Як отримати безплатну допомогу при інсульті
Специфікації та умови для безкоштовної реабілітації та надання медпослуг при інсульті станом на 2023 рік
Завдяки реформуванню медичної сфери, підхід держави до замовлення медичних послуг кардинально змінився. Якщо раніше фінансування прив’язувалося до кількості місць у лікарнях, то нині держава замовляє медичним закладам конкретний перелік послуг, які пацієнти отримують безоплатно. Це ж стосується і медичної допомоги при такому ускладнені як інсульт. Тож у цьому матеріалі детально розповідаємо які є безкоштовні послуги для лікування інсульту та де їх отримати.
Специфікації та договори НСЗУ, які зобов’язують лікувати наслідки інсульту безкоштовно
Формально, мова йде про Національну служби здоров’я України (НСЗУ). Саме ця установа щороку замовляє допомогу та послуги з реабілітації гострого мозкового інсульту згідно чіткої специфікації. Детальні специфікації та умови станом на 2023 рік можна переглянути за посиланням.
Нині в Україні функціонує 238 лікарень, котрі надають медичну допомогу при інсульті за договором з Національною службою здоров’я. Знайти найближчу лікарню можна за посиланням (5 група – “Медична допомога при гострому мозковому інсульту”).
Безкоштовні послуги для лікування інсульту включають:
- Первинний огляд лікарем-невропатологом та/або лікарем-нейрохірургом.
- Термінова комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія.
- Лабораторні дослідження: біохімічний аналіз крові (С-реактивний білок, загальний білок, аспартатамінотрансфераза, аланінамінотрансфераза, креатинін, сечовина, натрій, калій, тропонін); клінічний аналіз крові з підрахунком числа тромбоцитів; глюкоза в цільній крові або сироватці крові; коагуляційний гемостаз та інші необхідні дослідження.
- Інструментальні дослідження: МРТ головного мозку включно з неконтрастною МР-ангіографією; ультразвукові дослідження з проведенням доплерографії (УЗД); спіральна комп’ютерна томографія (СКТ) та електрокардіографія (ЕКГ).
- Тромболітична терапія (при ішемічному інсульті).
- Ендоваскулярне лікування (малоінвазивна хірургія судин).
- Проведення ендоваскулярних нейроінтервенційних втручань та нейрохірургічних втручань;
- Своєчасне знеболення всіх етапів діагностики та лікування.
- Консультації логопеда, терапевта мови, психолога, психотерапевта.
- Документування тяжкості порушень життєдіяльності на момент виписки за модифікованою шкалою Ренкіна
- Харчування в стаціонарі.
- Медична, фізична та психологічна реабілітація.
Безкоштовні ліки для лікування інсульту
Держава безкоштовно забезпечує пацієнтам, яким діагностували інсульт, всі необхідні ліки з Національного переліку лікарських засобів. У тому числі й препарати для тромболітичної терапії. А також медикаменти, що централізовано купують “Медзакупівлі України” за напрямом серцево-судинні захворювання.
Зокрема: Мікроспіралі, Провідникові катетери, Мікрокатетери, Мікропровідники, Стент-системи каротидні, Пастки для захисту від емболії, Інтродюсери, Балони для предилатації та постдилатиції, Інтракраніальні стенти, Пункційні голки, Кліпси для прямого виключення аневризм, Речовини для емболізації судин, Матеріали для нейрохірургічних операцій, Пристрій для екстракції тромбів, Аспіраційні системи для тромбектомії при ішемічному інсульті із відповідними нейроваскулярними аспіраційними катетерами.
Перевірити наявність цих та інших препаратів у лікарнях, можна за допомогою Telegram-боту.
Як отримати безкоштовні послуги для лікування інсульту
Пацієнту з підозрою на інсульт не потрібне направлення лікаря для отримання безкоштовної допомоги, адже це вважається невідкладним станом. Якщо пацієнт з підозрою на інсульт звернеться до місцевої лікарні, йому зможуть надати направлення для безкоштовної допомоги у медзакладі, який має договір з НСЗУ.
Зазвичай, при виклику швидкої допомоги, працівники відразу везуть людину з інсультом в клініку, яка зобов’язана надавати безкоштовно надавати послуги. Коли такої лікарні поруч немає, то після надання невідкладної допомоги, пацієнт або його родичі мають повне право на переведення до іншої лікарні. Для цього необхідно заповнити заяву в медичному закладі, в якому зараз знаходиться пацієнт, або отримати електронне направлення у фахівця, який лікує пацієнта.
Якщо пацієнту безпідставно відмовили у наданні безкоштовних послуг при інсульті, зверніться зі скаргою до:
- контакт-центру МОЗ – 0-800–60-20-19
- на гарячу лінію НСЗУ – 16-77 (для стаціонарних та мобільних телефонів).
Post a comment
No Comments