Чат-бот Bing від Microsoft – це штучний інтелект, який базується на технологіях пошуковика Bing, подібно до Bard AI на основі Google Chrome. Однак Bing має багато унікальних функцій та досить насичений інтерфейс, що відрізняють його як від Bard, так і від Chat GPT.
Далі ми розглянемо функції та інструменти чат-бота Bing, зокрема його здатність створювати та працювати із зображеннями, таблицями й діаграмами за запитом користувача, можливість персонального налаштування роботи чат-бота, здатність зберігати та переглядати історію чатів, швидкість і правильність відповідей, інтегрування з пошуковою платформою Bing (аналог Google Chrome), особливі стилі спілкування та багато іншого.
Чат-бот можна використовувати безплатно, але він доступний, лише якщо користувач увійшов у свій обліковий запис Microsoft або ж працює із його обмеженою лайт-версією в іншому браузері. Ми рекомендуємо за потреби створити обліковий запис та завантажити браузер Edge, щоб протестувати всі опції чат-бота.
Чому варто використовувати чат-бот Bing
Bing AI – це чат-бот, який може підтримувати розмову, так само як і людина. Користувачу не потрібно називати лише ключові слова у запиті – із чат-ботом можна спілкуватися природним чином, і він сам виокремить ключові слова для запиту. Залежно від вибраного режиму (див. нижче пункт “Інтерфейс та вбудовані опції”) Bing буде або розлогішим у своїх відповідях або стисло та коротко відповідати на запити.
Однією з великих переваг Bing є абсолютно безплатний доступ до всіх мультимодальних функцій ChatGPT Plus, підписка на який коштує $20/місяць. У нього є й цілком унікальні можливості, як-от, робота із візуальним вмістом у самому чаті, що дозволяє користувачам завантажувати зображення, про які вони хотіли б отримати більше інформації, або пов’язані із текстовим запитом. До того ж чат-бот отримує зручні оновлення майже щокілька тижнів, які справді можна відчути під час системного користування.
Bing пропонує багато способів підключення до чат-бота: від повної десктопної версії до інтеграції Bing AI у Skype та інші застосунки. Таким чином, можна вибрати найзручніший формат для спілкування.
Bing максимально прозорий і виводить на екран свої дії. Він також наводить гіперлінки на всі джерела інформації для кожного пункту, який він взяв з інтернету, а іноді додає й візуальний вміст із зображень без потреби встановлювати плагіни для таких опцій. Оскільки він інтегрований із пошуковою платформою, то має доступ до найактуальнішої інформації, що робить його чудовим інструментом для пошуку відповідей на запитання без необхідності фільтрувати сотні сайтів від Google.
Чат-бот від Microsoft здатний опрацьовувати значний обсяг інформації та не втрачати нитку розмови у ланцюгових та рольових запитах протягом всієї сесії (максимум 30 запитів одна розмова). Єдиним нюансом є моменти внутрішнього фільтрування, які вочевидь прописані в його інструкціях. На майже всі запитання про розробників та свої можливості чат-бот Bing відмовляється відповідати, закриваючи здатність ставити додаткові запитання: поле введення запитів стає недоступним, а замість нього з’являється опція мітли для створення нового чату.
Як і ChatGPT та інші великі мовні моделі, Bing Chat на основі штучного інтелекту схильний видавати дезінформацію. Більшість результатів, які Bing пропонує як відповіді, взяті з онлайн-джерел, які він поки що не верифікує. Втім, подібні баги є в усіх доступних чат-ботах на основі штучного інтелекту: ChatGPT, Bard, Claude 2 тощо, тому ми не вважаємо доречним називати це помилкою чи недоопрацьованістю лише Bing Chat.
Щодо UX-дизайну чат-бота, то варто зазначити цікавий момент: прокрутивши колесом мишки вниз, вікно діалогу автоматично закриється, відкривши сторінку пошуку Bing (це спрацьовує лише в браузері Microsoft Bing). Для поновлення діалогу, треба прокрутити колесо мишки вверх або натиснути на іконку чат нагорі екрану. Таким чином, можна швидко закрити вкладку чат-бота за одну секунду, що може дратувати, якщо зробити це ненавмисно.
Як почати роботу із Bing Chat
Нині Bing доступний через десктопні версії або мобільний застосунок.
- Через веббраузер Microsoft Edge
- Перейти за цим лінком або ввести: “Bin AI – Чат – Відкрити Microsoft Edge” у гугл-пошуку.
- Завантажити Microsoft Edge на IOS чи Android можна тут.
Bing у браузері Edge має повну версію чат-бота з усіма можливими функціями та фішками.
- Через Google Chrome або Safari (лайт-версія)
- Завантажити розширення AI Chat Enabler for bing.com.
- У розширенні відкриється пошукове вікно Microsoft, де потрібно відразу натиснути на значок “Чат” у верхній частині інтерфейсу, щоб використовувати Bing у Chrome чи Safari.
- Або ж перейти за лінком bing.com та натиснути на поле пошуку або на кнопку “Чат” у верхній частині екрана (спрацює лише після встановлення розширення).
Для того, щоб поставити більше запитань, мати триваліші розмови та переглядати історію сесій, потрібно увійти до облікового запису Microsoft або створити його. Однак користуватися чат-ботом з обмеженими можливостями можна будь-якому незареєстрованому користувачу.
3. Через застосунок для смартфона Bing: Chat with AI & GPT-4
- Завантажити застосунок Bing: Google Play | App Store.
- Натиснути на іконку Bing, щоб розпочати спілкування з чат-ботом.
Мобільна версія чат-бота зручна для відповіді на ситуативні 1-2 запити. Вона надає значно коротші відповіді навіть на розширені запити. Тому для тривалої розмови радимо використовувати Bing у браузері.
Можливості та інтерфейс чат-бота Bing: огляд
Після реєстрації відкривається нове вікно з полем пошуку, панеллю інструментів і історією запитів. У поле пошуку можна вводити будь-які запитання або теми, щоб отримати відповідь. Однак перед початком роботи варто ознайомитися з деякими основними елементами інтерфейсу чат-бота, які дозволяють налаштовувати його роботу під свої запити.
Інтерфейс та вбудовані опції чат-бота
Чат-бот Bing отримав голосове доповнення в останньому оновленні. Це означає, що тепер можна як прослуховувати відповіді, так і надсилати свої запити голосом. Тому й почати розмову з чат-ботом Bing можна двома способами:
- Натиснути на значок клавіатури, ввести своє повідомлення та натиснути на кнопку “Надіслати”.
- Натиснути на значок мікрофона, записати свій запит та сказати “Надіслати”.
А для завершення розмови варто натиснути на іконку мітли “Нова тема” у нижньому лівому куті екрану.
Кожна розмова може мати до 30 реплік в одній сесії, а історії розмов із Bing (правий верхній кут діалогового вікна) зберігаються протягом 30 днів. Ліміт на загальну кількість реплік – 300 на день. Після досягнення максимальної кількості діалогів, Bing на кілька годин закриває користувачу можливість писати нові запити, що мало бути протягом 24 годин, втім, практика показала, що чат-бот відновлює доступ значно раніше.
За таких обмежень час від часу є необхідність або бажання зберегти певні відповіді. Чат-бот надає кілька функцій для цього – їх можна скопіювати або експортувати в інше місце. Для цього варто використати опції “Поділитися”, “Експорт” або “Копіювати”. Завдяки їм можна пошерити відповідь у соцмережах або зберегти її на свій пристрій. Однак є змога експортувати лише окремі відповіді, а не всю розмову.
Після генерування відповіді на запит чат-бот також надає дотичні підказки внизу екрану. Ці підказки допомагають користувачам продовжити розмову, коли жодного запитання не приходить у голову, а також вони допомагають розкрити питання з боку, про який можна і не замислюватися. Вони можуть містити додаткову інформацію про тему або пов’язані запитання.
Режими роботи із Bing Chat
Одним із найцікавіших фільтрів на екрані діалогу є кнопка-перемикач “Вибір стилю розмови”, який знаходиться у центрі вікна. Цей перемикач дозволяє перемикатися між режимами “Креативніше”, “Урівноважене” та “Точніше”, які впливають на стиль та зміст відповідей чат-бота Bing. Хоча між режимами немає жорстких відмінностей, вони все одно дозволяють точніше адаптувати чат-бота під індивідуальні запити.
Перехід до нового режиму почне нову розмову з чат-ботом. Змінювати режим у середині діалогу не можна.
Режим “Креативніше”. Bing більш творчий і оригінальний у своїх відповідях, які надає подібно до живої розмови, часто, висловлюючи власну думку щодо запиту або отриманої відповіді. Він може створювати високоякісні творчі завдання та генерувати контент, наприклад: вірші, історії, есе, код на Python, пісні, та зображення за запитом.
Цей режим найкраще підходить для роботи із вмістом: покращення та оптимізація тексту, генерація нових ідей або планів для них, робота з онлайн-інструментами. Крім цього, часто можна оминути встановлене обмеження у 4 тис. знаків, коли завантажуєш заздалегідь написаний довгий запит (але це вдається не завжди, найчастіше, коли чат-бот уже надав кілька розлогих відповідей в одній сесії).
Для прикладу, у режимі “Креативніше” ми поставили запит чат-боту:
- “Ти в ролі бренд-стратега. Згенеруй детальний план ребрендингу компанії ROSHEN у 2023 році. Врахуй контекст України, яка у стані війни із Росією, та геополітичну ситуацію у світі”.
На фото можна побачити відповідь Bing, який провів аналіз поточної ситуації, сформулюю нову бренд-платформу ROSHEN, розробив нову бренд-айдентику та маркетингову стратегію. Звичайно, відповідь була загальною та недопрацьованою, однак наш запит не містив чітких деталей, а чат-бот правильно виокремив не лише українську компанію, але й врахував контекст країни.
- Повну відповідь від Bing можна прочитати за цим лінком.
Режим “Урівноваженіше”. Це стандартний режим, у якому Bing надає більш збалансовану та інформативну відповідь. Він надаватиме об’єктивну інформацію, факти та дані про різні теми без власного контенту. Він також може допомогти з різними завданнями, як-от пошук зображень та новин, переклад, погода, калькулятор та інше. Власний вміст створює лише простий вміст за і лише за запитом.
Цей режим дозволяє поставити запит максимум на 2 тис. знаків, водночас інші режими мають максимальний обсяг у 4 тис. знаків.
Для тестування, режиму “Креативніше” ми поставили такий самий запит про ребрендинг компанії:
- “Ти в ролі бренд-стратега. Згенеруй детальний план ребрендингу компанії ROSHEN у 2023 році. Врахуй контекст України, яка у стані війни із Росією, та геополітичну ситуацію у світі”.
Як видно з фото нижче, Bing дав стислу презентацію ребрендингу без детальних пояснень або прикладів. Відповідь схожа на сторінку університетського підручника з маркетингу, де перелічені всі потрібні пункти, але немає конкретики чи прикладів застосування теорії. За потреби чат-бот у цьому режимі зможе розписати будь-який із пунктів, проте він не буде оригінальним у відповідях, до того ж одним повідомленням не зможе згенерувати такий самий обсяг інформації, як у “креативному” режимі.
Ми рекомендуємо використовувати “збалансований” режим як пошуковик для найактуальнішої інформації. Це хороший варіант, якщо потрібно швидко знайти відповідь на запитання, але немає часу переглядати сотні вебсайтів, які пропонує Google.
Режим “Точніше”. У цьому режимі Bing більш точний та аналітичний. Він може розв’язувати складні проблеми, як-от математичні, фізичні, хімічні, електронні тощо. Він також може порівнювати та аналізувати різну інформацію.
Вже знайоме запитання про ребрендинг компанії ми поставили чат-боту і в цьому режимі:
- “Ти в ролі бренд-стратега. Згенеруй детальний план ребрендингу компанії ROSHEN у 2023 році. Врахуй контекст України, яка у стані війни із Росією, та геополітичну ситуацію у світі”.
Bing відповів максимально коротко, надавши понад 5 посилань на кожен запит, якими він користувався. Хоча цей режим не призначений для творчих завдань, чат-бот згенерував основні пункти бізнес-стратегії. Якщо потрібно, можна задати запит на кожен із цих пунктів, але чат-бот буде таким же стислим у своїх висловленнях. Ліміт знаків у запитах – 4 тис.
Ми рекомендуємо ставити в цьому режимі більш наукові та точні запити, наприклад, “Як знайти кубічний корінь числа без калькулятора? Надай приклад та поясніть простими словами” або “Опиши основні віхи історії України 19 століття”.
Робота із зображеннями
Однією з найцікавіших функцій чат-бота Bing є його можливість генерувати зображення прямо у чаті за запитом користувачів. Завдяки вбудованій функції Bing Image Creator чат-бот створює зображення за допомогою платформи DALL-E, штучного інтелекту для створення малюнків, відразу з вікна діалогу в Microsoft Edge (функція недоступна для неавторизованих користувачів у Google або Safari). Bing Image Creator доступний через Bing Chat або окремо, перейшовши на Bing.com/Create.
З огляду на текстовий запит, штучний інтелект у будь-якому з режимів згенерує набір зображень, що відповідають йому. Усі створені зображення вільні до завантаження, але захищені позначкою “b” у лівому нижньому куті, щоб вказати, що вони були створені за допомогою штучного інтелекту.
Крім генерації зображень, чат-бот також може обробляти візуальні запити. На полі введення запиту є іконка камери, яку можна натиснути, щоб завантажити власне фото до чату. Також можна просто перемістити фото курсором мишки до поля введення запиту та додати текстовий запит.
Наприклад, ми надіслали чат-боту фото склянки кави флет-вайт і попросили його визначити каву та спосіб приготування. Bing цілком впорався із завданням, а також додав кілька гіперлінків, де можна прочитати про різні способи приготування кави.
Інтеграція з пошуковиком Bing
Завдяки своїй інтеграції з пошуковиком Bing чат-бот спрямований на надання користувачам доступу до інформації з реального світу в реальному часі. Це відрізняє його від Chat GPT, який генерує контент на основі завантаженої бази знань станом на літо 2021 року. Традиційний пошук через платформу Bing тепер завжди супроводжує доповнення від штучного інтелекту. Це означає, що користувачі можуть отримувати більш релевантні та інформативні результати пошуку, а також мати можливість взаємодіяти з чат-ботом, щоб отримати додаткову інформацію.
Для продовження спілкування зі штучним інтелектом можна натиснути як на його вікно, так і на підказки, які він додає до відповіді. Відразу після виконання будь-якої з цих дій завантажиться інтерфейс чат-бота Bing AI.
Цікавим доповненням є також бічна панель Bing AI в браузері Edge, яка дозволяє використовувати штучний інтелект для різних завдань. Наприклад, можна писати офіційні чи приватні листи із вбудованими фільтрами, автоматично аналізувати відкриту сторінку браузера (особливо цікаво тим, хто займається сео-оптимізацією сайтів), а також цілком конфіденційно спілкуватися із чат-ботом Bing на короткі запити.
Корисний текст? Подякуйте редакції 18 гривнями на каву
Читайте також: