Програми грантів та бізнес-ваучерів, допомога з релокацією підприємств, закупівлею обладнання й транспорту та покриття орендної плати – все це доступно для українського бізнесу безстроково. КОШТ зібрав найкращі пропозиції від українських та міжнародних грантодавців у цьому дайджесті.
Грант до 40 тис. доларів для фермерів: як отримати
- Сума: $40000
- Дедлайн: не передбачено
- Грантодавець: Mercy Corps ERP за фінансової підтримки Швейцарії.
До 40 тис. доларів можуть отримати фермерські підприємства, які хочуть розвивати перероблення, виробництво з доданою вартістю, зберігання, надання різних сільськогосподарських послуг.
Конкурс розраховано на офіційно зареєстровані підприємства з Полтавської, Сумської та Чернігівської областей. Заявник має профінансувати 50% суми проєкту власним коштом.
Грант до 50 тис. євро для розробників інвестпроєктів: як отримати
- Сума: 50000 євро
- Дедлайн: не передбачено
- Грантодавець: європейська програма фінансових грантів STAGE.
Бізнес, який спеціалізується на розробці планів інвестпроєктів або надає супутні додаткові послуги таким розробникам, може отримати гранти до 50 тис. євро. Брати участь можуть підприємства, які мають від 5 до 250 співробітників та чий річний оборот менш як 50 млн євро.
Гранти надаються у два етапи: спочатку 5 тис. євро на розробку інвестиційного плану, а потім 0,4% (але не більше 45 тис. євро) від залучених приватних інвестицій для реалізації цього плану.
Грант для переробних підприємств від єРобота: як подати заявку
- Сума: до 8 млн грн
- Дедлайн: не передбачено
- Грантодавець: державний грант України.
Українці, які хочуть започаткувати чи розвинути власний переробний бізнес, можуть подаватися на державний єРобота грант “Новий рівень”. Про умови програми, створення бізнес-плану та кінцеві строки подання заявки розповідаємо далі.
Кошти мають піти на придбання обладнання для створення або збільшення виробничих потужностей переробних підприємств, зокрема виробництва меблів, будматеріалів, одягу, фурнітури, ліній металообробки, аграрного перероблення тощо.
Співфінансування для підприємців: до 2 млн євро на бізнес-проєкт
- Сума: до 2 млн євро
- Дедлайн: не передбачено
- Грантодавець: уряд Німеччини.
Компанії, які прагнуть до стабільного інвестування або розширення своєї діяльності в Україні, можуть отримати співфінансування та технічну підтримку від Німеччини. Проєкти можуть отримати до 2 мільйонів євро за умови, що компанія покриває щонайменше 50% витрат. Важливо, щоб проєкти, окрім досягнення довгострокових бізнес-цілей, також приносили стійкі вигоди місцевому населенню.
Програма співфінансування від німецького уряду допоможе: налагодити або розширити свою операційну діяльність; підготувати кваліфікованих працівників; впровадити стандарти сталого розвитку.
Бізнес-ваучер на власну справу для ветеранів та ветеранок: як отримати
- Сума: 300 тис. грн
- Дедлайн: не передбачено
- Грантодавець: Центр підтримки підприємництва при Львівській міській раді.
Бізнес-ваучер на створення або розвиток власної справи можуть отримати ветерани, ветеранки з Львівської області та їхні дружини й чоловіки.
На що можна витратити ваучер:
- Придбання обладнання, сировини, матеріалів, комплектуючих
- Оренда, ремонт нерухомого майна, спеціалізованих транспортних засобів
- необхідних для реалізації свого бізнес-проєкту
- Закупівлю ліцензійного програмного забезпечення
- Профільні, професійні навчання для бізнесу.
Грант на релокацію бізнесу з небезпечних територій
- Сума: до 10000 грн
- Дедлайн: не передбачено
- Грантодавець: Нова пошта та Дія.Бізнес.
Отримати пільгові умови перевезення від Нової пошти бізнес зможе лише за умови реєстрації на територіях, де тривають/тривали активні бойові дії: Чернігівська, Сумська, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська, Київська, Одеська області.
Одне підприємство або ФОП може отримати гранти до 10000 грн на логістику своїх потреб. Розмір допомоги залежатиме від обсягу поставок, але максимальна сума становитиме 10000 грн. Бізнес може скористатися цією допомогою тільки один раз під час реалізації проєкту.
Грант на покриття оренди для малих підприємств: як отримати
- Сума: до 100% місячної орендної плати з ПДВ
- Дедлайн: протягом періоду воєнного стану
- Грантодавець: благодійний фонд “Дихай”.
Малий та середній бізнес має змогу податися на грант для сплати частини орендної плати державного майна від благодійного фонду “Дихай”. Гранти можуть покрити до 100% місячної орендної плати з ПДВ. А фізичні особи, які не зареєстровані як підприємці, мають змогу отримати фінансування на оренду житла в розмірі до 3470 грн.
Гранти не надаються безпосередньо орендарям. Кошти перераховують на рахунки балансоутримувачів орендованого майна – державних підприємств, установ і організацій, що є отримувачами орендної плати.
Пільговий лізинг та КАСКО для бізнесу: як отримати знижку
- Сума: знижка до 1.8 млн грн під час закупівлі техніки та/або обладнання + 30% знижка на КАСКО
- Дедлайн: серпень 2026 року
- Грантодавець: лізингова компанія BEST LEASING за підтримки USAID.
Юридичні та фізичні особи-підприємці можуть заощадити на придбанні необхідних основних транспортних засобів за допомогою пільгового лізингу BEST LEASING. Вартість лізингової послуги буде знижена, що дозволить підприємцям вкласти зекономлені кошти в розвиток свого бізнесу.
Залежно від вартості об’єкта можна зекономити:
- до 350 тис. грн під час купівлі легкового авто
- до 900 тис. грн під час купівлі комерційного чи вантажного авто
- до 1.8 млн грн під час купівлі с/г техніки чи обладнання.
Під час оформлення лізингу додатково підприємці отримають знижку до 30% на страхування КАСКО.
Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино
Читайте також: