fbpx
КОШТ

Законопроєкт про регулювання роботи Telegram: пояснення

Народний депутат Микола Княжицький ініціював законопроєкт про регулювання роботи Telegram та схожих платформ із поширення інформації.

Водночас у законопроєкті не прописано назви Telegram. Пропозиції стосуються “платформ загального доступу до інформації”. Тобто сюди входять й інші соціальні мережі, як-от TikTok, Instagram та інші.

Законопроєкт містить чотири основні моменти:

  1. Платформи мусять реагувати на поширення забороненого контенту через онлайн-медіа та YouTube: порнографію, пропаганду наркотиків, глорифікацію фашизму, виправдовування російської агресії тощо.
  2. Платформи зобов’язані розкривати власників та джерела фінансування на запит Нацради з питань телерадіомовлення (так само як це зараз мають робити інші медіа та сервіси).
  3. У разі непрозорого власника чи джерела фінансування платформу не можуть використовувати держоргани та фінансові структури, які обробляють персональні дані українців. Такі платформи та пов’язані з ними сервіси не можна встановлювати на будь-яких пристроях, які використовуються для службових цілей
  4. Сили безпеки й оборони можуть використовувати платформи з непрозорою власністю у разі відповідної постанови Уряду.

Наразі про прийняття цих норм не йдеться, оскільки Микола Княжицький лише збирає підписи на підтримку законопроєкту. Далі депутат зареєструє законопроєкт у Раді.

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: