fbpx
Запустили ще один застосунок для купівлі ОВДП онлайн

Торговець цінними паперами “БТС Брокер” запустив мобільний застосунок для онлайн купівлі облігацій внутрішньої державної позики і акцій лише однієї компанії. Застосунок “Bond.Ua” поки перебуває на стадії тестування, але його вже можуть використовувати всі охочі (Android | iOS). Теоретично. А практично, тестування далось в знаки і щось придбати в додатку в нас не вийшло.

Що з тарифами

За реєстрацію в додатку доведеться заплатити 30 гривень. Далі 15 гривень загалом з клієнта щомісяця за наявності цінних паперів на рахунках. Вартість купівлі-продажу ОВДП становить 15 гривень за операцію, а за купівлю-продаж акцій – 50 гривень. При цьому, можна купувати від однієї облігації.

Підключення до сервісу

Сама реєстрація можлива виключно з фотографуванням своїх документів – паспорту чи ID-карти. Тобто поки без автоматизованої реєстрації з використанням “ДІЯ”. Також підготуйте ідентифікаційний код та виписку з банку за рахунком, в якій цей рахунок має бути добре видно.

Після подання документів і заповнення невеликої анкети доведеться підписати договір з використанням SmartID від Приватбанку. Це певний різновид традиційного електронно-цифрового підпису. І так, якщо ви не клієнт Приватбанку, то користуватися застосунком не зможете. Підпис SmartID відбувається через застосунок Приват24 і можливості просто підвантажити ЕЦП не має.

А загалом процес реєстрації досить швидкий. Найдовше в процесі пошук і фотографування документів.

Функціонал застосунку

Застосунок досить примітивний і цим нагадує конкурента  – ICU Trade. Таке ж поле меню знизу екрану без зайвих спецефектів і весь акцент на купівлі ОВДП. Все що є в застосунку, це меню купівлі ОВДП чи акцій, інформація про портфель та відкриті рахунки. Фактично, весь функціонал описує лише одне речення.

Так що за акції однієї компанії

Можна купити акції лише ПАТ “Рівненський народний клуб “Верес”. По 100 гривень за одну акцію. Клуб розмістив свої акції в квітні і залучив через їх продаж 50 мільйонів гривень. Це швидше про версію підтримки вболівальниками, а не про інвестиції, але цікава опція навіть зараз для палких шанувальників цього виду спорту.

Враження

І по тарифам і по застосунку видається, що сервіс орієнтувався на конкуренцію саме з ICU Trade від фінансової групи Investment Capital Ukraine. В них операція купівлі ОВДП коштує 10 гривень, а в Bond.Ua 15 гривень. Втім, поріг входу в ICU щонайменше 50 тисяч гривень, а Bond.Ua націлений на ширні маси і пропонує купувати від однієї облігації. Тож як перші кроки, Bond.Ua видається прекрасним варіантом. І по факту, це перше рішення, де можна швидко угоди онлайн і і відразу придбати цінні папери. Втім, нам так і не вдалося придбати облігації. Щоразу зявлялося повідомлення, про необхідність підписати документа від брокера перед купівлею. І оце підписання після десятка спроб не вдалося: запускається SmartID від Приватбанку і все підписується. А далі жодних змін в застосунку BondUA і знову те ж саме повідомлення про необхідність підписати документи від брокера перед купівлею. Звісно, є технічна підтримка. Втім, ми хотіли лише протестувати, а не реально вирішувати проблему для інвестицій. Тож тестування вдалося і, загалом, після усунення проблем, пропозиція буде точно цікава для загалу. Поки ж можна спробувати без гарантії успіху.