fbpx
КОШТ

Штучний інтелект від Google: що може чат-бот Bard і як його використовувати

Google Bard AI – черговий штучний інтелект, який функціонує як мовна модель. Він інтегрований із пошуковиком Google і може обробляти та шукати запити в режимі онлайн, використовуючи найактуальнішу інформацію з інтернету. У цьому матеріалі представляємо вам детальний та чесний огляд на чат-бот Google Bard AI.

Як розпочати розмову з Google Bard

Важливо: Застосунку Bard AI наразі немає, тому доступна лише вебверсія. Офлайн спілкуватися з чат-ботом поки що неможливо.

Для того, щоб почати розмову з чат-ботом, потрібно зробити лише кілька кроків:

  1. Перейти за лінком: https://bard.google.com/.
  2. Натиснути на кнопку “Спробувати Bard”.
Початок роботи з Bard
Початок роботи з Bard

Зверніть увагу, що Bard не підтримується в облікових записах Google, які керуються через Family Link, або в облікових записах Google Workspace for Education. Тому для під’єднання до чат-бота потрібно буде використовувати особистий обліковий запис Gmail.  Це обов’язкова вимога.

Інтерфейс та головні функції Google Bard

Після реєстрації користувачу відкриється нове вікно з полем пошуку, панеллю інструментів і списком попередніх запитів (за наявності). Користувач може ввести своє запитання або запит у поле пошуку, і Bard надасть відповідь. 

Панель інструментів містить кнопки, які можна використовувати для керування відповіддю Bard, наприклад:

  • Однією з ексклюзивних функцій Bard, порівняно з іншими популярними чат-ботами – ChatGPT та Microsoft Bing – є функція прослуховування розмов. Вона розташована у правому верхньому куті відповіді. Ця функція корисна, адже не завжди є можливість або бажання прочитати довгу відповідь миттєво. Наприклад, у транспорті або ж на прогулянці є змога ввімкнути прослуховування відповіді (надиктовувати власні запити чи слухати їх нині неможливо)

Розробники зазначали, що завдяки прослуховуванню можливо покращити вимову іншої мови, прослухати як має звучати поезія (зокрема і власна) чи будь-яка ідея. Це могло б бути корисно для людей, які вивчають мови, письменників, поетів та інших творчих людей. Втім, нині українці можуть почути рідною мовою лише відомий всім скриплячий жіночий голос із гугл-перекладача, який не розставляє інтонаційні акценти та не робить жодних пауз між реченнями. Це може ускладнювати розуміння відповіді та і загалом слухати його не надто приємно.

редагування та прослуховування Bard
Функції редагування та прослуховування Bard
  • Ще одним цікавим доповненням у Bard є функція редагування свого запиту, навіть після відповіді від чат-бота. Це дозволяє виправити будь-які помилки, зробити додаткові доповнення або змінити структуру свого запиту. Достатньо просто натиснути на кнопку “Редагувати” в  правому куті. Після цього чат-бот надасть оновлену або й повністю змінену відповідь, залежно від кількості редагувань (якщо змінити весь запит – Bard відповість зовсім інакше). Приклад повного редагування запиту наведений нижче на фото.
Функція редагування запиту Bard
Функція редагування запиту Bard
  • “Переглянути чернетки” – незвичайна функція, яка дозволяє вибрати одну з трьох запропонованих відповідей на запитання. Хоча варіанти відповідей часто схожі, ця опція дає можливість отримати нові ідеї та покращені від Bard відповіді. Якщо жодна з них не підходить, можна натиснути на опцію “Згенерувати повторно” та отримати три нові відповіді.
Функція чернеток Bard
Функція чернеток Bard
  • Історії розмов із Bard зберігаються протягом 30 днів. Після цього вони видаляються. Проте у разі, якщо потрібно зберегти історію розмови, її можливо експортувати в інше місце. Це легко зробити завдяки функції “Поділитися й експортувати” – функція, яка дозволяє легко експортувати відповідь Bard у Google Docs, чернетку Gmail або окремим лінком для шерингу в соцмережах. Для активації варто лише натиснути на неї та вибрати потрібну опцію.

Поширити в соцмережах можна як окрему відповідь Bard, так і все діалогове вікно.

Шеринг відповіді Bard
Шеринг відповіді Bard

Експортування відповіді відбувається автоматично, тобто, користувачу не потрібно окремо створювати чернетку в Gmail чи документ у Google Docs.

Експорт відповіді Bard у Gmail / Google Docs
Експорт відповіді у Gmail / Google Docs
  • Кнопка “Шукати в Google” з’являється лише тоді, коли запит стосується загальнодоступної інформації, яку можливо знайти в інтернеті, а не творчого контенту, який потрібно генерувати самостійно. 
автоматичнbq пошук відповіді Bard в Google
Опція автоматичного пошуку відповіді Bard в Google
  • “Хороша відповідь” | “Погана відповідь” – це опції відгуків, які користувачі можуть надсилати на будь-яку з відповідей Bard. Використовувати їх можна для оцінки корисності відповіді.
реагування на запропоновану відповідь Bard
Функція реагування на запропоновану відповідь Bard

Як працює чат-бот Google Bard

Bard не вимагає додаткових плагінів або оплати для використання на повну потужність. Ним можна користуватися просто з веббраузер або смартфона, проте офіційного застосунку він наразі немає. 

Синхронізація чат-бота з Google Docs і Gmail нагадує екосистему iOS, у якій продукти можуть взаємодіяти один з одним, але тільки в межах певного набору програм.

Однією з головних переваг чат-бота від Google є його висока мовна компетенція та адаптація до будь-якої теми й стилю розмови. Він може спілкуватися багатьма мовами, використовувати різні тональності та емоції, розуміти контекст та іронію. Це проявляється навіть у тому, як він добирає точні та влучні українські відповідники різним словам, порівняно з Bing і ChatGPT, які часто роблять помилки або використовують невдалий переклад.

Bard беззаперечно найшвидший чат-бот порівняно з представленими раніше ChatGPT та Bing, він може генерувати текст на кілька тисяч символів за кілька секунд. Однак така перевага може бути тимчасовою, оскільки його база користувачів зростає, а отже навантаження на систему буде більшим.

Завдяки інтеграції з пошуковиком Google, Bard може шукати потрібну інформацію в інтернеті та використовувати її для своїх відповідей. Втім, хоча Bard інтегрований із Google, його не варто використовувати як повноцінний пошуковик. Часто, чат-бот помиляється у наведенні фактажної інформації. До того ж він не може гарантувати точність та правдивість своїх вихідних даних, оскільки вони базуються на великому обсязі не верифікованої інформації з інтернету. Свої відповіді на помилки чат-бот жодним чином не перевіряє.

Bard також має деякі інші обмеження та недоліки у своїй роботі. Наприклад:

  • Він не вміє працювати з гіперлінками та статтями за лінками. Користувач не може перейти за лінком, який надав Bard, адже він пише лише назви статей, часто неточні, або яких взагалі немає в гуглі. Також чат-бот не виконає запиту проаналізувати конкретний сайт чи сторінку, адже може зчитувати лише назву гіперлінку, а не саму статтю.

Перевірити Bard на помилковість дуже просто. Ми поставили йому запит на аналіз статті. Bard правильно зрозумів, що вона розповідає про нову соцмережу Threads від Meta. Однак він не зміг точно зчитати автора матеріалу. Також він навів неправдивий перелік функцій, які виокремлює автор.

Недостовірний аналіз статті від Bard
Недостовірний аналіз статті від Bard
  • Крім цього, Bard не надає лінків на першоджерела своїх відповідей. Тобто неможливо перевірити, звідки взята інформація, яку подає чат-бот, або знайти більше деталей про неї.
  • Він не здатний зрозуміти загальний логічний зв’язок ланцюга однієї сесійної розмови. Наприклад, у першому повідомленні може йтися про те, що він вміє генерувати зображення та навести інструкцію про те, як саме це зробити, а вже в наступному повідомленні сказати, що він “велика мовна модель, яка працює з текстом, а не зображеннями”.

Ми вирішили перевірити чат-бота на достовірність, задавши йому запитання про те, хто зараз є головним редактором видання Forbes в Україні. Чат-бот дав правильну відповідь – це Борис Давиденко. Однак вже в наступному реченні Bard подав абсолютно неправдиву біографію редактора. Зокрема, він заявив, що той колись працював у KyivPost, написав наведені чат-ботом статті та навчався у Київському університеті імені Тараса Шевченка та Університеті Манчестера. Насправді ж, жодна з цих інформацій не відповідає дійсності.

  • Весь діалог із Bard із зазначеними помилками про біографію головного редактора Forbes Бориса Давиденка читайте за цим лінком.
Приклад недостовірної інформації від Bard
Приклад недостовірної інформації від Bard

Корисний текст? Подякуйте редакції 18 гривнями на каву 


Читайте також:

Поділитися новиною: