Українські виробники створюють шкарпетки у будь-яких стилях, які спокійно можуть конкурувати з іноземними виробниками. Тож у цьому матеріалі читайте про українські бренди, які створюють шкарпетки на будь-який смак.
Як правильно обрати шкарпетки?
Виробники часто використовують маркетинговий хід і створюють шкарпетки з 100% бавовни, однак такі вироби не будуть еластичними та зносостійкими. Адже в хороших шкарпетках, окрім основного матеріалу, мають міститись й інші волокна як поліамід або поліестер. Тож ідеальні повсякденні шкарпетки повинні складатись з 80% основного матеріалу та 20% добавок й синтетичних волокон. Зокрема поліамідів (дозволяють гарно тримати форму), або поліестеру (робить виріб м’якшим), або еластану (дозволяє шкарпеткам краще тягнутись).
Також вагоме значення має матеріал для шкарпеток:
- бавовна – найпопулярніший серед матеріалів. Він м’який та комфортний для шкіри, має високу зносостійкість та забезпечує відмінну вентиляцію.
- Вовна – ідеальний матеріал для виготовлення теплих шкарпеток. Вовна добре зберігає тепло та має гарні антибактеріальні властивості.
- Бамбук – матеріал, який має хороші антибактеріальні властивості та захищає від бактерій. Він ідеально підходить для занять спортом та активного відпочинку.
- Мериносова вовна – дуже міцний та зносостійкий матеріал. Він також добре зберігає тепло та захищає від бактерій.
- Шовк – матеріал, який має гладку текстуру та забезпечує хорошу вентиляцію. Він буде ідеальним варіантом для відкритих босоніжок та туфель.
- Люрекс – блискуча тканина з металевим блиском. Однак вона радше виконує естетичні функції, а не практичні. Адже такі шкарпетки не дуже зручні, мають погану вентиляцію та не є зносостійкими.
- Акрил – має високу зносостійкість та хорошу вентиляцію. Його часто використовують при створенні шкарпеток для занять спортом.
- Льон і коноплі – це природні волокна, котрі роблять шкарпетки міцними, не викликають алергічних реакцій, легкі та дуже зносостійкі.
Українські бренди шкарпеток
Noskar – яскраві шкарпетки з написом всередині
Ідея бренду будується навколо казки про Обраного з галактики “Чумацький шлях”, який вирішив порушити земний закон про практичність чорного кольору та створити яскраві принтовані шкарпетки. Ще однією особливістю бренду є написи всередині шкарпеток, тож кожна пара має свій прихований напис. Хоч “Noskar” і позиціонує себе як бренд яскравих шкарпеток, проте він виготовляє і базові колекції виробів зі смужками та без них. Більшість шкарпеток виготовлені з бавовни.
Ціна від 90 грн за пару шкарпеток.
Sammy Icon – абстрактні та геометричні візерунки
Ідея бренду грунтується навколо легенди про Семмі – янгола-охоронця мандрівників і романтиків. За легендою він придумує дизайн кожної пари. Тож у кожного виробу є своя ідеологічна казка. Бренд створює продукцію для жінок, чоловіків і дітей використовуючи абстрактні, геометричні візерунки та малюнки тварин. Більшість шкарпеток виготовлені з еластану або бавовни.
Ціна від 75 грн за пару шкарпеток.
Griffon Socks – шкарпетки розроблені українськими художниками
Бренд створює бокси шкарпеток з різною тематикою – Новий рік, Великдень, космос, київські князі, українські міста, спортивний стиль 80-х, козаки, українські письменники та багато іншого. Над створенням кожного дизайну працюють різноманітні українські художники та дизайнери. Для дорослих є розміри шкарпеток від 35 до 46, а для дітей від 25 до 34. Більшість шкарпеток зроблені з бавовни.
Ціна набору з 6 шкарпеток від 500 грн.
Dodo Socks – яскраві та базові дизайни
Бренд створює шкарпетки різних видів – довгі, середні, короткі, сліди та навіть теплі. Серед колекцій бренду можна знайти багато дизайнів натхненних подорожами Україною, зокрема “Polonyna Box”, “Гуцулія”, “Херсонщина”, “Хутір”, “Львівські кахлі” та багато інших. Також, чимало наборів шкарпеток відносяться до базових або кольорових однотонних. Всі шкарпетки мають у складі 80% бавовни.
Ціна від 90 грн за пару шкарпеток.
Duna – найстаріший бренд шкарпеток в Україні
Компанія була створена у 1965 році на базі панчішної фабрики у Червонограді й досі продовжує працювати. Нині ж вона співпрацює з українськими дизайнерами для створення своїх колекцій, зокрема з Андре Таном та Катериною Кароль. Бренд виготовляє бавовняні, бамбукові та поліамідні шкарпетки різних кольорів і довжини.
Ціна від 18 грн за пару дитячих шкарпеток та від 25 грн – для дорослих.
Sunny Focks – яскраві та кумедні шкарпетки
Бренд створює довгі та короткі шкарпетки з різними кумедними та тваринними принтами. Покупці можуть обрати вироби з котиками, собачками, із запальними сумішами, програмістськими жартами та різноманітними написами. Більшість виробів з бавовни, однак бренд також створює зимові шкарпетки утеплені махрою.
Ціна від 75 грн за пару шкарпеток.
SMTH. – шкарпетки з нейлон та лайкру
Шкарпетки з різнокольоровими принтами, нашивками, більш класичні або теплі. На відміну від інших брендів, які виготовляють шкарпетки переважно з бавовни, SMTH. також створюють чимало колекцій з нейлон та лайкру. Серед незвичайних виробів “SMTH.” покупці можуть обрати шкарпетки у вигляді котячої лапки, з вишитими візерунками квітів, з в’язаними елементами, напівпрозорі шкарпетки з нашивками та багато іншого.
Ціна від 59 грн за пару шкарпеток.
СЕН– шкарпетки для дорослих
Бренд виготовляє яскраві шкарпетки, подеколи з непристойними принтами та написами. Однак на сайті також можна знайти вироби з мемами, їжею, відомими особистостями та тваринними принтами. Зокрема з цитатами Шевченка чи Лесі Українки, надписом “і смішно, і грішно”, гусьми, варениками та іншими. Всі вироби створені з 97% бавовни, мають укріплені п’яту та мисок, а також зручну спортивну резинку.
Ціна від 100 грн за пару шкарпеток.
Barashko – теплі шкарпетки з натуральної вовни
Бренд спеціалізується лише на теплих шкарпетках. Для чоловіків бренд пропонує пастельні темні відтінки з бавовняною підкладкою, для жінок – яскраві кольори та малюнки, а для дітей – міцні кольорові шкарпетки. Всі вироби складаються з 80% коттону, 15% поліаміду, 5% спандексу ( він дозволяє тримати форму речей і не псуватись) .Також “Barashko” створює чуні, капці та іграшки.
Ціна від 250 грн за пару шкарпеток.
Читайте також: