“Армія відновлення”: що відомо про оплачувані суспільно корисні роботи
Що таке “Армія відновлення” та хто може до неї долучитись.
Восени минулого року запрацював державний проєкт “Армія відновлення”. Він розрахований на залучення до суспільно корисних робіт тимчасово безробітних людей. Тож далі розповідаємо про заробітну плату, обов’язки та умови участі в цьому проєкті.
“Армія відновлення” – це державна ініціатива, яка передбачає участь у суспільно корисних роботах для допомоги цивільним та військовим. Зокрема, учасників проєкту можуть залучити до таких робіт:
- розбір завалів та відновлення будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій;
- плетіння маскувальних сіток, фасування гуманітарної допомоги, приготування їжі військовим;
- облаштування та укріплення блокпостів, вирубування дерев для формування окопів;
- заготівля дров для військових та населення;
- розвантаження гуманітарної допомоги;
- укріплення дамб;
- розчищення автомобільних доріг від завалів;
- надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю чи людям літнього віку.
Учасники “Армії відновлення” матимуть змогу виконувати й іншу суспільно корисну роботу залежно від свого регіону, фізичної спроможності та навіть освіти.
Організаторами таких робіт є військове командування спільно з обласною військовою адміністрацією або із залученням органів виконавчої влади.
Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Хто може долучитися до “Армія відновлення”
До “Армії відновлення” мають змогу долучитися люди, які з різних причин залишились без роботи. Для роботи в умовах воєнного стану не допускатимуть осіб із протипоказаннями за віком та станом здоров’я.Також, до робіт не залучатимуть чоловіків і жінок, які підлягають призову на військову службу.
Працювати в “Армії відновлення” можуть:
- люди без офіційного працевлаштування, зокрема внутрішньо переміщені особи;
- працівники підприємств, які не залучені до виконання мобілізаційних завдань, не зараховані до складу формувань цивільного захисту чи перебувають у порядку переведення до таких формувань;
- студенти вищих навчальних закладів, учні та слухачі професійно-технічних навчальних закладів;
- самозайняті особи, тобто ФОПи;
- безробітні особи, які перебувають на обліку в Службі зайнятості понад 30 календарних днів. Втім, після приєднання до “Армії відновлення” їхні виплати тимчасово анулюються та відновляться лише після завершення трудового договору з проєктом.
З учасниками робіт укладатимуть короткострокові або довгострокові трудові договори. Розірвати їх можна в будь-який момент.
Водночас відмова від виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану є підставою для припинення Центром зайнятості реєстрації безробітного, що призведе до скасування подальших виплат по безробіттю.
Кожен учасник проєкту “Армія відновлення” отримає ставку не нижчу за 10050 грн. З 1 січня 2024 року ставка зросте до 10 650 грн, із 1 квітня 2024 року – до 12 000 грн. Водночас, користуючися грошима з обласного бюджету, місцева влада має право збільшувати оплату за таку роботу.
Читайте також:
Comments are closed.