fbpx
КОШТ

Грант для переробних підприємств від єРобота: як подати заявку

Українці, які хочуть започаткувати чи розвинути власний переробний бізнес, можуть подаватися на державний єРобота грант “Новий рівень”. Про умови програми, створення бізнес-плану та кінцеві строки подання заявки розповідаємо далі.

Новий рівень” – це одна з грантових програм від урядового проєкту “єРобота”. Підприємці можуть отримати грант на суму до 8 млн грн, за умови створення не менше 25 робочих місць. 

Хто може отримати. Учасником програми можуть стати майбутні підприємці, чинні ФОПи або юридичні особи:

  • які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України;
  • які не провадять господарську діяльність на території Росії;
  • які не перебувають під санкціями;
  • щодо яких не порушено справи про банкрутство;
  • щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію;
  • які не мають заборгованості перед бюджетом.

Тобто, кожен, хто цілеспрямовано хоче відкрити власне переробне підприємство може претендувати на виплату грантової допомоги від держави. Головне, аби воно було зареєстроване або перенесене на підконтрольну територію України, де не проводяться бойові дії.

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися

Розмір гранту. Програма передбачає надання переможцям до 8 млн грн. Кошти мають піти на придбання обладнання для створення або збільшення виробничих потужностей переробних підприємств, зокрема виробництва меблів, будматеріалів, одягу, фурнітури, ліній металообробки, аграрного перероблення тощо.

Отримані кошти можна використовувати для:

  • придбання верстатів та технологічного обладнання.
  • введення в експлуатацію верстатів та технологічного обладнання.
  • оплати доставки придбаних верстатів та технологічного обладнання.

Повернути кошти необхідно ЛИШЕ за умови, якщо підприємець: не створить зобов’язані робочі місця, працюватиме менш ніж 3 років та/або не сплачуватиме податки.

Як отримати. Грантова програма має два можливі шляхи реєстрації: онлайн та офлайн. 

Отримати послугу онлайн можна на порталі Дія шляхом подання онлайн-заявки на грант. Наразі подати її онлайн можливо лише через вебсторінку сервісу. Для авторизації на сайті необхідно підтвердити свою особу через BankID, Дія.Підпис, файловий або апаратний ключ. 

Наступним кроком буде заповнення невеликої анкети (серед питань: поточне місце проживання, особисті дані, місце провадження діяльності, дані про членів сім’ї, рахунки в банках, активи, використання гранту).

Наприкінці анкети необхідно прикріпити бізнес-план за формою. З прикладом заповненого бізнес-плану можна ознайомитися за цим лінком.

єробота грант
Скриншот частини шаблону бізнес-плану

Наостанок анкету необхідно підписати електронним підписом та відправити.

Важливо: якщо учасник ФОП або юридична особа – необхідно скористатися ключем ФОП або керівника юридичної особи з ЄДРПОУ підприємства.

Якщо нині не має змоги зареєструватися віддалено, за умовами проєкту можна подати заявку в будь-якому відділенні Ощадбанку (мапа відділень), де учаснику гранту також проведуть детальну консультацію та нададуть допомогу під час заповнення анкети. 

Подаватися на грант можна протягом всього року.  Мінекономіки розглядає заявку протягом 15 робочих днів після завершення кінцевого строку подання (розклад строків). Рішення ухвалюється  на підставі висновків банку: оцінки бізнес-плану, співбесіди та результатів перевірки ділової репутації. 

Корисний текст? Подякуйте редакції 18 гривнями на каву 


Читайте також:

Поділитися новиною: