fbpx
КОШТ

Весілля онлайн: як подати заяву про шлюб через Дію

Відтепер подати заяву на державну реєстрацію шлюбу можна через портал ДІЯ. Наголошуємо, що це не повне оформлення, а лише заява. Після подачі необхідно з’явитися в ДРАЦС та засвідчити документ особисто. Детально про подачу заяви розповідаємо нижче.

Умови подання заяви на шлюб через Дію

Заяву на шлюб не можуть подати такі категорії:

  • громадяни інших країн;
  • молодята без електронного підпису; 
  • громадяни до 16 років;
  • одностатеві пари.

Подати заяву онлайн можуть виключно громадяни України. Іноземці з посвідкою на проживання можуть отримати послугу лише онлайн.

Для реєстрації шлюбу неповнолітніми особами необхідне відповідні документ, що підтверджує зниження шлюбного віку. Отримати його можна в суді. 

Для реєстрації шлюбу з особою, що перебуває на передовій існує окремий алгоритм. Ознайомитися з ним можна за посиланням.

Алгоритм подання заяви про шлюб онлайн

  1. Переходите на портал ДІЯ за цим посиланням та натискаєте “Подати заяву”
  2. Авторизуєтесь за допомогою BankID, ДІЯ.Підпис або електронного підпису
  3. Перевіряєте особисті дані: ПІБ, РНОКПП (раніше – ІНП), контактні дані, громадянство. У разі помилки дані можна змінити у особистому кабінеті.
  4. Обираєте ДРАЦС, до якого ви подаєте заяву. Вказуєте додаткові послуги до церемонії: весільні привітання, церемонія у святковому залі, обмін обручками, рушники, коровай, свічка та інші атрибути, музика.
  5. Вказуєте підстави для прискореної реєстрації шлюбу, якщо такі є.
  6. Обираєте зал ДРАЦСу для церемонії. Одразу можна побачити фото обраного приміщення. Вказуєте дату та час реєстрації шлюбу. Слот бронюється на 2 дні. Якщо за цей час заява не була відправлена, то бронювання анулюється.

Зверніть увагу, що класично оформлення державної реєстрації шлюбу відбувається не раніше ніж через місяць після подачі заяви. Проте є умови для пришвидшення процесу.

  1. Вказуєте інформацію про партнера: особисті, паспортні, контактні дані, адреса. Якщо партнер перебував(ла) у шлюбі необхідно додати документ, що засвідчує його розірвання. Наприклад, це може бути витяг про розірвання шлюбу, який також можна оформити на порталі. Подавати потрібно інформацію лише про останнє розлучення.
  2. Вказуєте ту ж інформацію, але щодо себе.
  3. Оплачуєте послугу. Вартість базової реєстрації без додаткових послуг – 0,85 грн. Максимальна сума з усіма можливими послугами становить 1649.85 грн. Оплатити можна за допомогою банківської картки або Google Pay/Apple Pay/Privat Pay. 
  4. Підписуєте з партнером заяву ДІЯ.Підписом або електронним підписом

Деталі про церемонію від обраного ДРАЦС мають надійти на електронну пошту на наступний робочий день. Після підтвердження потрібно зачекати обраного дня та засвідчити реєстрації особисто в ДРАЦС.

Читайте також:

Поділитися новиною: