fbpx
КОШТ

Чи потрібно реєструвати ФОП для здачі квартири в оренду

Здавати в оренду нерухоме майно можна як з реєстрацією, так і без реєстрації орендодавця як фізичної особи-підприємця (ФОП). В обох випадках не буде порушено законодавство. Роз’яснення описали у  Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Відповідно до ст.319 та ст.320 Цивільного кодексу власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності.

Дохід від надання нерухомості фізичними особами в оренду житлового найму оподатковуються за ставкою 18%. Також зазначений дохід є об’єктом оподаткування військового збору і утримується за ставкою 1,5%. Сукупно фізична особа, яка здає житло в оренду, має сплатити 19,5% від доходу.

Здавання житла в оренду від ФОП

Здавати нерухомість в оренду можна як на загальній, так і на спрощеній системі оподаткування (платники єдиного податку  2-ї і  3-ї групи). Підприємець повинен мати вид діяльності згідно КВЕД 68.20 “Надання в оренду й експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна”. 

Платник єдиного податку може здавати в оренду до 400 м² житлової та 900 м² нежитлової нерухомості. Площа ж земельних ділянок, допустима для передачі в оренду платником єдиного податку, – 0,2 га.

Обмежень за площею для здавання в оренду нерухомості підприємцями на загальній системі не має. 

Доходи ФОП на загальній системі оподаткування оподатковуються за ставкою 18%. При цьому ФОП є платниками єдиного соціального внеску в розмірі 22% від мінімальної заробітної плати. 

ФОП 2-ї групи сплачують щомісячний єдиний податок 20% від розміру мінімальної заробітної плати. Щомісячний платіж ЄСВ становить 22% від мінімальної заробітної плати, але його сплата не обов’язкова на час воєнного стану та протягом 12 місяців після нього. Втім, його можна добровільно сплачувати для отримання страхового стажу, у разі несплати – стаж не зараховується.   

ФОП 3-ї групи сплачують єдиний податок в розмірі 5% від доходу. Щомісячний платіж ЄСВ також становить 22% від мінімальної заробітної плати, але нині його сплата не обов’язкова.

Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: