fbpx
КОШТ

Фінансова грамотність: огляд онлайн-курсів про гроші

Як почати заощаджувати, сформувати сімейний бюджет, обрати надійний банк і не втрапити у халепу з кредитом? КОШТ зібрав підбірку онлайн-курсів з особистих фінансів для початківців, які допоможуть вам знайти відповіді на ці поширені запитання. Всі курси доступні онлайн українською мовою.

Дружні цифрові фінанси – безкоштовний освітній серіал від державної платформи “Дія Освіта” про фінансову грамотність. Це курс про те, як формувати сімейний бюджет, розрізняти дебетову та кредитну картки, керувати валютним рахунком та онлайн-банкінгом. Він складається з 8 коротких відео (близько 10 хвилин кожне) і фінального тесту, після якого також надається сертифікат. 

Дружні цифрові фінанси курс

Особистий та сімейний бюджет – безкоштовний курс на платформі Prometheus для охочих навчитися планувати фінансове майбутнє. Про психологію коштів, кредитування, накопичення, корисні й шкідливі фінансові звички. Навчання складається з відеолекцій загальною тривалістю 1,5 години та завдань-тестів для самоперевірки. Проходити курс можна в будь-який зручний час. Зворотнього звʼязку не передбачено. Після завершення навчання видають сертифікат, а навчальні матеріали залишаються доступними. 

Особистий та сімейний бюджет курс

Особисті фінанси та інвестиції для початківців – це платна розширена версія попереднього курсу для охочих поспілкуватися безпосередньо з фахівцями. Однак доступ до нього можливий лише за попередньою реєстрацією. Курс розрахований на 4 тижні та передбачає 7 живих вебінарів із Q&A-сесіями та 1 груповий кейс-стаді – заняття, на якому глибоко і всеохопно розглянуть конкретний випадок. Під час навчання також запропонують виконати практичне індивідуальне завдання. Його перевірка залежить від обраного пакета: Standard (7500 грн) фідбеку не передбачає, Gold (9750 грн) гарантує перевірку лекторами індивідуального завдання та надає інші “плюшки”.

Особиста фінансова грамотність – безкоштовний онлайн-курс про шлях до фінансової свободи від Освітнього хабу міста Києва. Він складається з 3 уроків та має формат гри-симулятора: 28-річний викладач хімії Денис працює репетитором, живе з батьками й мріє про подорож у Нову Зеландію. Автори курсу пропонують допомогти чоловікові визначити фінансові цілі, створити фінансову подушку та економити гроші. Виконуючи завдання, можна навчитися зберігати накопичення, уникати фінансових спокус та шахраїв. Перевірка відбувається онлайн, іншого фідбеку не передбачено. Після завершення курсу видається сертифікат про проходження курсу. 

Особиста фінансова грамотність курс

Фінансова грамотність в умовах війни – це безкоштовний курс із фінансової грамотності, що створений у межах проєкту Women For The Future. Вебінари проводили у 2022 році, але записи трансляцій доступні досі. У ньому актуальні поради про те, як планувати власний бюджет в умовах війни, як накопичувати гроші в нестабільний час та як захистити свої статки у кризових ситуаціях. Йдеться про 5 відео тривалістю від 1 до 2 годин. Q&A-сесій та сертифікату про проходження курсі станом на зараз не передбачено. 

Фінансова грамотність в умовах війни курс

Курс про сімейний бюджет – безкоштовний курс від ГО «Відкритий Університет Майдану» для подружніх пар, у якому фінансові експерти розказують, як розмовляти про гроші у стосунках та планувати бюджет разом. Він складається з 6 відеоуроків тривалістю до 30 хвилин кожен та тестів до них. Крім основного матеріалу, наприкінці кожної частини лектори пропонують зробити домашнє завдання та переглянути додаткові матеріали до теми: уривки з книжок, таблиці та схеми до теми. Безпосереднього звʼязку з лекторами не передбачено, хоча є форум, де можуть спілкуватися слухачі курсу з розробниками та між собою. Після завершення курсу видається сертифікат. 

Економічна грамотність громадянина – це безкоштовний курс від ГО «Відкритий Університет Майдану», який руйнує популістські міфи про “долар по 8”, “забрати все в олігархів і роздати людям” чи про фіксовані ціни. Він складається з 9 відеоуроків тривалістю до 30 хвилин кожен та одного підсумкового тесту для самоперевірки. Крім основного матеріалу, наприкінці кожної частини лектори пропонують зробити домашнє завдання та переглянути додаткові матеріали до теми: уривки з книжок, таблиці та схеми до теми. Безпосереднього звʼязку з лекторами не передбачено, хоча є форум, де можуть спілкуватися слухачі курсу з розробниками та між собою. Після завершення курсу видається сертифікат. 

Економічна грамотність громадянина  курс

Фінансова грамотність українця – платний курс від просвітницького ютуб-проєкту “Останній капіталіст”, який допоможе опанувати основи фінансової грамотності та ефективне управління власним бюджетом. Ціна – 5500 грн. Курс складається із 8-ми записаних відеолекцій та кількох онлайн-зустрічей у форматі Q&A сесії. Крім цього учасники виконують домашні завдання й обов’язково отримують фідбек. Випускників курсу обіцяють долучити до закритого ком’юніті «Останнього капіталісту», де вони отримають доступ до корисної інформації та запрошення на івенти. 

Бізнес-школа від Приватбанку – курс для дітей та підлітків, які є власниками дитячої банківської картки “Юніор” у Приватбанку. У ньому розповідають про те, як накопичувати кишенькові гроші, як вигідно купувати товари та просувати свої перші бізнес-ідеї. Навчання відбувається у форматі 7-ми відеолекцій тривалістю до 10 хвилин, з інтерактивними тестами та практичними завданнями. Після успішного завершення курсу учасники отримають сертифікат. 


Також за темою:

Поділитися новиною: