fbpx
КОШТ

Як почати і вести бізнес: 5 безкоштовних онлайн-курсів

З чого розпочинати стартап, як обрати тип оподаткування, порахувати прибутковість проєкту, визначити ціну продукту та підвищити прибуток? Підбірка з 5 безкоштовних онлайн-курсів українською мовою для підприємців та стартаперів.

Як створити стартап – легендарний курс, що восени 2014 року читався у Стенфордському університеті, доступний у перекладі на українській платформі Prometheus. Це перекладені лекції Сема Альтмана (творця ChatGPT, президента найвідомішого у світі венчурного фонду Y Combinator), Дастіна Московіца (співзасновника Facebook), Пітера Тіля (співзасновника PayPal).Тривалість курсу – 5 тижнів із відеолекціями. Наприкінці видається сертифікат. Після завершення навчання всі відеоматеріали та форум залишаються доступними постійно. Фідбеку не передбачено.

Підприємництво. Власна справа в Україні – курс від української платформи Prometheus для тих, хто тільки наважується почати бізнес і потребує практичних знань і порад. Частина навчання присвячена лекціям успішних підприємців, юристів та маркетологів. Тривалість курсу – 5 тижнів із відеолекціями, тестами та практичними завданнями. Наприкінці видається сертифікат. Після завершення навчання всі відеоматеріали та форум залишаються доступними постійно. Фідбеку не передбачено.

Фінансова грамотність для підприємців –  освітній серіал від державної платформи “Дія Освіта” та Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC). У ньому можна опанувати основи корпоративних фінансів: що таке виторг, прибуток, грошові потоки, операційні витрати, EBITDA, Excel, баланс, фінансова модель чи оподаткування. Курс складається з 11 серій тривалістю до 30 хвилин та тестів для самоперевірки. Наприкінці курсу видається сертифікат. Матеріали залишаються доступними й після завершення навчання. 

Великий курс для малого бізнесу – онлайн-інтенсив для малих підприємців від Нової пошти. Навчання про те, як працює маркетинг, де шукати своїх клієнтів, скільки витрачати на рекламу, як позбутися хаосу в управлінні, розібратися в ціноутворенні та фінансах. Це 7 відеоуроків тривалістю 1-2 години, а також практичні завдання, які допомагають краще зрозуміти бізнес-процеси власної справи. Наприкінці курсу видається сертифікат. Він своєю чергою дає пріоритет у конкурсному відборі на навчання в офлайн-школі Нової Пошти. Матеріали курсу залишаються доступними й після завершення навчання. 

Соціальне підприємництво та конкурентоспроможність – курс, створений проєктом міжнародної технічної допомоги “ПРОМІС” та українською студією онлайн-освіти EdEra. Навчання складається 3-х модулів. У них – короткі відео про теорію підприємництва, 4 відео із практичними кейсами від підприємців, додаткові навчальні матеріали та зразки документів, тестові завдання, словник основних понять, а також форум, де можна поспілкуватися з людьми, які також проходять курс, ставити запитання лекторам та адміністратору платформи. Наприкінці навчання видається сертифікат, а матеріали залишаються відкритими 24/7. 


Також за темою:

Поділитися новиною: