fbpx
КОШТ

Грант на покриття оренди для малих підприємств: як отримати

Малий та середній бізнес має змогу податися на грант для сплати частини орендної плати державного майна від благодійного фонду “Дихай”. Грант може покрити до 100% місячної орендної плати з ПДВ. А фізичні особи, які не зареєстровані як підприємці, можуть отримати фінансування на оренду житла в розмірі до 3 470 грн.

Грант не може перевищувати суму місячної орендної плати з ПДВ.

Чіткого дедлайну грантової програми наразі не становлено, однак на сайті фонду зазначено, що покриття орендної плати діятиме протягом всього воєнного стану в Україні.

Участь у програмі грантів можуть взяти підприємці – орендарі державного майна, які:

  • надають орендовані об’єкти державного майна для проживання внутрішньо переміщеним особам із зон ведення бойових дій;
  • надають об’єкт державного майна для організації укриття і тимчасового захисту населення;
  • використовують об’єкт державного майна для потреб здійснення волонтерської діяльності щодо допомоги особам, які її потребують у зв’язку з військовою агресією Росії проти України;
  • облаштовують кімнати для прийому та задоволення побутових потреб внутрішньо переміщених осіб на орендованих об’єктах державного майна;
  • безоплатно для гуманітарних потреб передають свою продукцію (вироблену на орендованому державному майні), надають послуги, виконують роботи із використанням орендованого державного майна;
  • надають орендовані об’єкти державного майна для координації, збору та доставлення гуманітарної допомоги тощо.

Наведений вище перелік критеріїв є орієнтовним та питання надання фінансування вирішуватиметься щодо кожного орендаря в індивідуальному порядку. До того ж відповідність орендаря критеріям не означає гарантоване надання фінансування.

Ознайомитися з деталями програми та подати заявку на грант можна на сайті благодійного фонду.

Важливо:  Гранти не надаються безпосередньо орендарям. Кошти перераховують на рахунки балансоутримувачів орендованого майна – державних підприємств, установ і організацій, що є отримувачами орендної плати.

Зверніть увагу, що благодійний фонд не несе відповідальності за потенційні податкові наслідки, які можуть виникнути для орендарів або балансоутримувачів внаслідок отримання фінансування. Кожен орендар перед поданням заяви повинен самостійно проаналізувати власні податкові наслідки, пов’язані з отримання фінансування. Поданням заяви орендар підтверджує обізнаність та згоду з такими податковими наслідками.

Ключове для бізнесу у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: