Продавці можуть приймати оплату банківськими картками за допомогою POS-термінала.
Щобільше, з 2026 року термінали повинні бути у всіх торговців ФОПів платників єдиного податку першої групи, продавців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну чи виносну торгівлю, продають власноручно вирощену або відгодовану продукцію.
ПриватБанк, Monobank, Ощадбанк, Абанк та Raiffeisen Bank мають мобільні застосунки для приймання оплати карткою чи через телефон з NFC-функцією.
Використання застосунків є безоплатним, комісія стягується лише з кожної проведеної транзакції й становить від 1,2% до 1,8% залежно від банку. Фізичний POS-термінал пропонує нижчий тариф – 1,3%, однак за його використання необхідно сплачувати щомісячну оплату.
Детальніше про те, як використовувати свій телефон як POS-термінал можна дізнатись за посиланням. Далі розглянемо, які умови пропонують ці банки для повноцінного POS-термінала.
Monobank
Для використання POS-термінала від Monobank необхідно оплачувати щомісячну оренду у розмірі 500 грн. Також з кожної транзакції стягується комісії 1,3% (з карток іноземних банків – 2%).
Термінал має інтегрований РРО, свій акумулятор та модуль 4G, тому працюватиме без підключення до інтернету і без світла. Також він має унікальний дизайн з котами Monobank та можливість грати у тетріс.
ПриватБанк
Щомісячна оплата за використання POS-термінала становить 400 грн. Комісія з кожної транзакції – 1,3%.
Термінал має інтегрований РРО. Також можна налаштувати повідомлення на екрані, наприклад “особовий рахунок, № відділення, ІПН клієнта” та інше.
Абанк
Вартість щомісячної оренди термінала – 500 грн. З кожної транзакції стягується комісія 1,7%.
Термінал має інтегрований РРО, кошти зараховуються на наступний день.
Raiffeisen Bank
Щомісячна абонплата за користування терміналом – 400 грн, комісія з кожної транзакції – 1,3%.
Термінал має інтегрований РРО. Друкує чек, також покупці можуть проводити оплату готівкою.
То де вигідніше
Для розрахунку візьмемо невеликий магазин одягу. Припустимо, що він здійснює 500 продажів у місяць, середній чек покупця – 500 грн. Загальна сума доходу становить 250 тисяч грн.
Залежно від банку через термінал смартфона (де комісія 1,2% – 1,8%) продавець втратить від 3000 до 4500 грн на комісіях з транзакцій.
Також залежну від банку на POS-терміналі (де комісія 1,3% – 1,7%) продавець втратить від 3250 до 4250 грн на комісіях з транзакцій. Також додається щомісячна оренда 400-500 грн, тому загальні витрати збільшуються і будуть від 3650 грн до 4750 грн.
Можемо зробити висновок, що навіть у разі обрання банку з найдорожчими комісіями термінал у смартфоні буде дешевший приблизно на 250 грн.
Найменші втрати з POS-терміналом будуть у ПриватБанку та Raiffeisen Bank, серед терміналів у смартфоні – в Абанку.
Зауважимо, що для використання POS-терміналу чи термінала у смартфоні необхідно мати відкритий рахунок ФОП в обраному банку.
Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино
Читайте також: