У час війни, кризи та кібератак українці шукають інформацію про те, як захистити свої фінанси, знайти зниклих родичів та вберегтися від шахраїв. Тому Кошт поцікавився у чат-ботів від Microsoft та Google, які статті українцям варто обов’язково прочитати, аби стати більш обізнаними у захисті особистих фінансів, цифровій безпеці й не тільки.
Що з останньої “Безпеки Кошту” радять прочитати штучні інтелекти
Швидкий дайджест найактуальніших статей із розділу “Безпека” за вересень-листопад 2023 року від штучних інтелектів:
- “Додатковий захист на банку Monobank: як зробити” розповідає про те, як за допомогою Дія.Підпису підвищити безпеку картки Monobank та захистити свої заощадження в онлайн-банкінгу. Це актуально в умовах війни, коли шахрайство з картками стало більш поширеним.
- “Рада дозволила продати заморожені в українських банках рублі” повідомляє про те, що українці отримали можливість одноразово обміняти заморожені в банках рублі на гривні або іншу валюту. Це актуально для тих, хто все ще має рахунки в рублях.
- “Українці за кордоном можуть здати ДНК для пошуку зниклих осіб: перелік міст” інформує про те, як українці, які вимушено покинули Україну, можуть допомогти у пошуку своїх зниклих родичів. Це актуально для тих, хто має родичів, які зникли безвісти внаслідок війни.
- “Занадто великі, аби збанкрутувати: в яких банках найбільше депозитів” аналізує, в яких банках найбільша кількість депозитів фізичних осіб та як допоможе українцям обрати найбільш надійний банк для розміщення своїх коштів. Це актуально в умовах війни, коли важливо зберігати свої заощадження в безпечному місці.
- “Мобілізація і воєнний стан продовжено до лютого 2024 року” повідомляє про те, що Верховна Рада продовжила воєнний стан і мобілізацію в Україні до 14 лютого 2024 року. Попри те, що це коротка новина, вона надзвичайно важлива для громадян, які хочуть знати про подальші обмеження та свої права та обов’язки в умовах війни.
Цікаві факти про створення швидкого дайджесту та покрокову роботу з кожним чат-ботом розповідаємо далі.
Як чат-боти можуть допомогти швидко створити контент
Для ефективного результату від співпраці з чат-ботами спершу варто налаштувати ланцюг сесійної розмови на потрібну тему. Тому від початку ми вирішили поставити їм загальне завдання – налаштуватися саме на аналіз нашого медіа.
- Перший запит для Bing AI та Bard AI: “Проаналізуй онлайн-видання “Kosht.media” (https://kosht.media/) та загальний розділ видання – “Безпека” (https://kosht.media/category/bezpeka/)”
Однак, попри інтеграцію Bard AI з пошуковиком, чат-бот від Google взагалі відмовився працювати з гіперлінками та контентом, поза діалоговим вікном. Загалом ми спробували три сесії з різними запитами. Bard AI продовжував наполягати на тому, що він лише “мовна модель”. Переглянути останню розмову з ШІ можна за цим лінком або на зображенні.
Схожі відповіді ми отримали пів року тому в нашому детальному огляді на чат-бот від Google після його офіційного запуску в Україні. Тоді ми також намагалися почати роботу над іншими джерелами інформації. Лінк на огляд залишаємо нижче.
Як користуватися Bard AI: можливості чат-бота від Google
До роботи з чат-ботом Bard AI ми зможемо повернутися наприкінці створення дайджесту. А наразі продовжуємо працювати лише з Bing AI від Microsoft. Спершу налаштували “точний” стиль розмови у чат-боті та ставимо технічний запит. У відповідь на перший запит отримали визнання “легітимності” та розлогої рекомендації слідкувати за Коштом від штучного інтелекту Microsoft (див. зображення нижче).
Після цього успішного бета-тестування, ставимо власне запит на контент-аналіз розділу “Безпека” за визначений період часу: від 1 вересня до 1 грудня 2023 року. У другому завданні чат-бот мав зробити дайджест із 5 статей, які Кошті публікував протягом цієї осені. Додатково ми попросили його поставити дати й лінки на кожен матеріал та обґрунтувати корисність матеріалів для українців.
Далі наводимо мінімально відредаговані цитати Bing AI:
“Дайджест актуальних статей із рубрики “Безпека” на “Kosht.media” за вересень-листопад 2023 року, які, на мою думку, можуть бути цікавими для українських читачів:
- Додатковий захист на банку Monobank: як зробити (01.12.2023)
- Рада дозволила продати заморожені в українських банках рублі (23.11.2023)
- Українці за кордоном можуть здати ДНК для пошуку зниклих осіб: перелік міст (20.11.2023)
- Занадто великі, аби збанкрутувати: в яких банках найбільше депозитів (18.11.2023)
- Мобілізація і воєнний стан продовжено до лютого 2024 року (08.11.2023):
Ці статті були вибрані, оскільки вони надають актуальну інформацію про різні аспекти безпеки, які можуть вплинути на життя українців у 2023 році.”
З технічним завданням чат-бот впорався на відмінно: правильно визначив дати публікацій матеріалів та навіть надав всі майже всі лінки на них. Втім, ШІ фактично проігнорував креативну частину запиту.
Обґрунтування вибір статей одним сухим реченням не має переконливого вигляду. У зв’язку з цим перемикаємо стиль розмови на “творчий” та ставимо аналогічні завдання в новому діалозі з чат-ботом (для повного розуміння сенсу радимо прочитати наш детальний огляд роботи зі стилями Bing AI). Після цього отримуємо більші за обсягом та значно природніші резюме кожної зі статей у дайджесті.
Прочитати завантажену відповідь у творчому стилі можна за цим лінком або на зображенні нижче.
І наостанок, за допомогою чат-бота Bard AI від Google, який спеціалізується саме на роботі з текстом, почергово вносимо кожен пункт сформованого дайджесту. У завданні перераховуємо кілька потрібних мовних функцій, як-от: заміна тавтології, додавання варіантів синонімів, покращення загальної структури речень тощо. Результат готового швидкого дайджесту можна переглянути на початку матеріалу.
Читайте також: