fbpx
КОШТ

За шум генератора не каратимуть під час відключень світла – роз’яснення МОЗ

В Україні діють санітарно-гігієнічні норми щодо шуму, але вони не будуть застосовуватися до власників генераторів під час аварійних відключень світла. Роз’яснення надали у Міністерстві охорони здоров’я.

Закон “Про систему громадського здоров’я” (стаття 32) передбачає, що шум на захищених об’єктах під час здійснення будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівні, встановлені державними медико-санітарними нормативами для відповідного часу доби.

Допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків визначені наказом МОЗ  від 22 лютого 2019 року №463: 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови — 50-60  дБА вдень та 40-50 дБА вночі.

Однак зазначені вище вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій. А також у випадках коли, наприклад, шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель. Це також передбачено статтею 32 закону “Про систему громадського здоров’я”.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися

Також за темою:

Поділитися новиною: