У Головному управлінні розвідки повідомили про небезпеку безпеці України від Telegram. У чому полягає небезпека месенджера та які є альтернативні застосунки розповідаємо далі.
Одними з основновних небезпек Telegram є:
- Функція наскрізного шифрування доступна лише у секретних чатах. Наскрізне шифрування – коли усі повідомлення та файли доступні лише відправнику та отримувачу. Тобто усі повідомлення зі звичайних чатів доступні адміністрації телеграму;
- Відсутність гарантій того, що сервери не перебувають в росії;
- Відсутність модерації контенту, відтак – поширення фейків.
Також месенджер отримує доступ до всіх контактів та може вносити зміни до політики конфіденційності без сповіщення користувачів.
Більш захищеними месенджерами для спілкування є Signal, WhatsApp, Wickr та Threema. Усі вони, крім Threema, є безоплатними.
Signal дозволяє обмінюватись повідомленнями, фотографіями, файлами, контактами, розташуванням. Також можна здійснювати голосові дзвінки. Реєстрація відбувається за допомогою номера телефону.
Signal вважають одним із найбільш безпечних застосунків для обміну повідомленнями. Весь зв’язок шифрується наскрізно, тобто усі повідомлення та файли доступні лише відправнику та отримувачу.
Месенджер не збирає метаданих про контакти та повідомлення. Також його можна використовувати лише на одному мобільному пристрої. Тобто увійти у свій акаунт одночасно з двох і більше смартфонів неможливо.
Водночас месенджер має застосунок для встановлення на ноутбуках та комп’ютерах.
WhatsApp дозволяє швидко обмінюватись текстовими повідомлення, , фото, аудіо та відео файлами, документами. Також можна здійснювати голосові та відеодзвінки. Реєстрація відбувається за допомогою номера телефону.
Застосунок має наскрізне шифрування. В автоматичному режимі синхронізує контакти з телефону.
WhatsApp має веб-версію програми. Вона функціонує спільно з телефоном, тобто можна одночасно користуватись застосунком на ноутбуці та на смартфоні.
Wickr можна використовувати для миттєвого обміну текстовими та голосовими повідомленнями, файлами та для здійснення відеодзвінків. Має функцію спільного доступу до екрана та групові повідомлення.
Застосунок має наскрізне шифрування. Також користувачі можуть встановлювати час закінчення терміну дії повідомлень.
Безкоштовна версія дає змогу спілкуватись з 10 контактами, обмежений обсяг пам’яті та 30-денний термін зберігання даних.
Threema дозволяє обмінюватись текстовими та голосовими повідомленнями, мультимедіа та здійснювати голосові дзвінки. Однак його необхідно придбати за 299.99 грн.
Особливістю застосунку є відсутність реєстрації за номером телефону. Threema призначає кожному користувачеві ідентифікаційну адресу або 8-значний пароль для входу та створення профілю. Ні номер телефону, ні особиста інформація не будуть зберігатись у застосунку.
Для підтвердження справжності особистості користувач повинен відсканувати призначений йому QR-код.
Threema використовує наскрізне шифрування повідомлень, файлів і мультимедіа, але також додає інші параметри.
Читайте також: