fbpx
КОШТ

Безкоштовна оренда житла для біженців з України в Німеччині: деталі

Покрити вартість винаймання квартири українцям, які отримали прихисток в Німеччині, допомагає центр зайнятості Jobcenter. Квартира повинна мати стільки кімнат, скільки осіб буде мешкати у квартирі. Кухня та ванна рахуються додатково. Також програма покриває певну суму витрат на опалення.

Для цього потрібно оформити дозвіл — свідоцтво Wohnberechtigungsschein (WBS). З цим документом винаймати житло можна у будь-якому місті Німеччини. Однак якщо укласти договір про оренду квартири без нього, то сплачувати вартість потрібно буде самостійно.

Оформити WBS можуть українці, які мають низький дохід (до 12 тисяч євро на рік), а також ті українці, які отримують допомогу від органів соціального забезпечення (Sozialamt, тут пенсіонери та особи непрацездатного віку отримують соціальну допомогу) або центру працевлаштування (Jobcenter, тут українці у віці від 15 до 67 років можуть отримати допомогу з працевлаштування, оформлення документів, оформити виплати по безробіттю).

Тобто якщо людина приїхала у Німеччину зараз, то може отримати свідоцтво лише у разі потреби (через низький дохід або соціальну допомогу від Sozialamt або від Jobcenter).

Для отримання фінансової підтримки Jobcenter необхідно звернутись до місцевого центру зайнятості та заповнити там заяву під назвою «Hauptantrag» і додатки про необхідний рівень допомоги. Із собою потрібно мати паспорт, дозвіл на перебування в Німеччині та реєстрацію у поліції, банківські рахунки, довідку про реєстрацію шлюбу, податковий номер, якщо є — рішення соціальної служби.

Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися

Як отримати свідоцтво Wohnberechtigungsschein:

  1. Потрібно заповнити заяву, яка є на офіційному сайті. Заяву можна заповнити як онлайн, так і видрукувати та заповнити від руки.
  2. Зібрати копії документів:
  • Паспорт (або посвідчення особи) і дозвіл на перебування  (Aufenthaltserlaubnis);
  • Свідоцтво про укладання шлюбу (якщо перебуваєте у шлюбі);
  • Свідоцтва про народження дітей (за їх наявності);
  • Довідка про розмір заробітної плати (скільки ви заробляєте на місяць) або довідка від центру працевлаштування (Jobcenter) чи відомства соціального забезпечення (Sozialamt)
  • Довідка про реєстрацію за місцем проживання;
  • Банківські виписки (їх можна роздрукувати в будь-якому банкоматі, який стоїть при вході у відділенні банку).
  1. Відправити документи електронною або звичайною поштою. Адреси ви знайдете на офіційному сайті. Для цього потрібно вибрати регіон, у якому ви проживаєте.

Термін отримання свідоцтва — від 1 до 6 тижнів. Оформлення заяви у більшості регіонах безкоштовне, однак у західних регіонах можливий збір від 5 до 40 євро.

Термін дії свідоцтва – 1 рік. Далі потрібно буде знову подати заяву на виготовлення нового. Процедура — така ж, як і при першому оформленні.

Як далі подати заяву в Jobcentre:

  1. Спершу потрібно знайти квартиру, яку ви хочете орендувати. Орендодавці, які надають житло за цією програмою, в оголошенні вказують «лише з WBS»;
  2. написати письмову заяву у довільній формі в Jobcenter, у якій вказати:
  • житлову площу та кількість кімнат;
  • вид опалення;
  • вартість комунальних послуг;
  • витрати на опалення;
  • гаряче постачання;
  • розмір орендної плати;
  • суму застави (Kaution).
  1. віднести заяву разом зі свідоцтвом Wohnberechtigungsschein у Jobcenter (адреси можна знайти тут).

Jobcenter допомагає і з оплатою застави (Kaution, це сума із 2-3 щомісячних оплат оренди). Центр зайнятості видає позику на зазначену суму, а потім частинами відраховує ці кошти з допомоги по безробіттю. Найчастіше це 10% від щомісячних виплат.


Читайте також:

Поділитися новиною: