fbpx
КОШТ

Як дістатися до аеропорту Будапешта: детальна інструкція

Міжнародний аеропорт імені Ференца Ліста (Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér, BUD) знаходиться за 16 кілометрів від центру міста Будапешт. Нижче розповімо про всі можливі способи дістатися до аеропорту, а також порадимо, які онлайн-сервіси та застосунки для цього використати.

Аеропорт Будапешта працює цілодобово, має два пасажирських термінали. Аеропорт обслуговує рейси компаній Wizz Air, Ryanair, Lufthansa, Turkish Airlines, LOT та інших. Для кращої орієнтації в аеропорту за посиланням доступна детальна карта терміналів

Як доїхати до аеропорту Будапешта з України?

З України до Будапешта можна доїхати прямими автобусами приватних перевізників зі Львова, Івано-Франківська, Мукачево, Стрия, Делятина, Ужгорода (ціна квитків від 1500 гривень), Тернополя (від 2000 гривень). Усі вказані автобуси зупиняються біля міжнародного аеропорту імені Ференца Ліста у Будапешті.

Читайте за лінком матеріал про те, як шукати квитки на автобус.

Як доїхати до аеропорту Будапешта з центру міста?

До аеропорту можна доїхати громадським транспортом – міськими автобусами та автобусом-експресом. У Будапешті не працює Uber, однак доступні послуги сервісу Bolt та місцевих служб таксі. Орієнтовна вартість доїзду з аеропорту в центр міста на таксі становить 10000 HUF (приблизно 1000 гривень).  Інформацію про доступний транспорт та їх контакти можна переглянути на сайті аеропорту. 

Важливо: для українців продовжили безкоштовний проїзд у громадському транспорті Будапешта до 31 грудня 2023 року. Виняток – автобус 100Е Airport Express.

Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися

Як доїхати до аеропорту Будапешта експрес-автобусом: найшвидший спосіб

Автобус 100Е Airport Express забезпечує пряме та швидке сполучення аеропорту з центром міста. Автобус курсує між аеропортом імені Ференца Ліста та центральною площею Будапешта імені Ференца Деака (Deák Ferenc tér M). 

Автобус 100Е Airport Express курсує цілодобово в обох напрямках. Вдень кожні 6-10 хвилин, вранці і ввечері кожні 10-15 хвилин, вночі в середньому кожні 20-40 хвилин. Час їзди від центру міста до аеропорту – 40 хвилин. Автобус має 2 проміжні зупинки – Kálvin tér M та Astoria M.

В експрес-автобусі діє спеціальний тип одноразового квитка – repülőtéri vonaljegy (квиток на лінію аеропорту), який діє лише у автобусі 100Е Airport Express. Квиток не дійсний для пересадок або поїздок на інших лініях. 

Аеропорт Будапешт. Одноразовий квиток
Одноразовий квиток для поїздки до аеропорту

Цей тип квитка можна придбати у застосунку Budapest Go (Android, iOS), в автоматах з продажу квитків (адреси – за посиланням) або у водіїв маршруту 100E

Ціна квитка на лінію аеропорту становить 2200 HUF (приблизно 238 гривень).

Повний графік автобуса до аеропорту.

Повний графік автобуса з аеропорту.

Аеропорт Будапешт. Маршрут автобуса 100Е
Маршрут автобуса 100Е

Громадський автобус до аеропорту Будапешта

Автобус 200Е курсує цілодобово між зупинкою Kőbánya-Kispest (кінцева станція лінії метро М3) та аеропортом. 

До зупинки Kőbánya-Kispest з центру Будапешта можна доїхати потягами метро лінії М3. Потяги М3 курсують з 4:21 до 23:21 кожні 5-10 хвилин. Час їзди від центральної станції метро Deák Ferenc tér M (площа імені Ференца Деака) до зупинки Kőbánya-Kispest  – 19 хвилин.

 У центральній частині Будапешта потяги М3 також проходять зупинки Újpest-központ, Újpest-városkapu, Gyöngyösi utca, Forgách utca, Lehel tér, Nyugati pályaudvar, Arany János utca. Повний графік зупинок метро – за посиланням

Далі потрібно здійснити пересадку на автобус 200Е, який відправляється до аеропорту кожні 10 хвилин. Час їзди від зупинки Kőbánya-Kispest до аеропорту – 30 хвилин.

Повний графік автобуса до аеропорту.

Щоб доїхати з аеропорту до центру міста спочатку потрібно доїхати автобусом 200Е до зупинки Kőbánya-Kispest, а звідти пересісти на потяги метро М3.

Повний графік автобуса з аеропорту.

Загальний час подорожі між центром та аеропортом – 50 хвилин.

Аеропорт Будапешт. Маршрут з центру міста.
Маршрут до аеропорту з пересадкою на зупинці Kőbánya-Kispest

Автобус 200Е також зупиняється біля залізничної станції Ferihegy, з якої можна подорожувати пасажирськими потягами до інших міст Угорщини – Сольнока, Дебрецена, Ньїредьгази, Сегеда.

Як доїхати до аеропорту Будапешта громадським транспортом вночі?

Вночі маршрут автобуса 200Е продовжується до зупинки Határ út M (одна з зупинок на лінії метро М3), до якої у нічний час доби з центру міста можна доїхати кількома нічними автобусами – 914, 914А та 950, 950А.

Повний графік та всі зупинки цих автобусів можна знайти за посиланням. Час їзди з центру міста – 20-30 хвилин.

Далі потрібно здійснити пересадку на автобус 200Е, який вночі відправляється до аеропорту кожні 30 хвилин. Час їзди від зупинки Határ út M до аеропорту – 25 хвилин.

Повний графік автобуса до аеропорту

Щоб доїхати з аеропорту до центру міста спочатку потрібно доїхати автобусом 200Е до зупинки Határ út M, а далі пересісти на нічні автобуси 914, 914А та 950, 950А.

Повний графік автобуса з аеропорту

Загальний час подорожі між центром та аеропортом – 50-60 хвилин.

Аеропорт Будапешт. Маршрут автобуса 200Е вночі
Маршрут автобуса 200Е вночі

Громадський транспорт Будапешта: розклад та квитки


Щоб доїхати до аеропорту Будапешта громадським транспортом можна придбати квиток на 90 хвилин (90 perces jegy) за 750 HUF (приблизно 82 гривні) або добовий квиток (24 órán jegy) за 2500 HUF (приблизно 273 гривні).

Аеропорт Будапешт. Добовий квиток
Добовий квиток на громадський транспорт

Квитки можна придбати у квиткових автоматах, встановлених майже біля кожної зупинки, а також у пунктах продажу (адреси за посиланням

Також квитки можна придбати онлайн у застосунку BudapestGO (Android, iOS). Квитки на визначений час (30, 90 хвилин) доступні лише через застосунок. Під час вибору маршруту між зупинками, застосунок автоматично згенерує ціну та тип квитка.

Актуальний розклад відправлення громадського транспорту можна знайти на сайті міського транспорту Будапешта та у застосунку BudapestGO (Android, iOS).


Читайте також:

Поділитися новиною: