fbpx
КОШТ

Як анонімно повідомити про корупцію: інструкція

Повідомити про факт корупції у поліції, податковій службі, обласній та районній раді (повний перелік) можна онлайн через Єдиний портал повідомлень викривачів. Портал гарантує конфіденційність та безпеку для особи.

Єдиний портал повідомлень викривачів – це інформаційно-комунікаційна система, яка мінімізує людський фактор, унеможливлює втручання в систему і витік даних.

На порталі працівники можуть повідомляти про факти корупції в їхніх організаціях. Це повідомлення буде надходити до їхнього керівника або правоохоронних органів та до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції (НАЗК, НАБУ, Нацполіції, органів прокуратури).

Також якщо завдяки повідомленню викривача корупції суд визнає когось винним у цьому та ухвалить рішення про стягнення грошових коштів, то автор повідомлення може отримати 10% від цієї суми (але не більше 14 мільйонів гривень).

За наявності загрози життю, житлу, здоров’ю та майну викривачів, їхніх близьких у зв’язку із повідомленням про корупцію правоохоронні органи можуть надати захист.

Як повідомити про корупцію

На Єдиному порталі повідомлень викривачів є всі підказки щодо того, як залишити повідомлення про факт корупції:

  • Необхідно натиснути “Подати повідомлення”;
  • Обрати організацію, в якій була зафіксована корупція та хто вчинив правопорушення;
  • Надати особисті дані або відмовитись і лишитись анонімним;
  • Вказати джерело інформації;
  • Обрати вид правопорушення.

Портал працює цілодобово. На ньому ж можна перевірити статус, стан та результати розгляду повідомлення.

Повідомлення підлягає розгляду у разі наявності фактичних даних, які можна перевірити. Попередній розгляд повідомлень відбувається у строк не більше 10 робочих днів з дня внесення інформації до порталу.

У разі виявлення ознак корупційного правопорушення під час попереднього розгляду матеріали передають відповідному спеціально уповноваженому суб’єкту у сфері протидії корупції або ДБР. Якщо викладена у повідомленні інформація підтверджується, винні притягуються до дисциплінарної відповідальності.

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: