Відповідальність за перевищення швидкості можуть знизити з 20 км/год до 10 км/год, а за створення аварійної ситуації через швидку їзду – позбавляти водійських прав на строк до одного року.

Відповідні зміни передбачає законопроєкт №13314, який наразі опрацьовує парламентський комітет. Водночас на розгляді у Верховній Раді він перебуває ще з травня 2025 року.

Документ пропонує запровадити нову шкалу штрафів залежно від рівня перевищення швидкості:

  • +10–20 км/год – 340 грн
  • +21–30 км/год – 680 грн
  • +31–40 км/год – 1360 грн
  • +41–60 км/год – 1700 грн
  • +61-80 км/год – 2720 грн
  • +81 км/год – 3400 грн

Зауважимо, що у населеному пункті максимально дозволена швидкість руху – 50 км/год, за межами – 90 км/год, на автомагістралях – 130 км/год.

Крім того, у Верховній Раді розглядають законопроєкт №14133 про систему штрафних балів. Проте і цей документ же пів року перебуває в парламенті без руху.

За кожне порушення правил дорожнього руху водіям нараховуватимуть бали, а після накопичення 15 балів протягом року посвідчення можуть тимчасово призупинити. Для його повернення доведеться повторно пройти навчання та скласти іспити.

Ініціативи пояснюють високою аварійністю через перевищення швидкості. Це одна з основних причин смертності на дорогах і не неї припадає близько 52% смертності у ДТП.

Читайте також