fbpx
КОШТ

Як змінити місце проживання для себе та дитини через Дію

Змінити місце проживання можна онлайн через Дію, розгляд заявки займе всього один день. Як змінити місце проживання для себе та дитини, та які документи для цього знадобляться – розповідаємо далі.

Перед зміною місця проживання в Дії, потрібно виписатись зі старого місця проживання. Подати заяву про зняття зі старого місця проживання лише через ЦНАП, детальніше про зняття з місця реєстрації читайте за посиланням.

Якщо у вас немає ID-карти чи закордонного паспорту в застосунку Дія, змінити місце проживання можна через веб-сайт Дія. 

Подати заяву на зміну місця реєстрації необхідно протягом 30 календарних днів після отримання рішення про зняття зі старого місця проживання. Якщо це зробити пізніше, то нараховуватиметься штраф – від 17 до 51 грн.

Як змінити місце проживання дорослого в застосунку Дія

Поки що, цією послугою можуть скористатись лише жінки, діти та чоловіки не призовного віку (до 25 та від 60 років). Також не можна змінити адресу в зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території. Для зміни місця проживання через застосунок Дія:

 1. Перейдіть у розділ “Послуги” в застосунку Дія (Android чи iOS);
 2. Оберіть послугу “Місце проживання” та натисніть “Почати”;
 3. Натисніть “Своє” та оберіть адресу свого об’єкта нерухомості або ж натисніть “У житлі іншого власника”;
 4. Вкажіть свій контактний номер телефону та електронну пошту;
 5. Якщо ви проживаєте не у власному житлі, то зробіть запит на дані власника дому через QR-код або за посиланням. Власник житла має визначити адресу та підтвердити запит в Дії на зміну місця проживання протягом 24 годин.
 6. Далі підпишіть заяву за допомогою Дія.Підпис та сплатіть адміністративний збір за допомогою Google Pay/Apple Pay або за даними банківської картки. Вартість послуги може бути 40 грн (якщо звернулись через 30 днів, після зняття реєстрації в старому місці проживання) або 67 грн (якщо звернулись через більший проміжок часу).
 7. Рішення про зміну місця реєстрації надійде вашу електронну пошту протягом одного дня.

Як змінити місце проживання дитини в застосунку Дія

Зареєструвати дитину можна лише за місцем проживання одного з батьків. Також, житло, в якому реєструють місце проживання дитини, не має бути в іпотеці. Для реєстрації місця проживання дитини через Дію:

 1. Перейдіть у розділ “Послуги” в застосунку Дія (Android чи iOS);
 2. Оберіть послугу “Місце проживання” та натисніть “Почати”;
 3. Завантажте свідоцтво про народження дитини (або вкажіть його номер і серію) та виберіть адресу об’єкту для реєстрації.
 4. Натисніть “Своє” та оберіть адресу свого об’єкта нерухомості або ж натисніть “У житлі іншого власника”;
 5. Вкажіть свій контактний номер телефону та електронну пошту;
 6. Якщо дитина проживатиме не у вашому житлі, то зробіть запит на дані власника дому через QR-код або за посиланням. Власник житла повинен підтвердити запит в Дії протягом 24 годин.
 7. Після цього підпишіть заяву за допомогою Дія.Підпис та сплатіть адміністративний збір за допомогою Google Pay/Apple Pay або за даними банківської картки. Вартість послуги може бути 40 грн або 67 грн.
 8. Рішення про зміну місця реєстрації надійде вашу електронну пошту протягом одного дня.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися

Як змінити місце проживання через сайт Дії

Умови ті ж самі: скористатись послугою можуть лише жінки, діти та чоловіки не призовного віку; не можна змінити адресу в зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території. Для зміни місця проживання на сайті Дія:

 1. Перейдіть на веб-портал Дія та натисніть “Подати заяву”;
 2. Авторизуйтесь в особистому кабінеті за допомогою Дія.Підпис, Bank ID чи за електронним підписом.
 3. Вкажіть, чи маєте ви дітей та чи є військовозобовʼязаною особою.
 4. Оберіть адресу свого об’єкта нерухомості або ж натисніть “У житлі іншого власника”.
 5. Вкажіть свій контактний номер телефону та електронну пошту;
 6. Якщо ви проживаєте не у власному житлі, то зробіть запит на дані власника дому через QR-код або за посиланням. Власник житла має підтвердити запит в Дії протягом 24 годин.
 7. Після цього підпишіть заяву (електронним підписом, який використовувати для входу) та сплатіть адміністративний збір за допомогою Google Pay/Apple Pay або за даними банківської картки. Вартість послуги може бути 40 грн або 67 грн.
 8. Рішення про зміну місця реєстрації надійде вашу електронну пошту протягом одного дня.

Читайте також:

Поділитися новиною: