час вже служили, залишалися на службі. Передбачається, що після демобілізації строковики отримають відстрочку від нового призову, терміном 12 місяців. 

За словами секретаря РНБО Олексія Данилова, строковики, в яких закінчився термін служби, але які бажають залишитися, зможуть зробити це, уклавши контракт. Інші ж будуть демобілізовані. 

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Нагадуємо, що Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про мобілізацію. Він передбачає низку змін та обмежень для військовозобов’язаних. Серед них блокування рахунків для ухилянтів, позбавлення водійських прав для ухилянтів, запровадження електронного кабінету військовозобовязаних і надсилання електронних повісток.

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: