Багаж для подорожей: правила пакування без зайвих витрат
Як пакувати та перевозити багаж в європейських авіакомпаніях: Lufthansa, Ryanair, Wizz Air, KLM, LOT Polish Airlines, easyJet, Turkish Airlines
Чи знаєте ви, скільки речей можете взяти з собою на борт літака? Якщо ні, то вам загрожують додаткові платежі чи необхідність викидати деякі речі. Для уникнення таких ситуацій, читайте про правила пакування та перевезення багажу в семи популярних європейських авіакомпаніях: Lufthansa, Ryanair, Wizz Air, KLM, LOT Polish Airlines, easyJet, Turkish Airlines.
Багаж в аеропорті можна поділити на два види: зареєстрований багаж і ручну поклажу.
Ручна поклажа – це те, що можна взяти з собою в салон літака. Зазвичай, до неї зараховують рюкзак, маленьку валізу на колесах або сумку, вагою до 10 кг.
Зареєстрований багаж – це те, що необхідно здавати під час реєстрації на рейс і який летить у вантажному відділенні літака. Ви отримуєте його на стрічці багажу після прильоту. Зазвичай, це великі валізи, спортивне спорядження, тощо.
Багаж має менше обмежень та лімітів відносно дозволених для перевезення речей в порівнянні з ручною поклажею. Однак все таки має.
Крім дорожніх валіз до багажу також належать дитячі коляски, інвалідні візки та музичні інструменти, які мають певні особливості перевезення:
- Дитяча коляска – безкоштовно, але з обмеженнями за розміром або вагою. Коляску можна здати на стійці реєстрації або безпосередньо перед посадкою в літак, після чого її помістять у багажне відділення. Під час посадки коляску можна отримати відразу після виходу з літака, не чекаючи її на стрічці.
- Інвалідний візок – безкоштовно, але з попереднім повідомленням авіакомпанії про тип, розмір і вагу візка. Його можна здати під час реєстрації або на вході до літака. Для електричних візків можуть діяти додаткові вимоги щодо батарей. Зокрема, батареї з лужним електролітом (мокрими) мають бути зняті з візка та упаковані окремо.
- Музичний інструмент – можна перевозити як ручну поклажу або зарезервувати окреме місце в салоні літака (максимальний розмір – 140x46x30 см.). Якщо інструмент більший або важчий, його можна здати як зареєстрований багаж. За музичний інструмент можуть стягувати додаткову плату (як ручну поклажу – від 30 до 65 євро; за окреме сидіння – від 50 до 200 євро).
Що заборонено класти в багаж для подорожей
Більшість предметів, які заборонено перевозити в ручній поклажі, не можна здати й у багаж.
Не можна перевозити в багажі та ручній поклажі:
- Газові та бензинові запальнички;
- Електрошокери;
- Іграшки та пристрої, що нагадують будь-яку зброю
- Ртутні термометри;
- Перекис водню більше 100 мл на один флакон – 1 л на пасажира;
- Сірники і запальнички;
- Вибухові та легкозаймисті матеріали;
- Газовий балончик для захисту від нападу;
- Радіоактивні, отруйні або інфекційні речовини;
- Кислоти, луги та інші корозивні речовини;
- Спреї, що містять легкозаймистий газ або речовину під тиском.
У багажі заборонені – в ручній поклажі дозволені:
- Повербанк до 100 Вт/год (не більш 2 на пасажира);
- Електронні цигарки;
- IPAD/планшет/мобільний телефон з літій-іонними акумуляторами;
- Харчова олія об’ємом до 100 мл;
- Дитяче та дієтичне харчування (у разі, якщо воно необхідне дитині під час польоту).
Не варто пакувати в багаж цінні (документи, гроші, ключі) або крихкі речі. Їх можуть пошкодити або загубити під час перевезення. Краще носити їх із собою в ручній поклажі.
Алкогольні напої можна перевозити в багажі, якщо вони не міцніше 70%. Обсяг алкоголю залежить від законодавства країни призначення і правил авіакомпанії. Увесь алкоголь має бути в заводському фірмовому пакованню і не перевищувати загальної вартості 1500 євро.
Повнолітні пасажири можуть провозити на територію Євросоюзу не більше:
- 4 л вина;
- 16 л пива;
- 1 л алкоголю з міцністю понад 22%;
- 2 л алкоголю з міцністю менше 22%.
Зазначені норми не є однаковими для всіх країн зони ЄС. Митне законодавство країни призначення може мати свої особливості, відмінності та нюанси.
Цигарки можна перевозити у кількості, дозволеній митними правилами країни призначення або транзиту. Зазвичай дозволено провозити до 200 цигарок на одного пасажира, тобто 10 упаковок. Як і алкоголь, вони мають бути в заводському фірмовому пакованню. Електронні цигарки можна провозити винятково в ручній поклажі.
Продукти харчування можна провозити в багажі без особливих обмежень на різких запах чи аромат. До прикладу, риба може бути будь-якого оброблення – копчена, солена, в’ялена тощо, але її обов’язково потрібно упакувати в герметичне (вакуумне) паковання. Втім, за митними правилами ЄС, – на одну людину дозволена максимум 20 кг риби. Для домашнього сала діють такі самі правила: воно має бути герметично упаковане та не перевищувати допустимий митний ліміт
Митники можуть конфіскувати продукти, якщо на них немає дати виробництва й терміну придатності або якщо заводську паковання пошкоджене. Такі ж вимоги стосуються сала, делікатесних м’ясних продуктів (наприклад, хамону), сирів.
Важливо: обов’язково перевірте правила митного контролю для країни, куди ви їдете. Деякі країни мають обмеження на ввезення або вивезення певних товарів, як-от, алкоголь, тютюн, продукти харчування, ліки та медичні засоби тощо.
Далі розглянемо правила перевезення багажу в найпопулярніших авіакомпаніях Європи.
Ryanair
Розмір предмета: максимум 55х40х20 см для багажу 10 кг, 81х119х119 см для багажу 20 кг. Предмети багажу, що перевищують норми за розмірами, вагою або об’ємом, зараховуються до наднормативного багажу.
Ваговий ліміт: 10 кг або 20 кг за один предмет багажу. Кожен пасажир може придбати до 3 одиниць зареєстрованого багажу вагою 20 кг.
Доплата за наднормативний або додатковий багаж: залежить від маршруту та часу реєстрації. За перевищення вагового ліміту на 9 кг доплата становить 11 євро за кожен кілограм.
Для учасників програм лояльності: учасники Ryanair Plus мають додатковий зареєстрований багаж 10 кг у тарифі. Учасники програми Flexi Plus мають додатковий зареєстрований багаж 20 кг у тарифі.
Для дітей та немовлят: для немовлят до двох років можна провезти один предмет багажу до 10 кг та складну коляску безкоштовно. Для дітей старше двох років діють такі ж правила перевезення багажу, як і для дорослих.
Wizz Air
Розмір багажу: максимум 149x119x171 см. Предмети багажу, що перевищують норми за розмірами, вагою або об’ємом, зараховуються до наднормативного багажу.
Вартість багажу: залежить від маршруту та часу реєстрації. Вартість багажу 10 кг починається від 9 євро, багажу 20 кг – від 14 євро, а багажу 32 кг – від 25 євро.
Доплата за наднормативний або додатковий багаж: за перевищення вагового ліміту на 3 кг доплата становить 12 євро за кожен кілограм. За перевищення розміру доплата – 60 євро за кожен предмет.
Для учасників програм лояльності: учасники WIZZ Plus та WIZZ Privilege Pass мають додатковий зареєстрований багаж 20 кг у тарифі.
Для немовлят до двох років: можна безкоштовно провезти один предмет багажу до 10 кг та складну коляску. Для дітей старше двох років діють такі ж правила перевезення багажу, як і для дорослих.
Lufthansa
Розмір багажу: максимум 158 см (висота + ширина + глибина). Предмети багажу, що перевищують норми за розмірами, вагою або об’ємом, зараховуються до наднормативного багажу.
Ваговий ліміт: залежить від класу перельоту та напрямку. Наприклад, на міжконтинентальних рейсах економ-класом можна перевезти одну валізу багажу до 23 кг безкоштовно, а бізнес-класом – дві валізи до 32 кг кожна. Всі пасажири можуть придбати до 3 одиниць зареєстрованого багажу до 23 кг або до 2 одиниць до 32 кг.
Доплата за наднормативний або додатковий багаж: залежить від класу перельоту та напрямку. Наприклад, на міжконтинентальних рейсах економ-класом доплата за 2 валізу багажу становить 100 євро, а за третій – 200 євро. За перевищення вагового ліміту на 9 кг доплата – 50 євро, а за перевищення розміру до 203 см – 100 євро.
Для учасників програм лояльності: учасники Miles & More та Star Alliance Gold мають пільги на безкоштовне перевезення додаткової валізи багажу або підвищення вагового ліміту.
Для дітей та немовлят: для немовлят до двох років можна провезти один предмет багажу до 23 кг та складну коляску безкоштовно. Для дітей старше двох років діють такі ж правила перевезення багажу, як і для дорослих.
LOT Polish Airlines
Розмір предмета: максимум 158 см (висота+ширина+глибина). Предмети багажу, що перевищують норми за розмірами, вагою або об’ємом, зараховуються до наднормативного багажу.
Ваговий ліміт: 23 кг або 32 кг за один предмет багажу. Кожен пасажир може придбати до 3 одиниць зареєстрованого багажу вагою 23 кг або до 2 одиниць вагою 32 кг.
Доплата за наднормативний або додатковий багаж: залежить від маршруту та класу обслуговування. За перевищення вагового ліміту на 9 кг доплата становить 100 євро за кожен кілограм.
Для учасників програм лояльності: учасники програми Miles & More та Star Alliance Gold мають пільги на безкоштовне перевезення додаткового предмета багажу або підвищення вагового ліміту.
Для дітей та немовлят: для немовлят до двох років можна провезти один предмет багажу до 23 кг та складну коляску безкоштовно. Для дітей старше двох років діють такі ж правила перевезення багажу, як і для дорослих.
easyJet
Розмір предмета: максимум 275 см висота+ширина+глибина. Предмети багажу, що перевищують норми за розмірами, вагою або об’ємом, зараховуються до наднормативного багажу.
Ваговий ліміт: 15 кг або 23 кг за один предмет багажу. Кожен пасажир може придбати до 3 одиниць зареєстрованого багажу.
Доплата за наднормативний або додатковий багаж: за перевищення вагового ліміту на 3 кг доплата становить 12 євро за кожен кілограм.
Для учасників програм лояльності: учасники програми easyJet Plus мають пільги на безкоштовний перевезення додаткового предмета ручної поклажи та прискорену посадку на борт.
Для дітей та немовлят: для немовлят до двох років можна провезти один предмет багажу до 23 кг та складну коляску безкоштовно. Для дітей старше двох років діють такі ж правила перевезення багажу, як і для дорослих.
Turkish Airlines
Розмір предмета: максимум 158 см (висота+ширина+глибина). Предмети багажу, що перевищують норми за розмірами, вагою або об’ємом, зараховуються до наднормативного багажу.
Ваговий ліміт: 20 кг, 30 кг або 40 кг за один предмет багажу. Кожен пасажир може придбати до 3 одиниць зареєстрованого багажу.
Доплата за наднормативний або додатковий багаж: залежить від маршруту та класу обслуговування. За перевищення вагового ліміту на 1 кг доплата становить від 5 до 30 євро за кожен кілограм.
Для учасників програм лояльності: учасники програми Miles & Smiles та Star Alliance Gold мають пільги на безкоштовний перевезення додаткового предмета багажу або підвищення вагового ліміту.
Для дітей та немовлят: для немовлят до двох років можна провезти один предмет багажу до 10 кг та складну коляску безкоштовно. Для дітей старше двох років діють такі ж правила перевезення багажу, як і для дорослих.
KLM
Розмір багажу: максимум 158 см (висота + ширина + глибина). Предмети багажу, що перевищують норми за розмірами, вагою або об’ємом, зараховуються до наднормативного багажу.
Вартість багажу: залежить від класу перельоту та маршруту. Вартість багажу 23 кг починається від 25 євро, а багажу 32 кг – від 40 євро.
Доплата за наднормативний або додатковий багаж: за перевищення вагового ліміту на 9 кг доплата становить 30 євро за кожен кілограм. За перевищення розміру доплата становить 100 євро за кожен предмет.
Для учасників програм лояльності: учасники Flying Blue та SkyTeam Elite Plus мають додатковий зареєстрований багаж у тарифі або знижку на його придбання.
Для немовлят до двох років: можна безкоштовно провезти один предмет багажу до 10 кг та складну коляску. Для дітей старше двох років діють такі ж правила перевезення багажу, як і для дорослих.
Корисні покликання
Правила перевезення багажу інших авіакомпаній читайте за лінками:
- Air France;
- British Airways;
- Swiss International Air Lines;
- Virgin Atlantic;
- Austrian Airlines;
- Finnair;
- Vueling Volotea;
- Iberia;
- Pegasus Airlines.
Читайте також:
Comments are closed.