18:35. Social Edition: нова програма для соціальних бізнесів
Безоплатне навчання, менторство професіоналів та фінансова підтримка для молодіжних соціальних бізнесів.
Соціально спрямовані бізнеси зможуть отримати безоплатне навчання, менторство професіоналів та фінансову підтримку. Які умови пропонує програма для соціальних бізнесів та як взяти участь у відборі – читайте далі.
Програма “18:35. Social Edition” триватиме 10 місяців. За цей час 15 відібраних соціальних підприємств зможуть отримати більше 200 годин менторської підтримки від експертів та грант на розвиток бізнесу сумою до 10 тисяч доларів.
Категорії витрат для використання гранту:
- Придбання спеціалізованого обладнання, інструментів, необхідних для виробництва переробки, та іншої діяльності компанії;
- Оренда приміщення (до 3-х місяців);
- Облаштування приміщень (придбання меблів, стелажів тощо);
- Заробітна плата (до 3-х місяців) і витрати на створення додаткових робочих місць. За умови продовження виплат заробітної плати з власних коштів після закінчення проєкту;
- Послуги (друк, маркетинг, консультації фахівців тощо).
Для участь в програмі потрібно подати заявку за посиланням до 31 серпня (включно) 2023 року.
Зверніть увагу, що взяти участь в конкурсному відборі до програми можуть лише молодіжні соціальні підприємства (малий або середній бізнес). Тобто бізнес мають очолювати люди до 35 років та/або принаймні 50% керівництва компанії/персоналу мають бути молодше 35 років. Також, соціальне підприємство має працювати на ринку не менше 1 ріку.
Що таке соціальне підприємство та програма для соціальних бізнесів
Соціальне підприємство – це організація, яка займається підприємницькою діяльністю для вирішення якоїсь соціальної проблеми. Соціальне підприємство не просто заробляє гроші, але й використовує їх для досягнення соціальних змін.
Таким підприємством може виступати благодійний фонд, громадська організація, товариство з обмеженою відповідальність (ТОВ) або навіть фізична особа-підприємець (ФОП).
Критерії соціального бізнесу:
- Працює за моделлю перерозподілу прибутку. Тобто підприємство віддає мінімум 20% прибутку на соціальну допомогу;
- Здійснює соціально-трудову інтеграцію. Тобто половина працівників на підприємстві відносяться до вразливих категорій населення. Зокрема люди з інвалідністю, члени родини учасників бойових дій, ВПО та люди у складних життєвих обставинах;
- Займається соціальними інноваціями; виробляє соціально значущі товари, що вирішують соціальні проблеми; створює нові послуги у соціальній, освітній, медичній та екологічній сферах, тощо.
Для підтвердження соціальності підприємства можна використати: фінансові звіти; копії документів осіб з вразливих груп; індикатори щодо вирішення певної соціальної проблеми; опубліковані на сайті чи в соцмережах бізнесу соціальна звітність.
Читайте також:
Comments are closed.