fbpx
КОШТ

Як відновити пенсійне посвідчення за декілька кроків

Замінити посвідчення можна у випадку його втрати, пошкодження, призначення нового виду пенсії чи зміни обставин отримання пенсії. Це можна зробити як онлайн, так і офлайн. Як це зробити легко та швидко розповідаємо далі.

Відновити пенсійне посвідчення можна в територіальному органі Пенсійного фонду України, через особистий кабінет на сайті Пенсійного фонду України чи за допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд”. 

Готове паперове пенсійне посвідчення “книжечкою” можна отримати в територіальному органі Пенсійного фонду (безоплатно), а посвідчення картку – в банку. Для заміни посвідчення картки потрібно виконати ті ж самі дії та подати ті ж документи, що і для заміни посвідчення-книжечки. Тільки замість адреси ПФУ, в заяві потрібно вказати адресу банку.

Альтернативою паперовому пенсійному посвідченню може стати електронне пенсійне посвідчення в застосунку Дія. Воно має таку ж юридичну силу як і традиційне пенсійне посвідчення.

Як відновити пенсійне посвідчення в Пенсійному фонді 

Подайте заяву на відновлення чи заміну пенсійного посвідчення в територіальному органі Пенсійного фонду України. Записатись на прийом до ПФУ можна онлайн. 

Для заяви знадобляться такі документи:

 • паспорт громадянина України або інший документ для підтвердження особи;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • 2 кольорові фото 3х4;
 • старе пенсійне посвідчення (за наявності).

Виготовлення нового посвідчення займе до одного місяця. При цьому послуга безоплатна.

Як відновити пенсійне посвідчення на сайті Пенсійного фонду

 1. Перейдіть на сайт електронний послуг ПФУ;
 2. Авторизуйтесь на сайті за допомогою Дія.Підпис, Bank ID чи за електронним підписом.
 3. Перейдіть у розділ “Щодо пенсійного забезпечення” та натисніть “Створити заяву”.
 4. Після заповніть всі необхідні дані – ПІБ, номер паспорта, ідентифікаційний код, номер посвідчення, місце проживання та інші.
 5. Вкажіть свій контактний номер, електронну пошту та територіальний орган ПФУ, в якому буде зручно отримати вже готовий документ. Після натисніть “Надіслати”.

Виготовлення так само займає до одного місяця й є повністю безоплатним. Після готовності документу надійде повідомлення на електронну пошту або в SMS. Також переглянути статус виготовлення посвідчення можна на портал ПФУ в розділі “Подані заяви”.

Як відновити пенсійне посвідчення через застосунок Пенсійного фонду

 1. Завантажте застосунок “Пенсійний фонд” (Android чи iOS);
 2. Авторизуйтесь в ньому за допомогою Дія.Підпис чи Bank ID;
 3. Оберіть розділ “До ПФУ”, після натисніть “Комунікація ПФУ” та “Заява на виготовлення пенсійного посвідчення”;
 4. Після заповніть всі необхідні дані – ПІБ, номер паспорту, ідентифікаційний код, номер посвідчення, місце проживання та інші.
 5. Вкажіть свій контактний номер, електронну пошту та територіальний орган ПФУ, в якому буде зручно отримати вже готовий документ. 
 6. Натисніть “Підписати” та підпишіть документ за допомогою електронного підпису, який використовувати при вході, та натисніть “Надіслати”.

Виготовлення так само займає до одного місяця й є повністю безоплатним. Після готовності документу надійде повідомлення на в застосунок, на електронну пошту або в SMS. 


Читайте також:

Поділитися новиною: