Єдиний дієвий спосіб позбутись російського контенту у своїх рекомендаціях – не переходити на російські сайти та не шукати інформацію російською. Полегшити перехід на український контент допоможуть налаштування профілю та алгоритмів. Тож далі покроково пояснюємо як прибрати російський контент в Google, YouTube та популярних соцмережах (Tik Tok, Instagram та Facebook).
Як прибрати російський контент в Google
Для зменшення кількості рекомендованого російського контенту в Google важливо спершу змінити мову інтерфейсу пошуковика та прибрати російську з налаштувань. Для цього виконайте такі дії:
- Перейдіть у налаштування свого акаунту Google (натиснувши на кружечок у правому кутку);
- Оберіть розділ “Особиста інформація” та прогорніть вниз до “Загальних налаштувань в інтернеті”;
- Оберіть українську мову основною та видаліть російську з усіх налаштувань;
- Вимкніть автоматичне додавання мов.
Для налаштування україномовного контенту під час пошуку в інтернеті можна використати інструменти Google. Введіть свій пошуковий запит, натисніть вкладку “Інструменти” та оберіть пошук лише українською мовою.
Також для пошуку україномовного контенту можна ставити наприкінці запиту російську літеру “-и”. Це спеціальний пошуковий оператор для ігнорування сторінок зі сполучником “и”, який використовують здебільшого в російських текстах. Крім того, відфільтрувати російські сайти можна ставлячи запит “-.ru”.
Водночас, щоб прибрати російський контент в пошуковику можна використати спеціальний плагін “Лагідна українізація”. Він блокує російські сайти та матеріали російською мовою не лише для Google, а й для Facebook чи Wikipedia.
Як прибрати російський контент в YouTube
YouTube немає мовних налаштувань, однак він синхронізується з акаунтом Google. Тож варто спочатку змінити мовні налаштування в Google акаунті.
Щоб прибрати російський контент в YouTube користувачу також потрібно видалити всі пошукові запити російською, відписатися від російських ютуб-каналів та не переглядати відповідні відео.
Крім того, можна встановити розширення “stopRU”, яке допоможе виявляти російську в заголовках відео на YouTube. Залежно від встановлених налаштувань, розширення може просто затемнити російські відео або ж і взагалі прибирати їх зі стрічки. Крім того, “stopRU” бореться не лише з російськими відео, а й з коментарями – так само затемнюючи або видаляючи їх.
Прибрати російський контент для дитячого профілю YouTube Kids значно простіше. Для цього під час реєстрації або в налаштуваннях YouTube Kids виберіть профіль “Схвалений батьками контент”. Дитина зможе переглядати лише ті відео та ютуб-канали, які додадуть та схвалять батьки. Таким чином можна буде відфільтрувати російськомовні блоги та мультики з більшості контенту дитини.
Для наповнення облікового запису перейдіть в “Пошук” та оберіть потрібні канали чи відео натискаючи іконку “+” біля потрібного. Додати чи видалити канали можна буде в будь-який момент у батьківських налаштуваннях.
Як позбутись російськомовного контенту в соцмережах
Усі соцмережі працюють за принципом запам’ятовування вподобаного контенту та надання рекомендацій на його основі. Тож, подібно до YouTube, в соцмережах потрібно видалити всі запити російською, відписатися від російськомовних блогерів та ставити вподобайки на український контент.
Важливо змінити регіон на “Україна” та обрати українську мову основною в профілі.
Найшвидше налаштувати рекомендації та прибрати російський контент можна в Tik Tok. Для цього зберігайте та ставте вподобайки на український контент, а російський навпаки блокуйте. Також для фільтрування рекомендацій можна затиснути відео та обрати “Не рекомендувати”.
Для ефективнішого зменшення російськомовних рекомендацій в Tik Tok:
- Перейдіть у налаштування свого профілю;
- Оберіть розділ “Параметри й конфіденційність”;
- Натисніть “Параметри контенту” та “Ключові слова у відео для відфільтрування”;
- Вкажіть як можна більше російських слів, які часто випадають в тематиці відео у рекомендаціях. Наприклад: “отношения”, “россия”, “фильмы”, “игры”, “страна” тощо. Головне, щоб слова не були співзвучні з українськими.
Застосунок більше не рекомендуватиме відео, які містять ці слова в описі або хештегах.
Рекомендації Instagram та Facebook теж можна налаштувати за принципом “Цікаво” та “Не цікаво”. Тож кожного разу як натраплятимете на російськомовний контент не перегортуйте його, а натисніть три крапки біля допису або рілс та оберіть “Не цікавить”, а після натисніть “Не рекомендувати дописи від цього профілю”.
Як і в Tik Tok, Instagram дозволяє налаштувати ключові слова для зменшення нецікавого контенту. Перейдіть у стрічку рекомендацій, на будь-якій публікації натисніть три крапочки вгорі та виберіть функцію “Керувати рекомендованим контентом”. У цих налаштуваннях можна обрати слова, вислови та зміст публікацій, які ви хочете обмежити.
Читайте також: