Більшість німців живе на орендованих квартирах, тому для українців оренда житла в Німеччині може здатись справжнім квестом. Далі розповідаємо про нюанси та сервіси для пошуку дому в Німеччині.
Що потрібно знати про оренду житла в Німеччині
У Німеччині законодавство більше орієнтовано на орендарів, тому орендодавці дуже прискіпливо вибирають людей, яким здаватимуть квартиру. Орендувати квартиру на один місяць – не вийде, більшою популярністю користується довгострокова оренда. Її вартість складається із щомісячного платежу (Kaltmiete) і передплати за комунальні послуги (Nebenkosten).
Більшість орендодавців вимагають перед орендою покласти вартість тримісячної плати на спеціальний рахунок, ці кошти будуть “страховкою” від пошкоджень житла. Також необхідно попередньо вказувати дату виїзду з квартири – за три місяці. Інакше доведеться цей період платити за оренду та комунальні послуги, навіть якщо з квартири вже виселились.
Житло поділяється на два типи квартири (Wohnung) та будинки (Haus). Переглядаючи пропозиції для оренди, також можна зустріти різні типи житла як Maisonette-Wohnung (двоповерхова квартира), Souterrain Wohnung (житло на цокольному поверсі), Penthouse-Wohnung (квартира на верхньому поверсі з власною терасою), Loft Wohnung (великі квартири), Appartement (звичайні квартири), Altbauwohnung (квартира в старому будинку).
Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися
В пропозиціях оренди також часто використовуються скорочення, зокрема:
- кількість кімнат позначається літерою Z чи Zi. Наприклад: 1Z – однокімнатна квартира, а 2Z – двокімнатна.
- кімнати також мають свої позначки: кухня позначається як K, ванна – B, а спальня – SZ.
- інші зручності теж мають свої позначки: Т – тераса, DT – тераса на даху, BLK – балкон, D – душова кабінка, WG – веранда, GWC – додатковий туалет, AK або AR – комора.
- поверхи позначаються наступним чином: KG – цоколь або підвал, EG – перший поверх, OG – останній поверх, DG – горище або квартира під дахом.
Перелік сайтів для оренди житла в Німеччині:
Wohnungsboerse.net – сервіс, в якому можна створювати власний профіль з описом необхідного вам дому. В профілях часто вказують чи є діти або тварини, які особливі умови необхідні та багато іншого.
Immobilienscout24.de – на сайті можна знайти квартиру або створити свій профіль і орендодавець сам запропонує вам житло. Фільтрувати пропозиції можна за ціною, площею чи кількістю кімнат.
Immowelt.de – квартири та будинки у великих містах Німеччини без комісії для рієлторів.
Immonet.de – користувачі можуть розрахувати приблизну вартість житла в спеціальному калькуляторі, переглянути відеоекскурсію будинком та прочитати відгуки від людей, які вже знімали той чи інший дім.
Wg-gesucht.de – один з найбільших сервісів для пошуку житла в Німеччині. Можна знайти квартиру та написати запит на пошук житла з усіма необхідними характеристиками.
Tempoflat.de – сервіс для оренди житла у великих містах Німеччини. Є інтерактивна карта для пошуку пропозицій оренди поблизу.
Unterkunft-ukraine.de – сайт на якому українські переселенці можуть знайти тимчасове безкоштовне житло.
Wunderflats – ще один портал для пошуку тимчасового житла для українців. Наявні як платні пропозиції, так і повністю безкоштовні.
Nena-apartments.de – оренда житла в хостелі. В апартаментах є власна міні-кухні, вся необхідна інфраструктура поблизу, безкоштовний інтернет, рушники та постільна білизна.
Help.tasso – оренда житла для людей з домашніми улюбленцями. Необхідно заповнити анкету про себе та тваринок і чекати поки орендодавці самі з вами зв’яжуться.
Більше про корисні застосунки для подорожей Німеччиною читайте у матеріалі за посиланням.
Читайте також: