fbpx
КОШТ

В НБУ пояснили, як будуть скасовувати валютні обмеження для бізнесу

У Нацбанку немає часових рамок для реалізації стратегії валютної лібералізації, яка передбачає поступове пом’якшення валютних обмежень. Все залежить від макрофінансових передумов, міжнародної підтримки та ситуації на валютному ринку. Позицію відомства пояснив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук для Forbes.

За словами посадовця, нині дозволено приблизно 90% загальної номенклатури послуг, проте маркетингові послуги досі залишаються болючим питанням. З одного боку, вони дозволяють експансію українського бізнесу на закордонні ринки, а з іншого – створюють вікно для виведення капіталу з країни у досить великих масштабах. Нині в НБУ зважають цілі зі спрощення ведення бізнесу із завданням мінімізувати потенційний сценарій “втечі” капіталу.

“У найближчий час ми збираємося повернутися до тих елементів першої стадії дорожньої карти, які ще не були закриті. Насамперед це дозвіл на репатріацію нових дивідендів, що, на нашу думку, може створити підстави для додаткового припливу капіталу в країну в середньостроковій перспективі. Якщо ж говорити про можливість обслуговування своїх зовнішніх боргів, то найближчим часом, я сподіваюся, ми зможемо мати підстави розглянути помʼякшення і там” – пояснив Ніколайчук.

Ключове для бізнесу у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: