Якщо не сплатити штраф за непоновлення військово-облікових даних, інформацію про порушника передадуть до виконавчої служби, на основі чого відкриють виконавче провадження і дані про нього внесуть до Єдиного реєстру боржників.
Відтак для перевірки наявності штрафу від ТЦК за порушення мобілізації можна перевірити наявні виконавчі провадження за допомогою безоплатних державних реєстрів.
Далі наводимо перелік найзручніших та найпростіших сервісів для перевірки наявності виконавчого провадження. Це найпростіші і найдоступніші способи перевірки інформації з реєстру боржників.
Дія
Сервіси Дія доступні лише після авторизації, відтак жодних даних для пошуку інформації вказувати не потрібно.
Для перевірки наявності виконавчих проваджень необхідно перейти у розділ “Сервіси” та обрати вкладку “Виконавчі провадження”. Після цього Дія надасть відповідну інформацію.
Наявні провадження можуть мати наступні статуси:
- “Відкрито” – виконавець виніс постанову і дії, спрямовані на примусове стягнення боргу можуть вже відбуватись (наприклад, блокування карткових рахунків);
- “Примусове стягнення” – виконавець розпочав дії з примусового стягнення вашого боргу;
- “Чекає на зарахування” – після сплати заборгованості платіж проходить через Державну казначейську службу України та опрацьовується виконавцем. Це може тривати кілька діб. Після зарахування платежу статус провадження зміниться на “Закрито”;
- “Потребує уточнення” – з’являється, якщо у провадженні вказана сума до оплати “0” або зі знаком “-”;
- “Зупинене провадження” – дії виконавців щодо провадження зупинені;
- “Завершено” – усе сплачено та виконавче провадження закрито.
Єдиний реєстр боржників
Відомості до Єдиного реєстру боржників вносяться одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження. Сервіс є повністю відкритим та безоплатним.
Для перевірки наявності виконавчого провадження фізичної особи необхідно вказати прізвище та ім’я. Однак може бути дублювання та сервіс покаже іншу особу. Відтак слід також вказати по батькові, дату народження та ідентифікаційний код. Ця інформація зменшує вірогідність збігів або прибирає їх зовсім (якщо вказати ідентифікаційний код).
Після цього система або сповістить про відсутність записів, або покаже наявні борги. Для перегляду доступна категорія стягнення (аліменти, штраф тощо), номер виконавчого провадження, найменування органу або ПІБ та посада посадової особи, яка видала виконавчий документ.
Нагадаємо, розмір штрафів за порушення обліку і мобілізації збільшили. Тепер вони становлять 17000 грн за непоновлення даних чи неявку за повісткою, і 25000 грн за повторне порушення.
Якщо не сплатити штраф військовозобов’язаного може чекати арешт майна й блокування банківських карток.
Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино
Читайте також: